Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki leírja, hogy nem szeretne...

Aki leírja, hogy nem szeretne gyereket, de volt 1 "veszélyes" alkalom, annak azonnali tesztet javasoltok, aki meg tervezi a babát, esetleges tünetei is vannak, azzal meg közlitek, hogy még semmit sem jelent. Miért?

Figyelt kérdés
Lehet lehurrogni, követ vetni rám, a kérdés feltevésnek nem az az a lényege, hogy lepontozzuk egymás véleményét, egyszerűen csak tényleg kíváncsi vagyok... Ez az emberek rosszindulata lenne? Murphy törvénye? Vagy miért? Csak én látom így a több száz kérdést olvasgatva?
2012. nov. 25. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Van benne valami!:D Én sem értem
2012. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha nem akar gyereket, akkor jobb, ha minél előbb kiderül, hogy terhes-e vagy nem. Mert ha az, akkor így legalább el tudja dönteni, hogy mit akar, ha pedig nem terhes, akkor meg tud nyugodni.

Viszont aki akarja, ő könnyen bebeszél tüneteket magának, és ott nincs azonnali teendő, nincs min gondolkodni, mert tervezték.

Legalábbis szerintem.

2012. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, ebben igazad van. Nem is ezzel van a gond, hogy amikor azt olvassuk, hogy nem várt terhesség lehet a pakliban, akkor minél előbb küldjük a kérdezőt, hogy rohanjon tesztért valamelyik drogériába, mert ez természetes.

Számomra az az érthetetlen, amikor leírja a kérdező, hogy ő nem szeretne babát, de együtt volt a párjával, aki tulajdonképpen nem is élvezett belé, csak valahogy mégis olyan érzése van, hogy.... vagy amikor kiszakadt a gumi, de időbe észrevették.... és még sorolhatnám a hasonló kérdéseket, és sorra érkeznek a reakciók, hogy igen, természetesen simán lehetsz terhes, mert az előváladékban is lehet életképes spermium (amit egyébként én sem cáfolok), és micsoda felelőtlenség (amivel megintcsak egyetértek), azonnal 72 órásat, és tesztet, és úristen és jajj... Amikor meg olvasom a másik oldalt, aki babát szeretne, tételezzük fel mindennél jobban, és már hónapok, sőt évek óta azon van, hogy sikerüljön, és esetlegesen a sok csalódás miatt már a tüneteket sem véli valósnak, azt hiszi, hogy csak képzeleg, túldimenzionál ezt azt (ami egyébként nincs kizárva, mert nem azt mondom, hogy mindenegyes szédelgést vagy rosszullétet tulajdonítsunk terhességnek), az miért kapja sorra az 'Ugyan már, ez még bármi lehet!' 'Ne éld bele magad!' 'Ez még semmit nem jelent!' 'Ne görcsölj a témán, nehogy túlzásba vidd!' és még sorolhatnám...

Félre ne értsen senki, nem azt mondom, hogy a full negatív tesztes képekre, és a semmit mondó tünetekre írjuk le, hogy haló, te tuti, hogy terhes vagy, csak számomra érthetetlen, hogy aki nem szeretné a pozitív tesztet azt rémisztgetjük, hogy az lesz, aki mindennél jobban vágyik rá, azt pedig lehúzzuk. Miért?

2012. nov. 25. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!