Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetnek ennyire korán terhess...

Lehetnek ennyire korán terhességi (megtermékenyülés utáni) tünetek?

Figyelt kérdés
Én mindig azt gondoltam, hogy csak az első kimaradt menzeszt követően kezdenek megjelenni a terhességi tünetek. Nem foglalkozom sokat azzal, hogy most teherbe estem-e vagy sem, az elején járunk, nem gondolom, hogy elsőre összejön. Ha összejött, maximum a beágyazódási szakasznál járhatok, de inkább előtte. Ennek ellenére kifejezetten erősebben érzek szagokat, egyébként nem túl érzékeny a szaglásom, most viszont minden szag zavar, korábban ez sosem fordult elő. Nagyon ingerlékeny is voltam tegnap, tegnapelőtt, már én sem értettem, hogy miért szólok be mindenkinek. Volt valakinek ennyire korán bármi jele a terhességnek?

2016. máj. 10. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A terhestüneteket a hormonális változás okozza, ami beágyazódás előtt lehetetlen.
2016. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Viszont az agyad ráállt arra, hogy gyereket szeretnél, így sok "érdekeset" tud produkálni a szervezet.


Magam példájából tudom ezt.

Nekünk az első három gyerekünk az első tervezős hónapban összejött.

Amikor a negyediket terveztük, azt gondoltam, most is így lesz. Hát nem így lett. Hónapokat vártunk rá, és én majdnem minden hónapban "tüneteket véltem felfedezni", többek között szagérzékenység is volt...

2016. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy te ezt érzed, de nem a terhesség okozza :-) A beágyazódásig gyakorlatilag semmi nem történik veled (sőt egy darabig utána sem nagyon), ami különösebben megingatná a szervezeted, hanem kb. ugyanaz, ami menstruáció előtt általában.
2016. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem lehetnek ilyenkor tünetek, de nem tudom mikor kezdődnek el termelődni a hormonok. Ráadásul itt a gyk-n is olvastam már olyan beszámolót, hogy volt aki azonnal tudta, mondjuk a melle érzékenységéből, stb. Nem tudom, de felettébb furcsa, hogy mondjuk a zöldségek főzés közbeni szaga, amit eddig nem is éreztem és a férjem szólt rám mindig, hogy szellőztessek, most nagyon is zavarnak.
2016. máj. 10. 13:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok ráállva egyébként a terhesség témára, ezért is furcsa nekem ez a helyzet, de akkor lehet, hogy tudat alatt csinálom ezt.
2016. máj. 10. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom h beágyazódott e már akkor a babám,amikor egyszer a páromnak olyat mondtam amin még én is meglepődtem.Nem vagyok káromkodós,csak azt közölte h feljön a barátja,én pedig megkérdeztem h mi a k.va anyjának? Pedig nagyon kedvelem a gyereket,de elöntötte valami az agyam akkor.És még nem tudtam h terhes vagyok:)
2016. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tudat alatti a dolog.

Nekem késett a havim, nem álltam rá, hogy terhes lennék, de tudatalatt ugyanezeket a tüneteket produkáltam, és hát... Negatívat teszteltem, szóval semmit sem jelent, lehet front is, nálam erős frontnál vannak terhességi tünetek.. Szédülés, szag érzékenység, ingerlékenység, hányinger..

2016. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Ezt nem kell túldimenzionálni. Aki az első adandó alkalommal teherbeesik, az úgyis rá fogja fogni, hogy amiatt érezte ezeket a tüneteket. Aki nem ilyen szerencsés, hanem várni kell arra a bizonyos csíkra néhány hónapot, az pedig rájön, hogy ezek a "tünetek" becsapták az elején.
2016. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Es ezen nen vitatkozom. Nalam gyakori pisiles, faradekonysag, szedules, mellduzzadas 10.dpo n.
2016. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet. Nálam ez volt. Jóval(!) a mensi kimaradása előtt voltak tüneteim: mellfeszülés, fáradékonyság, szaglás megváltozása, hangulatváltozások, bizonyos ételek megutálása-nem kívánása, és maga a csalhatatlan érzés, hogy itt baba van.


Én mondjuk kivártam az örömködés idejét: csináltam egy rakat tesztet, majd házidokival kórházi vizelettesztet is, majd nődoki tapintással is megvizsgált, és miután ténylegesen még ki is maradt a vérzésem, na, akkor mondtam, hogy most már tuti.

2016. máj. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!