Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 38 évesen tényleg nem tul...

38 évesen tényleg nem tul késő második babát vállalni?

Figyelt kérdés
Vasárnap lesz a szülinapom. Ma csináltam egy tesztet mert egy hete várom mensinet. A teszt erős pozitiv lett. Az első gyereket is nagyon nehezen hoztuk össze. Lombik is volt de végül természetes uton lett. Most ő 4 éves. 2014-ben volt egy üres petezsák. 10 hetes lettem volna amikor elvetéltem. Nagyon félek hogy Nehogy megint ugy járjunk. Nem védekeztünk mert ugy gondoltuk már ugy sem lesz baba . Meg nem is nagyon tudtunk jo időben együtt lenni a gyerek miatt. Most meg teljesen bepánikoltam. Majdnem 39 leszek mire megszületik. Minden meg van még a kisfiunkrol. Direkt nem adtuk el. De mi már beletörődtünk hogy csak egy gyerekünk lesz.

2016. máj. 6. 13:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
10%
én nem vállalnék. egyéni véleményem
2016. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor örülj, hogy lesz még egy baba. Kár itt ilyen kérdést feltenni, kivéve, ha csak megerősítésre vársz. Ha azt mondjuk, hogy öreg vagy, akkor elveteted? Én úgy gondolom mindenki akkor vállal és ahányadik babát, amikor még érzi, hogy ezt elbírja. Én 35 vagyok, három kisgyerekkel és én úgy érzem nekem már nem férne bele még egy baba,de ki tudja mit hoz az élet. Ha te mindig is vágytál még egyre, akkor mi a kérdés, nem 48 vagy, hanem 38 és akkor mi van? Lehet egészségesebb vagy, mint egy dohányos, piás huszonéves.
2016. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha a korod az egyetlen dolog, ami miatt aggodsz, akkor ne panikolj.

A baratnom most szult, 40 eves epp, szinten masodik gyerek, az elso idosebb valamivel, mint a tied, de mar ot sem huszonevesen szulte.

Tudatosan vallaltak a masodik babat igy es orulnek, minden rendben volt/van. Igazabol meg a terhessege, szulese jobb is volt, mint az elso.

Ugy gondoltak, hogy vagy most meg, vagy soha, de mivel mindenkepp akartak meg egy gyermeket, igy nem dilemmaztak sokat rajta.

En emiatt csak batoritani tudlak.

Gratulalok es minden jot nektek!

2016. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl késő. Persze te érzed, de én például örülnék a helyedben, szerintem csodás meglepetés.
2016. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem dohányoztam Sosem. Inni sem szoktam. Elhízott sem vagyok. De a születési dátumon ez mit sem változtat. Nagyon sokan szülnek tölem idősebben is. Még elsőt is. Csak olyan váratlanul ért ez az egész. Mi tényleg beketörődtünk már hogy nem lesz több gyerekünk. El vetetni biztos nem fogjuk. Csak nekhogy megint csak az üres petezsák legyen. ....
2016. máj. 6. 14:22
 6/43 anonim ***** válasza:
89%

Majdnem a 39. születésnapomon szültem a kislányomat. Most 40 vagyok, szeretnék tesót.

Vannak sorstársaid, hajrá!!! :D

2016. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Csodás ajándék :)
2016. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

Most volt a 39. szülinapom, ősszel szülöm a negyediket.

Nálunk tervezett volt, én úgy gondoltam, hogy 40 alatt belefér még.

Érdekes módon az "alacsony kockázatú szülés" kategóriába sorolt a doki, ezen magam is meglepődtem. :)

2016. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
81%
Én márciusban voltam 38, és küzdünk az első babáért...
2016. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, igaza van az egyik válaszolónak, ha szerintünk sok, akkor elveteted? Naná, hogy nem! Akkor meg ennyi, lesz egy második babátok!:)


(Ha ennyire félsz egyébként az újabb vetéléstől, akkor talán indokoltak lettek volna vizsgálatok a következő terhesség előtt, de most már persze mindegy.)

2016. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!