Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Írja le nekem kerlek valaki...

Írja le nekem kerlek valaki részletesen az ovuteszt használatát elemzését értelmezését?

Figyelt kérdés

Szóval mindent

Tudom h délutáni pisibol kell

Es ajánlott a ciklus 11-12naojan elkezdeni a teszteket

Tudom mikor pozitív de meg több ingó érdekelne pl mikor pozi után hirtelen nagyon halvány akkor kell együtt lenni? Akkor van tuszo repedés ?



2016. máj. 4. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatokat fogok írni, nem a nagykönyv szerint. Szerintem rendelj egy nagy csomaggal mondjuk a fatest.hu-ról. Kezdd el a 10. napon a tesztelést, ha biztosra akarsz menni, akkor napi 2x tesztelj. Azért mondom ezt, mert nekem abban a ciklusban, amelyikben terhes lettem déli pisiből pozitív lett az ovutesztem, késő délutániból már nem. Ez azért van, mert valakinek rövidebb ideig tart az LH csúcs. Látni fogod, hogy szépen erősödnek a tesztek napról napra. Lehet egy kicsi visszaesés a csíkok erősségét illetően, de utána elkezdhetnek megint erősödni. Akkor pozitív egy ovu teszt, ha mind a két csík egyformán erős vagy a tesztcsík erősebb, mint a kontroll. Egy ovutesznek maximum 2 napig szabad pozinak lennie, ha több napig pozitív az utalhat PCOS-re is. A pozitív tesz utáni első negatív napon van peteérés.. A nagy könyv szerint.. Nekem a déli pozitív tesz után este fájdogált jobb oldalon a hasam pár órát, és bővebb folyásom is lett, tehát nem telt el 1 nap. Én azt mondom inkább, hogy a pozitív teszt után 24-36 órán belül lesz tüszőrepedés. (Kivéve, ha 2 napig pozi a tesz, akkor a második nap után kell számolni az időt). Miután megtörtént az ovuláció fokozatosan halványodni fog a teszted. Az is lehetséges, hogy egész ciklus alatt lesz rajta egy halvány második csík, de az nem jelent semmit, LH hormon jelen lehet a vizeletben mindig. Szerintem a 9-10. naptól számítva 2 naponta legyetek együtt amíg jól esik.


Ettől eltekintve megjegyzem, hogy pozitív ovuteszt ellenére is lehet, hogy az illetőnek nincs peteérése, vagy negatív teszt ellenére VAN peteérése. Tehát ez egy kis irányjelző, de nem garancia.

2016. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Huhh nagyon nagyon kedves tőled hogy irtal nekem es elég részletes voltál

Megis van egy kérdésem peteérés es az ovulacio ugyanaz?

Pont par napja rendeltem a fastes oldalról ott elég olcsó jó sok tesztet. Még terhességeit is es ovuteszteket (30 db összesen ) meg honerot

Szóval csak annyi a kérdés h a peteérés is egy napig tart kb de az ovulacio az azt megelőző 1-3 nap?

:)

2016. máj. 4. 17:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Fatest*
2016. máj. 4. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) A peteérés az egy folyamat, ami a menstruációval kezdődik. Az ovuláció pedig a tüszőrepedés, amikor kiszabadul a petesejt.
2016. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben csak mert sógornomek három lányt akartak es azt követtek amit a doki mondott peteérés elott 1-2 nappal bújtak össze aztán 2-3 napig nem most született meg a második es a harmadiknal is ezt alkalmazzák

Tőle meg nem kérdeztem meg honnan tudja mi mikor van stb

De majd megfogom bár megköszönöm ha segítesz h akkor megis hogyan csináljam :) hogyan legyek biztos h mikor van a peteérés napja :)

2016. máj. 4. 17:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Mármint remelem érted

Ne haragudj iszonyat idegen a téma :)

Egy két dolgot tudok ami alap es kész is

2016. máj. 4. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Segítek neked! :) Írj privit és ott beszélhetünk akár minden nap.:)
2016. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hű nagyon rendben vagy köszönöm írok is :)
2016. máj. 4. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!