Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tálaljam anyának és...

Hogyan tálaljam anyának és apának? Ha negatív apa reakciója elköltözhetek a barátomékhoz?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a párom 19 lesz. Védekezés mellett úgy alakult, hogy teherbe estem. Édesapámmal élek. Most teszek előrehozott érettségit németből, az iskolát estin vagy magántanulóként fejezem be. Természetesen megtartjuk a babát. Párom édesanyja már tudja a hírt, ő személy szerint nagyon örült, és úgy gondolja, ha már így alakult hozzuk ki a helyzetből a lehető legjobbat. Szeptembertől már csak itthonról dolgozik és mindenben segít nekem. Már lassan két éve együtt vagyunk a barátommal.

Anyáról annyit, hogy messze él tőlem és ritkán találkozunk, az ő véleménye így annyira nem számít. Odaköltöztethetnek hozzá??

Nem szeretnék negatív hozzászólásokat, tudom a dolog árnyoldalait is.



2016. ápr. 12. 11:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Hivatalosan nem. Ahhoz apukád beleegyezése kell (gondolom bíróság által nála lettél elhelyezve váláskor), hogy a 18. születésnapod előtt elköltözz tőle. Ha nem egyezik bele, a rendőrséggel is hazavitethet.


Egyébként mikor szülsz? Be fogod addigra tölteni a 18-at?

2016. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%

"tudom a dolog árnyoldalait is."

Mindet? A hányingert, rosszulléteket, puffadást, fájdalmakat, fáradtságot, elnehezedést, gátmetszést, még több fájdalmat, alakod, testképed torzulását.. majd haza, szoptatás fájdalmai, elvárások, párod lassú elhidegülése, téged fog vádolni, amiért éjjel nem tud aludni, tanulásban lemaradadsz, barátnőid elmaradnak, ők bulikat posztolnak, míg te csak egy agyonmosott rongydarabban lengsz otthon, és egyre magányosabb és depressziósabb leszel. Majd jön az, hogy már X idős a gyerek, kezdd el te vezetni a háztartást, szedd össze magad és hullafáradtan is állj helyet több szerepben... soha senki nem fog neked érettségi nélkül, kisgyerekkel a nyakadon normális munkát ajánlani, most vágod ketté az életedet és sorolod be magadat csóró prolinak. Plusz amikor az alig 18 éves párod 2-3 év múlva lecserél téged egy feszes testű, de főleg gondtalan fiatal csajszira, akkor egy korosztályodbeli sem fog téged felvállalni, egy egyedülálló, kisgyerekes mosogatónőt.


Ezt mind bevállalod, királylány? Vagy csak annyit fogtál még fel, hogy édes a babóka, amikor rózsaszínű takaróba csavarva aluszikál?

2016. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kedves negatív ember! Tudok mindent. Te nem ismersz sem engem, sem pedig a páromat. A kérdésre válaszoltál? Nem. Köszönöm :)
2016. ápr. 12. 12:19
 4/24 A kérdező kommentje:
Egyébként betöltöm a 18-at, igen
2016. ápr. 12. 12:20
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon gusztustalan húzás lenne tőled, ha odaköltöznél a barátod anyjához, akinek így a(z éppen) felnőtt fia mellett még téged és a gyereket is el kellene tartania. Ezt tulajdonképpen hogyan gondoltad? Zéró hozzájárulás a költségekhez, csak úgy odaszülsz egy gyereket, akinek ő vegyen meg mindent? Egyáltalán mit akarsz ott? Krumplit pucoltál már életedben? Vécét kisikáltad valaha? Egy hivatalos ügyet elintéztél valaha kísérő nélkül? Vagy csak tinimód a körömlakkozás, meg a szex minden formája ment, "bevállalósan" de most meg te gyereket akarsz a semmire?!
2016. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

"Kedves negatív ember! Tudok mindent. Te nem ismersz sem engem, sem pedig a páromat"


Dehogynem. Olyanok vagytok, mint minden tizenéves: mindketten érettebek vagytok a korotoknál, persze csakis saját magatok szerint. Te valójában rohadtul nem gyerekre vágysz, mint egyrészt félsz az abortusztól, másrészt azt képzeled, hogy ezzel a húzással kötöd magad mellé örökre a fiúdat. A fiúd meg.. ő jelenleg szerelmes beléd, mert eddig csak a randizunk-kúrunk dolgokat élte át veled, ezért ha te kijelented, hogy megtartod, akkor nem mer ellentmondani. Legyél benne holtbiztos, hogy 3 év múlva már vörös arccal fogja üvölteni neked, hogy miattad ment tönkre az élete, emiatt gyűlöl téged. Már a sima összeköltözésre, a pénzügyekre és a háztartás vezetésére rámenne ez a tinikapcsolat, nem még bele a közepébe egy kisbaba. De csak annyit mondok neked, hogy olvasd vissza 3 év múlva ezt a kérdést a válaszommal, és akkor jelentsd majd ki, hogy nem volt igazam...

2016. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

jó, hogy már kitaláltátok, hogy mit fogtok csinálni. így jobban fogják fogadni a hírt is. nehéz lesz, de menni fog. én 19 évesen lettem terhes, de mi terveztük. már 20 vagyok, a párom is, és mi már több mint 3 éve vagyunk együtt. nehéz. maga a terhesség is sokkal nehezebb, mint gondoltam, de megéri. hány hetes vagy? ha beszélgetni szeretnél, írj nyugodtan.

21hkm

2016. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Nézd,tudom nem ezt kérdezted.

De hidd el nem csak arról vanszó hogy most szeretnétek.

Csodàlatos dolog az anyasàg es nem vagyok abortuszpàrti mindenàron.

De te még olyan fiatal vagy tele lehetőségekkel.

Rengeteg olyan ismerősöm van aki húsz évesen összekötötte az èletét szerelmével jöttek a gyerekek 15év jó esetben most meg vàlnak mert elhidegültek.

Règen ez működött de ma màr ritka ennyire fiatalon megtalàlni azt aki mellett valóban megöregszünk.Tudom neked ezek okoskodàsnak tűnnek de hidd el nagyon nehéz az élet.

Érettségivel egy gyerekkel 30évesen alig talàltam munkàt mert a gyereket én rendeztem oviba suliba reggel délutàn apa folyton dolgozott hogy meg3ljünk.

Nincs segítség.

Most jön a màsodik baba s màr most aggódom hovà megyek majd vagy mi lesz.

Szval nehéz a szépsége mellett.

Kérlek csak gondold végig nem bàntani akarunk.

Segíteni.

Lepontozhatsz nembaj de örülök ha elolvasod.

2016. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

#2-es! Te aztan egy igazi buval b@*ott pesszimista no vagy. Sajnallak ezert, de legalabb tartanad meg magadnak a rosszindulatu es irigy velemenyedet. Igen, vannak arnyoldalai, a terhesseggel jarnak fajdalmak, a babazassal jar ejszakazas, aldozatok, de azert ezt kicsit erosnek erzem, amiket irsz. Ja, es en ikres anya vagyok, megis van idom normalis ruhakat felvenni, kepzled, meg jo a jo sok szex es vonzalom is megvan a parommal, nincs narancsborom, mivel sportolok, es remekul erzem magam a boromben. Szoval, mar ne is haragudj, de azt idot, amit rosszindulatu megjegyzesekre forditasz, talaln arra kene szanndo, h felvegyel egy normalis ruhat a rongyok helyett...

#5-os! Miert lenne gusztustalaln az, ha odakoltozik a kerdezo a baratja anyjahoz??! Hiszen o ajanlotta fel! Miert ne?! Mas lenne, ha anyos elzarkozott volna a dolog elol, de amint latod - es feltetelezem, van annyi eszed, h tudsz szoveget ertelmezni - anyos orul a babanak...


Kedves Kerdezo! Gratulalok a babahoz, viszont annyi igazsagot latok a ket masik idiota hozzaszolasaban, h nagyon fiatal vagy meg, es nincs elettapasztalatod. Nagyon kemeny faba vagtad a fejszedet, es szamolnod kell minden lehetoseggel, kezdve e legrosszabbal, h ha a parod esetleg elhagy. O is nagyon fiatal es a ferfiaknak alapjellemzoje, h menekulnek a felelossegvallalas alol. Persze, mondhat akarmit, de ez majd csak akkor fog kiderulni, ha ott lesz a baba, es el kell latni, ejjel fel kell kelni, etetni, pelust cserelni, turni a sok sirast stb...Szoval, en ezt latom a legdurvabb helyzetnek, ha egyedul kell majd felnevelned.

Ha mar betoltod a 18-at, akkor nagykoru vagy es a szuleid nem szolhatnak bele a dontesedbe, de azzal is szamolj, h ok sem fognak tamogatni kesobb. Egyedul pedig baromi nehez munkat talalni ugy, h csak erettsegid van, es 0 munkatapasztalatod. Egy baba nagy felelosseg, nem csak erzelmileg, hanem anyagilag is. En nem vagyok benne biztos, h minden eshetoseget vegiggondoltal, de a legjobbakat kivanom.

2016. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Hagyjátok már! Mennyi megsavanyodott ember! Nincs jobb dolgotok mint a kérdezőt szekálni? Az ő dolga hogy megtartja-e a babát vagy sem. Attól még mert a ti életetek zátonyra futott nem biztos hogy a kérdezővel is így lesz. A kérdésére meg senki nem válaszolt.


KÉrdező: mivel azt írtad, hogy mikor a baba megszületik már betöltöd a 18-at, tehát nagykorú leszel, oda költözöl ahova akarsz a babával együtt, ebbe a szüleidnek és senki másnak már nem lesz beleszólása.

2016. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!