Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ultrahang leletek. Van értelme...

Ultrahang leletek. Van értelme próbálkozni?

Figyelt kérdés

Missed ab műtétem volt 3 hónapja. Az első ciklus után szabad utat kaptunk a próbálkozáshoz. Tegnap volt a 8.ciklusnapom voltam ultrahangon. Ti mit mondanátok a leletemre?

50x28mm-es uterusban 6,5mm-es endometrium.

A jobb ov: 29×16mm benne több 6mm-es és egy 10mm-es foll.

Bal oldalon az ov-nak megfelelő területen egy elmosódott contúrú 39x23x37mm-es inhomogén de zömmel echodens képlet látható. Kóros áramlás nincs, douglasban folyadék nincs.

A nőgyógyászom azt mondta a lelet láttán, hogy ezzel próbálkozhatunk nyugodtan. Az endokrinológusomat felhívtam beolvastam neki, ő azt mondta hogy ehhez az orvoshoz ne menjek többet, mert van vmi a bal petefészkemben (tudom hogy ciszta, az volt eddig is és 17 nappal ezelőtt még jóval nagyobb volt)

Elküldött másik orvoshoz, megijedtem bejelentkeztem de csak május 9-re kaptam időpontot hozzá. Egy másik nőgyógyásznak is megmutattuk a leletemet ő is azt mondta próbálkozzunk nyugodtan, és ciklus végén menjek vissza kontrollra a saját nőgyimhez...

Az én gondolatom: május 9-ig biztosan meglesz az ovu. Elmulnak a termékeny napok. Addig próbálkozunk hátha összejön, kiahgyni újabb hónapot nem szeretnénk. A hormon eredményeim jók lettek. Ha nem áll készen a szervezetem úgysem jön össze. 9-én azért elmegyek az újabb nőgyógyászhoz hátha mond valami okosat...

Szóval szerintetek?

Kell aggódnom a ciszta miatt? Vagy próbálkozhatunk? Elég nagy 8.ciklusnapon a 10mm-es foll és a 6,5mm endometrium?

Köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 23. 08:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem all helyre a hormonhaztartasod, meg nem biztos, hogy nem esel teherbe, de ugyanugy okozhat imujabb vetelest a "helyre nem allt hormonhaztartasod".

Ugyanigy gondolkoztam anno, ahogy te, teherbe is estem a veteles utan ket honappal, aztan ismet veteles miatt a korhazban fekudtem. Nem feltetlen alakul igy mindenkinel, nalam ez volt multifollikularis petefeszekkel a tarsolyban. A masodik veteles utan durva eletmodvaltas, dieta, sport, fogyas, eronlet, lelki egyensuly es kilenc honappal kesobb teherbe estem. Biztos elobb us sikerult volna, de direkt igy akartam. A kislanyom maholnap 13 honapos.

2016. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, bocsanat, felreertettem, a hormonjaid rendben vannak, de ettol meg nem biztos, hogy a szervezeted keszen all, ahogy az sem, hogy nem esel teherbe es nem vegzodik megint rosszul a keszen nem allo szervezeted miatt.
2016. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!