Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tabletta elhagyása után...

A tabletta elhagyása után tényleg csak a következő menstruáció után lehetek terhes? A következő menstruáció lehet hogy csak néhány hónap múlva lesz?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 14:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! Ha meg is jön a vérzésed, akkor is érdemes várni 3-6 hónapot. Ocsmány dolog ez a tabletta, én biztosan várnék vele, és akkor biztosan nem lesz gond. Nekem tablettahasználat után megjött normálisan a menstruációm, de nem mindenki ilyen szerencsés, van akinek kell 3-4 hónap, vagy akár több.
2010. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
valamelyik doki oldalán olvastam, hogy tévhit, hogy szünetet kell tartani a tablettával a teherbeesés előtt. ha abbahagytad, egyből próbálkozhatsz. van akinek gond nélkül helyre áll a szervezete utána.
2010. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
valamelyik doki oldalán olvastam, hogy tévhit, hogy szünetet kell tartani a tablettával a teherbeesés előtt. ha abbahagytad, egyből próbálkozhatsz. van akinek gond nélkül helyre áll a szervezete utána. nekem sem volt gondom vele, talán utána késett 1-1,5 hetet, de az nem vészes. most is kicsit hosszúak a ciklusaim, de a hőmérőzésből kiderül, hogy van pé-m
2010. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
bocs, azt hittem még nem ment el
2010. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Próbálkozunk! Ha jövő héten nem jön meg(amikor kellene) a gyógyszer hatása vagy terhesség?
2010. ápr. 7. 14:41
 6/19 anonim ***** válasza:
hát vagy, vagy. nem tudhatod. ha késik már egy ideje, (mondjuk egy hét) tesztelj
2010. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hogy működik a hőmérőzés?
2010. ápr. 7. 14:45
 8/19 anonim ***** válasza:

"Összefoglalom, mitől jó egy görbe. :-)


Tüszőrepedés után, a ciklus második felében (luteális fázis) elkezd felfelé kúszni, és fenn is marad az átlaghőd fölött legalább 12-16 napig. Ebből tudod, hogy megvolt a tüszőrepedés.


Most foglalkozzunk a ciklus első felével (follikuláris szakasz). Menszesz előtt-alatt-után leesik a hő, és nagyjából eléri a minimumot, vagy alaphő körül mozog. De cikk-cakkolhat is, sőt: igazából bármi történhet ebben a szakaszban, az mind normális és abszolúte lényegtelen. Tüszőrepedés előtt aztán sok nőnek egy napra hirtelen leesik a hője, de nem mindenkinek, és ez nem kötelező "része" a jó görbének. Csak az a lényeg, hogy tüszőrepi után felmenjen és fenn is maradjon.


És még ebből sem lehet babára mövetkeztetni, csak arra, hogy a petefészked jól működik, az érett petéd kiszabadult, és a sárgatest szépen termeli a progeszteront, ami a beágyazódásért felelős hormon."


csak idéztem, nekem írta be korábban valaki egy kérdésemhez. nagyon korrekten összefoglalta a lényegét

2010. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Most már nagyjából értem. Köszi!
2010. ápr. 7. 15:05
 10/19 anonim ***** válasza:

14:56 vagyok


kihagytam, hogy kell hőmérőzni. minden reggel felkeléskor egyből meg kell csinálni, lehetőleg még ágyban fekve. (minden más torzíthatja az eredményt) lehetőleg régi higanyos hőmérőt használj, mindig ugyanott mérd. (ha beteg vagy, meg bizonyos gyógyszerek megváltoztatják a hőt, úgyhogy ez is torzít) kb ennyit jut most eszembe róla.


ja! jellegzetes a tojásfehérje állagú folyás a pé környékén. nekem pl. úgy van, hogy amikor már nincs ez a folyás, akkor van a pé. tehát ha ezt tapasztalod akkor kell belehúzni, meg még utána is pár napig érdemes.

2010. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!