Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 40 éves korban mennyi ideig...

40 éves korban mennyi ideig érdemes próbálkozni, kistestvérrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most meg védekezünk, utána mi az az idő ami normálisnak számít a próbálkozás szempontjából?

2016. máj. 23. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 42 vagyok. Mi több, mint egy éve szeretnénk gyereket. Egyszer már megfogantam, de sajnos elvetéltem a 8. héten. Magamnak nyárig adtam időt, aztán abbahagyjuk a próbálkozást. Én személy szerint csak természetes úton szeretnék teherbe esni, ha nem jön össze úgy, nem megyek tovább meddőségi központba, stb. Szerintem ez rajtatok múlik, hogy meddig adtok ennek időt, de most sokkal türelmesebbnek kell lennetek, az biztos :)) A másik három gyermekem az első hónapban megfogant. Azokat meg se hallgasd, akik szerint minek neked már gyerek, meg "öreg" vagy. Szurkolok, hogy minél hamarabb babás legyél! :))
2016. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Én ilyen korban már biztosan nem vállalnám be a terhességet. De azt mondák, 35 felett fél év után menjetek el kivizsgálásra.
2016. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
40 évesen már semeddig nem próbálkoznék a kistesóval..
2016. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Látod, egyes vagyok, erről beszéltem :)) Fussatok neki nyugodtan, természetesen minden lehető vizsgálatot meg fogok én is csináltatni. Semmi baj nem lesz! Régebben is szültek a nők 40 körül, ameddig termékenyek voltak, addig. És még UH sem volt, meg flancos genetikai vizsgálatok. Viszont ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, bele akar-e, mer-e vágni. Én igen :))
2016. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az elsőt se fiatalon szültem.
2016. máj. 23. 11:07
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Szia. 44 eves vagyok. Hat szerintem myugodatn probalkozzatok. Akik ide irtak hogy ne vallalj mar gyereket ne is torodj veluk. Mi most szeretnenk babat. Az orvos azt mondta meg 2 evig nyugodtan probalkozhatunk. Itt ahol elek ez elfogadott. Itt az emberek megertoek nem olyanok mint magyarba. Itt ez normalis dolog. Nekem is mondtak a magyarok hogy mar oreg vagyok. De pont nem erdekel. Az en eletem az en dolgom. Mi betartjuk amit az orvos mond. Ha majd azt mondja hogy mar ne eroltessuk elfogadjuk. Addig probalkozunk. En ovutesztelek es homerozok. Szepen latni mikor van ovum😀 Amugy szeretem meg ezt a magyar mentalitast hogy oreg vagy a gyerekhez. Meg hogy majd te meghalsz o meg egyedul marad. Hat sajnos volt nem egy fiatal anyuka aki 2-3 gyereket hagyott itt 30 evesen. Akkor mirol is beszelunk? Ez sztem egy magan ugy amibe senkinek semmi beleszolasa. Ez az oldal meg mar csak arrol szol hogy minel tobb bunkosagot kapj. Ide mar csak azok irnak fokent akik masokat szeretnek piszkalni sertegetni. Szoval csak batran vagjatok meg bele! Sok sikert!!!
2016. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Maximum félévig, és közben sem árt nőgyógyásszal konzultálni. 40 felett még összejöhet, akár könnyen is (van 47 éves ismerős, akinek becsúszott gyerek...), de a többségnek sajnos már adódnak kisebb-nagyobb gondjai. Ha pedig gond van, akkor nem lehet évekig gondolkozni, mert szinte zuhan a sikeres teherbeesés esélye, akár orvosi beavatkozással is.
2016. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

"Amugy szeretem meg ezt a magyar mentalitast hogy oreg vagy a gyerekhez."


Ez nem a magyar mentalitás, hanem biológiai tény. Természetesen donorpetesejtből 70 évesen is csinálnak bárkinek gyereket, minden a saját, életképes petesejten dől el (amit mindenki szeretne, és amit lehet itthon legálisan szerezni). Márpedig 35-40 után kevesebb van, kevesebb érik, több a kromoszómahiba, labilis a hormonháztartás. Szembemegyünk a természettel, de nem véletlenül nem a 25-30 évesek tobzódnak az asszisztált reprodukciós laborokban, hanem a 35-40 felettiek.


Ez nem jelenti azt, hogy egyetértek a rosszindulatú lehúzó kommentekkel, de minden platformon fel kell hívni a figyelmet, hogy a gyerekvállalás időpontja 20-35 között legyen, és ne 38 évesen ugorjanak neki a szülésnek, mert más a sikerességi arány.

2016. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 1-2 éevet adnék még neki. 36 évesen szültem, rögtön teherbeestem. Magamnak 40-ig lőttem be a határt, ha akarnánk kistesót. De nagyon max 42-ig.

Ezek a ti döntéseitek, konzultálj több orvossal, nézesd meg magad. Ha egészséges vagy, nincs korai menopauza, hormonok rendben (se pajzsmirigyprobléma, inzulinrezisztencia, stb) akkor nekem max 42 lenne a határ.

Nem vagy öreg.

2016. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én max 43-ig adtam magunknak időt, én sem megyek meddőségi kezelésre. Ha nem jön össze, elfogadom.

Amúgy a negyvenedik szülinapom után elsőre spontán megfogantam, de nem maradt sajnos meg. Ez benne van a pakliban, fiataloknál is :-(


#2,#3,#8-as hozzászólók, a kérdező nem arra kíváncsi, hogy TI meddig szülnétek gyereket. Sem arra, hogy szerintetek vegye-e meg már a sírhelyet...A gyerekvállalás mindenki magánügye, ha valaki szülni akar negyven fölött, akkor szüljön. Az ő élete, az ő kockázata...


A helyedben addig próbálkoznék, ameddig az orvos nem mondja, hogy álljatok le.

2016. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!