Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek volt része császáros...

Akinek volt része császáros szülésben, esetleg hüvelyi és császárosban egyaránt, leírná tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Az elsőt hüvelyi úton szültem,de tervben van a kistesó és a császáron gondolkodom! Írna tapasztalatot aki így szült? Esetleg ha mindkettőben volt részed,melyik volt az elviselhetőbb?
2016. ápr. 10. 15:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Az első császár lett, szövődményekkel utána. A másodikért mindent megtettem, mégis császár lett, és most más maradandó emlékem is marad. Pszichológus segít helyre tenni. Épelméjű ember nem választja ezt szabad akaratából. Bocs, de túl sok sérelmem van miattuk, nem tudok más választ adni. Kívánom, hogy ne tudd meg soha, milyen érzés!
2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha pár hónapos terhes leszel akkor gondolkozz ezen. Az orvos majd eldönti, melyik legyen. Mindkettőnek van előnye és hátránya is...
2016. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy mik azok a szovodmenyek? Nem szeretnek rossz emlekeket felideztetni veled,de tenyleg erdekelne... Illetve volt-e fogadott orvos vagy sem?
2016. ápr. 10. 15:47
 4/28 A kérdező kommentje:
Ne haragudj #2 de miert ne gondolkozhatnek ezen mar most? Nem lehet tervezni? Nem 20ev mulva tervezem a kovetkezo terhesseget,hogy raerjek utana erdeklodni,hanem ha sikerul,mar ebben a honapban...! Igy szerintem boven megengedhetem magamnak,hogy akkor erdeklodjek a temaban amikor en szeretnek!
2016. ápr. 10. 15:50
 5/28 anonim ***** válasza:
Szia nekem az első, sajnos császáros lett. A másodikért imádkozom nehogy megint át kelljen élnem. Nagyon szeretném természetes úton szülni. A rossz tapasztalatom a császárban nekem az volt bár (remélem) ritka kivételnek számítok, hogy az altatóorvos 8. próbálkozás ellenére sem találta el a gerincembe az ideget, nem zsibbadtam el csak a lábaim vége... a többit ordítva túléltem. de elkezdték muszáj volt folytatni, befejezni. Mikor rájött hogy tényleg érzek mindent akkor kezdek gyorsan kábítani..... valamint nagyon fáj a seb utána egy hétig. felkelni az ágyból kötéllel is alig bírtam. szövődményem nem volt a seb is szép pici és alig lehet észre venni. ( Hiába van orvosod és adsz neki 100ezret ha az altatóorvos egy vén aberált szerencsétlen szuka) Ne válaszd a császárt ;)
2016. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%
Engem is nagyon érdekelne, hogy miért olyan szörnyű a császár.
2016. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tervezhetsz előre. Nem rossz szándékkal írtam. Én csak arra gondoltam az orvosnak kell eldöntenie, mindkettőnek van előnye és hátránya. A lényeg meg az, hogy a pici és Te is rendben legyetek :)
2016. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő volt, a másodiknál sürgősségi, a harmadiknál a hegszétválás veszélye és enyhe terhességi diabétesz miatt programozott császárral történt a szülés. Az első (hüvelyi) szülésem után három órával jöttem-mentem, mintha nem is szültem volna, a hasam két hét múlva ugyanolyan sima, feszes volt, mint szülés előtt. A vajúdás persze fájt, de az csak 7 óráig tartott, a kitolási szakban már nem éltem meg fájdalomként, vigyorogtam, mint a tejbetök.:-) Császár után egy napig nem bírtam felkelni, amikor hazamentünk, még mindig nem nyertem vissza teljesen a régi önmagamat, a hasam sem lett az igazi hónapokkal később se. Altatásban műtöttek, úgyhogy pont a szülés legszebb pillanatairól lemaradtam.

Ez az én tapasztalatom, mindenki másképp éli meg a dolgokat, mindenesetre sose mennék bele egészségügyi indok nélkül császármetszésbe.

2016. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
En igazabol azert gondoltam a csaszarra,mert nagyon elgyengult a huvely izmom az elso szules ota es felek,hogy a masodiknal meginkabb elgyengul. Vagy max majd megkerem a dokit,hogy kicsit varrjon szukebbre 😂 eleg fiatal vagyok meg ahhoz,hogy a ferjem kevesbe elvezzen az agyba... Szoval tartok az ujabb huvelyi szulestol egy kicsit,viszont tesot mar nagyon szeretnenk!
2016. ápr. 10. 16:19
 10/28 anonim ***** válasza:
23%

Tudtommal a császár nem lehet csak úgy választani!

Akkor műtenek ha valami gond van! Nekem császár volt (farfekvés, téraránytalanság).

Nem tudom milyen a hüvelyi szülés, de én is mindent tőlem telhetőt megteszek azért hogy a második természetes úton jöjjön a világra!

Hogy miért: Tavaly a nyári kánikulában szültem, a sebem hiába vigyáztam annyira beizzadt(bepállott) hogy begyulladt és felkellett nyitni hogy leszívják a gennyet, mert csak duzzadt a seb, de nem jött ki a genny....

Nem volt kellemes érzés miközben a baba meg itthon volt apával!!!!

Szerintem se jobb bevállalni egy hasi műtétet ahelyett amit a természet megoldott!

2016. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!