Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van-e valami értelme ovu után...

Van-e valami értelme ovu után elkezdeni a hőmérőzést?

Figyelt kérdés
Ciklus első felében nem tudtam mérni sajnos mert 24/48-ban dolgozok. Most szabin vagyok, 1-2 napja volt ovum, le lehet-e vonni bármilyen következtetés abból ha holnaptól mérem a hőt? Olyanra gondolok hogy ha pl minimum 37,8 a hő akkor az tuti hogy emelkedett érték akkor is ha nem tudjuk hogy mennyi volt a ciklus első felében... vagy ilyesmi. Vagy semmilyen információt nem nyerhetek belőle?
2016. máj. 18. 19:51
 1/6 A kérdező kommentje:
36,8 akart lenni
2016. máj. 18. 19:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha biztosra tudod, hogy milyen az alaphod, akkor esetleg lehet belole kovetkeztetest levonni.

En pl 7 honapja merem, 36,4-36,5 az alaphom ovulacioig, tehat ha ilyen helyzetben lennek, mint te, akkor az elmult 7 ciklus alapjan azt mondanam, hogy volt ovum, ha 36,9-37-et mernek sorozatban. (Nekem ennyire megy fel ovu utan.)

2016. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom az alaphőmet sem mert a munkám miatt sosem tudtam hőmérőzni. Azért kérdezem mi az a minimum ami már tuti hogy emelkedett értéknek minősül.... vagy nincs ilyen? Jó lenne tudni legalább hogy van ovulációm :/
2016. máj. 18. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

A 36,8 altalaban mar magasnak szamit. Max akkor van ilyen magas alapho, hogyha pajzsmirigy tulmukodes van, alulmukodesnel meg altalaban nagyon alacsony.

Merd meg par napig, igazabol akkor fog latszani, hogy ez az altalanos, nem-e csak egy kiugro ertek volt.

2016. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs mihez viszonyítani, akkor hülyeség az egész...

lehet, hogy nincs magas alaphőd, de ha nem tudod, akkor honnan tudnád, hogy hány fokot emelkedett egyáltalán ovu után?

A hőmérőzés sokmindent kimutat,m de csak akkor, ha mindig ugyaúgy méred, ugyanakkor, előtte nem iszol wczel...stb.

És pl ha csak úgy elkezded mérni a hődet, de fogalmad sincs, mikor emelkedett meg, ha megemelkedett egyáltalán, akkor mi értelme?Mérjed rendesen ciklus 1. napjától, vagy használ más módszert, ha nem tudod mérni rendesen. Ezt félig meddig nem lehet csinálni, és a nőgyógyász is csak akkor von le következtetést belőle, ha már 3-4 ciklust pontosan végig vezettél, nem alkalomadtán, hanem minden egyes reggel. Másképp falra hányt borsó... inkább ovutesztelj, ha nem tudod ezt tartani.

2016. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és ebből így, ahogy nem te csinálod, sokminden miatt nem tudod meg, volt e ovulációd.

1. Nem tudod az alaphőt, amihez viszonyítani kéne

2. mikor esett le?

3. mikor ment fel pontosan?

4. mi a coverline, alatta vagy felette van? Van akinek 36,9 a coverline és a 36,8 neki már nem túl jó érték...

5. meddif van fent magasan? Ha nem sokáig, akkor hiába ment fel, lehet nem volt ovud, csak próbálkozik a szervezeted, de nem jött össze.

sárgatest elégtelenségre is lehet következtetni, ha olyan a görbe, de görbe nélkül, vagy hiányos görbével 1-2 random érték tényleg nem ér semmit se.

2016. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!