Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szíve szerint talán már ő is...

Szíve szerint talán már ő is szeretne gyereket, csak ennyire fél tőle?

Figyelt kérdés
Mielőtt még bárki nekem esne, miért nem egymással beszéljük ezt meg, leírnám a részleteket is. 6 éves kapcsolat, én 29, ő 30. Egy jó másfél éve hoztam szóba először a gyerektémát, akkor még párom hallani se akart róla. Igazából akkor még én is csak beszélni szerettem volna róla, de vele kb. azt se lehetett... Azóta folyamatosan szóba kerül ilyen-olyan apropó kapcsán, de csak hárít és érezteti, neki erre nincs szüksége, neki így is kerek az élete, majd ekkor-majd akkor, majd talán, vagy soha. Jóformán eddig mindig vita és veszekedés lett a téma kapcsán. Pár hónap "csend" után egyszer csak elkezdte azt sugallni, hogy az ő jövőképében is egyre inkább szerepel. Innentől megnyugodtam és rájöttem, csak rá kell hagynom, nem szabad erőltetni. Szóval többet nem hoztam szóba. Eltelik pár hónap és egy romantikus pillanatban ő kérdezi meg, hogy szülnék-e neki gyereket? Nagy összeborulás meg minden. Majd a legközelebbi együttlétkor ugyanúgy "védekezünk". Ő mondta, rakjam be a tabit (Pharmatex), mert megjött a kedve. Én meg nem vitatkoztam, szóba se hoztam a korábbi dolgot. Igen, annak tudatában használjuk egyébként, hogy összejöhet mellette. Nem tudom hova rakni ezt az egészet. Erőltetni meg semmit nem szeretnék. Azt tudom, hogy a vele járó felelősségtől nagyon fél, mert ezt mondta korábban is. Meg azt is mondta, ha összejönne, azt mondaná, vágjunk csak bele! Abortusz szóba se kerülhetne.
2016. ápr. 21. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig erre tényleg csak azt lehet tanácsolni, hogy beszéljétek meg egymással. Ne veszekedjetek, és ne vitázzatok róla. Ha nem szeretne gyereket az életébe, mert így teljes számára, ráerőszakolni nem tudod. Ha beáldozza magát, egyedül maradsz a gyerekkel (nem feltétlenül válásra gondolok, hanem csak hogy nem fog vele foglalkozni), de ha álomapa lesz, akkor is te mindig azt kérdezed majd magadtól, vajon akarta-e, hogy lehetett volna ez egy olyan férfivel, akivel együtt döntötök róla.


Ha te szeretnél gyermeket, és ő elutasítja, komoly beszélgetés előtt álltok. Ő nem kényszeríthet rá, hogy ne vállalj, te viszont arra nem, hogy vállaljon. marad hát a külön út, te keresel másik párt, akivel mondjuk 3 éven belül vállalsz, ő pedig keres olyan nőt, aki nem akar gyereket, vagy már van neki.


A mi esetünkben ez egy nagy beszélgetés volt, amikor eldöntöttük, hogy babánk lesz. Nem azért, mert nem akarta volna valamelyikünk, hanem mert ez mindig egy felelős döntés (kellene, hogy legyen): 28N, 36F, 6 hetes baba

2016. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Msáfél éve mondogatja, hogy nem akar gyereket, te meg másfél éve hajtogatod, hogy mikor akarja...

Szerintem csak azért volt a hirtelen pálfordulás, mert téged nem akar elveszteni, és úgy gondolja, ha lebegteti előtted, hogy majd egyszer lehet...., akkor békén hagyod és nem hozod fel állandóan.


Öt évig szóba se került köztetek egy ilyen komoly kérdés?! Az nem gyerekvállalás, hogy ha becsúszik, nem veteted el.


A vége az lesz, hogy becsúszik, főleg ha te is rásegítesz egy kicsit... (Volt már ilyen a történelemben.) Aztán megszületik a baba, jönnek a problémák, a kialvatlanság, felborul a régi megszokott életetek, és a párod fogja a cuccait és otthagy, azzal a felkiáltással, hogy ő ezt soha nem akarta.


Amíg ott tart, hogy a véletlenre bízza, addig ez annyit jelent, hogy valahogy csak kihúzzátok addig, amíg kifuttok az időből... 35 felett köztudott hogy rohamosan romlik a nők esélye a teherbeesésre.

2016. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyen az elején sem, megbeszéltük hogy én már nagyon szeretném, ő meg még nem annyira vagy még inkább nem is kívánkozik apuka lenni.

Eltelt 1 év és újra szóba jött akkor azt kondta hogy gumival védekezzünk de az elején azért egy pár percet mehet anélkúl is. Hameg összejön így akkor hát belevágunk.

Eltelt még 1 év azóta. De már fél éve nem védekezünk, a sorsra hagytuk. Persz vannak bökkenök amik miatt nem csinálhatjuk 2 naponta (hétvégente van itthon stb.) De már ő is várja a kis pöttömöt.


(És talán ebben a hónapban sikerült is......már 2 napja barnás maszatolásom van...most van kb a beágyazódás ideje, hétfőre nem várom kb.)

2016. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok bocs lemaradt:

Szerintem legyél türelmes vele. Ha van pici a családban il. baráti körben akkor látogassátok meg öket BABÁZ hátha észreveszi hogy kilyen jó anya lennél és hát neki is megjöhez a kedve

2016. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sok sikert hozzá! ;) Hát épp ez az amúgy, hogy egyáltalán nincs kisgyerek a családban. Ha őszinte akarok lenni, se ő, se én nem látott még kisbabát se közelről. Így persze, hogy még inkább idegen neki a helyzet...
2016. ápr. 22. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!