Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8hetes terhes vagyok nemrég...

8hetes terhes vagyok nemrég tudtam meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Védekeztünk a férjemmel férjemmel, de valahogy mégis megtörtént, h teherbe estem. Van már egy 1,5éves kislányunk. Nem szerettem volna egyenlőre több gyereket. Nem is tudom elképzelni az életem még egy babával. A kislányom nagyon hiperaktív rengeteg figyelmet igényel. Nem tudom leírni mit érzek, borzasztó bűntudatom van nem szeretném megtartani a babát, mert nem állok készen se szellemileg, se fizikailag egy kicsi érkezésére. A párom szeretné, nem támogat az elvetetésben.Ő rengeteget dolgozik szinte, csak este van itthon a kislányunkkal se tud eleget foglalkozni, nem h egy kicsi babával. Nem tudna nekem segíteni. Nem tudom mit tegyek minél előbb lépnem kell. 25hónap lenne a két gyerek közt, akkor születne, mikor a lányom szülinapja lenne. Félek mindentől, h ha megtartjuk, h állna hozzá a lányom. Szeretné e? Bírnám e 2gyerekkel? Fiatal vagyok 23éves, szerettem volna még visszamenni dolgozni, ha a lányom megy az oviba. Nem akarom megölni a kicsit, sajnálom azt érzem nincs erőm, h elvetessem, de arra sincs, h felneveljem.
2016. máj. 7. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos mi nem tudjuk eldönteni helyetted. Akármelyik utat választod, te viseled a következményeket, nem mi.
2016. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

A gyakorikérdések.hu-n biztos sokkal jobb döntést fognak tudni hozni helyetted.


Nyilván majd felsorolják a pro kontra érveket,amiket az ember alapból tud, de ha nem, akkor 5 perc guglival elérhető.

2016. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Énis 23 évesen lettem 2 gyermekes anyuka. Ráadásul szülés után nem sokkal lelépett a párom, de soha nem bánnám meg, hogy így alakult. Igaz nálunk kicsivel több korkülönbség, de jó, hogy két gyerkőc van. Nem könnyű az fix, de megéri!!! :) De ezt csak te döntheted el! Te érzed!
2016. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andi80018 ***** válasza:
33%
Én nem tartanám meg. A férjednek viszonylag könnyű azt mondani, hogy szüld meg, végül is ő csak dolgozik és kész. Felfogás kérdése az egész egyébként, én nem dramatizálnám túl. Szóval ha én a helyedben lennék a te életkoroddal, körülményeiddel, nem tartanám meg. Max ha nagyobb lesz a kislány.
2016. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
hidd el ,addig jo amig nincs olyan sok kulonbseg a ketto kozt ! nekem meg nincs gyerekem , de van ismerosom ,aki terhes lett es nem tudta , deviszont nem vetette el , es a gyerek meg csak most toltotte nemreg az 1 evet es most mindjart szuli a masikat !!! szerintem ne vetesd el , es tartsd meg ,
2016. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Ezt neked kell tudnod, de arra készülj fel, hogy ha a férjed akarná, és mégis elveteted, megváltozik majd a kapcsolatotok, és nem pozitív irányba. Itt senki nem ismeri az életed, nem tudjuk mennyi segítséged van. Én nem vetetném el az biztos, de ez én vagyok.
2016. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nem vetetném el. Ha elveteted számíts rá, hogy valószínűleg tönkremegy a házasságod...
2016. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le a férjeddel, és mond el neki azt, amit ide leírtál. Vázold fel neki, az okot, ami miatt nem akarod megtartani. Együtt kellene meghozni a döntést alapvetően. De csak azért, hogy a házasságod nehogy tönkremenjen ne szüld meg. Mert attól is tönkre mehet, ha megtartod, de "megbánod", és amiatt okolod a férjed. Szóval ezt a döntést nektek kell meghozni, beszéljétek meg.
2016. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Egy életre megbánnád, ha elvennéd az életét. Igen lehet, h van negatív oldala is a dolognak, de RENGETEG POZITÍV IS .. Pl. : lesz testvére a kislányodnak, nem lesz olyan féltékeny mint az egykék, lesz később kivel játszania, lesz aki mellé álljon a bajban, ha te nem mindig leszel ott (itt ha már nagyobb lesz arra gondoltam) stb.. Nyilván kicsi a korkülönbség, de menni fog, hiszem.. Hajrá,és a rengeteg örömről nem is beszélve..
2016. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

A fèrjeddel beszèld ezt meg, mert neki valóban könnyű mondania h tartsd meg.

Ennek a döntésnek közösnek kéne lennie, de s döntő szó úgy is a tiéd. Hacsak a férjed nem vállalja be h otthon marad a gyerekekkel. A házassággodat az is tönkreteheti h ingerült leszel mert nem bírsz 2 kicsivel.....

Hasonlóan sok figyelmet igénylő bár csak 9 hónapos lányom van.

Én nem tartanám meg, ha most teherbeesnék.

Jöhetnek az abortusz ellenes lepontozók :)

De mindenki tudja magáról h mit bír....

2016. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!