Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet, hogy ennyi nő...

Hogy lehet, hogy ennyi nő esik teherbe tabletta mellett, mégis megbízható módszernek tartják?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerős csajról hallom, hogy teherbe esett, nem tervezte, sőt tablettát szedett.

Most hagyjuk, hogy ezt mennyire lehet kétségbe vonni, mindenki nem hazudhat róla!

És mégis, sokan ezt tartják a legbiztonságosabb fogamzásgátló módszernek.

Csak nem értem, hogy miért?!


Pl. csak most három csajról tudok az ismerősök közt (rokon, kolléga, haver csaja) aki tabletta mellett teherbe esett, és pl. egyről sem, aki a hírhedt pharmatex kúpok mellett, pedig azt is használják páran.


(Most tipródok, mit használjak szoptatás alatt, közvéleményt kutatok, azért vagyok ennyire képben, ki mivel védekezik.)


Ha ilyen sok esetben becsúszik mellette a baba, hogy mindenki ismer legalább egy ilyet, akkor miért él a köztudatban, hogy tök megbízható?



2016. máj. 17. 16:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Ne higgy nekik, ennyi. Hidd el, az esetek 99,9%-ban kiderül, hogy volt ott más gubanc, csak azt nehezebb beismerni, egyszerűbb okot keresnek, minthogy magukba néznének.


Nekem a saját tesóm is hazudott erről, 17,5 évesen terhes lett. Kb. 5-6 év után vallotta be, hogy hát, bizony nem szedte rendszeresen, mert azt hitte, hogy így is hat.


Én 8 évig használtam probléma nélkül, majd a 2 terhességem között is teljesen bevált.

2016. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én kettő nőről tudok, aki gyógyszer mellett esett teherbe. Az egyiknek másfajtát írt fel a doki, mint amit régen szedett. A másiknak meg szimplán hasraütés szerűen írta fel az orvosa.
2016. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy itt a gyk-n mit olvasol, nem mérvadó. Ugyanis nagyon kevesen írják le, hogy tabletta mellett NEM estek teherbe, hiszen ez nem hírértékű, míg akik beleesnek a hibaszázalékba, azok tuti írni fognak.

A másik, hogy a legtöbb válaszadónak rejtve van a neve. Így lehet, hogy 10-szer olvasod a sztorit különböző kérdéseknél, de összesen 3 ember válaszolgatott.


Saját példa:

Inzulinos cukorbeteg vagyok, tehát hozzászoktam a pontos gyógyszeradagoláshoz, kínosan ügyelek mindenre.

Nem szedtem antibiotikumot, más gyógyszert sem, csak a fogigátlót. Nem volt hasmenésem, nem hánytam.

Ehhez képest gyönyörúen teherbe estem. Én voltam a hibaszázalék.

2016. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm is tabletta mellett lett terhes, csak, mint kiderült, orbáncfűteát ivott közben nagyobb mennyiségben a hangulatzavaraira. A nőgyógyásza meg utólag csapott a homlokára, hogy jaj, azt nem szabad, nem mondtam?...
2016. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

én meg olyat ismerek aki "szedte" ésm égis terhes maradt.

igazság szerint , nem vette be, és azért lett terhes.

2016. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gyógyszer mellett nem estem teherbe, mindkét terhességem tervezett volt, probléma mentes szüléssel. Jelenleg egyéb eü probléma miatt nem szedhetek gyógyszert. Most pharmatexet használjuk, de nem érzem biztonságosnak. Lehet, hogy pont az elterjedt infók miatt. Megszakítással egybekötve dupla adaggal ( krém plusz kúp) használjuk és tesztelek a legapróbb jelekre is. Kb egy éve van ez így, de terhes még egyszer sem lettem mellette.
2017. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én gyógyszer mellett az 1 hetes szünetben lettem terhes. A doki azt mondta hogy abban az 1 hétben is véd a gyógyszer. Hát nem védett :(

Ennek már 8 éve. Azt a fajtát amit szedtem ki is vonták már a forgalomból.

2017. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!