Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elevit plus vagy gravida...

Elevit plus vagy gravida mellett milyen vitaminokat érdemes még bevenni?

Figyelt kérdés
4 hétig elevit plust szedtem,most lehet gravidát vennék,ha jól tudom ez nem okoz problémát.Nagyon nem táplálkozok vitamindúsan,mit szedjek még mellé?Még nagyon az elején tartok,vagy várjam meg az első vizsgálatot,hogy mit mond az orvos?
2016. máj. 9. 15:54
1 2
 1/11 Bella169 ***** válasza:

Én gravidát szedtem végig.

Mellé magnéziumot. A végefele már jó nagy adagot.

Félidőtől kellett vasat plusz folsavat szednem mert határértékre romlott a vérképem.

Ha görcsölgetsz vagy fáj szurkál a hasar vegyél be magneb6ot a terhesvitamin mellé. A többivel várd meg az első vérképet.

2016. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Akkor semmilyen vitaminnal nem fogok elkésni ha csak az első vizsgálat után megyek?Kálciumot lehet inni?
2016. máj. 9. 16:08
 3/11 anonim ***** válasza:
A Gravida és az Elevit is multivitamin, tehát sok minden van benne. Amit érdemes mellé szedni, az a magnézium és a vas, illetve ha belecsúszol a megfázós időszakba, akkor c-vitamin. A magnéziumot a 36. hétig, nőgyógyásszal vagy védőnővel egyeztetett mennyiségben, általában napi 1-2 szem Magne-B6 szokott lenni, de nekem pl., amiatt, mert sokáig húzódott a hasam, napi 6-8, olykor ennél több is becsúszott. A vasat szintén érdemes leegyeztetni, mert nekem a nőgyógyászom receptre adta, így jobb árban volt, mintha csak megvettem volna egy akármilyet a drogériában. A legfontosabb a folsav (ez a kismama vitaminokban van), ha azt szeded, igazából a legfontosabbat megtetted.
2016. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ezek megnyugtató válaszok voltak :-)
2016. máj. 9. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:

elvileg semmit nem szükséges.

ha beteg vagy esetleg C vitamint, ha görcsölsz akkor magnéziumot, ha kevés a vasad, az orvos ír majd fel, azt magadtól nem is szabad szedni terhesség alatt.

de egyik sem szükséges ok nélkül, bőven elég a terhesvitamin vagy bármilyen multivitamin. a 12. hét után már két naponta is elég szedni. aztán ha a vérképed alapján kell még valami, a védőnő úgyis mondani fogja.

2016. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én kálciumot és magnéziumot szedek pluszban a kismama vitamin mellé. Mondjuk, ha neked bevált az elevit, sztem ne válts, nekem a gravidától kb. 7. héttől iszonyatos hányingerem lett, néha bevétel után 5 perccel minden kijött. Mire rájöttem, hogy ez nem terhes tünet, hanem a vitamin, eltelt pár hét. :(
2016. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én az első terhességemnél elevitet szedtem, abszolút nem volt hányingerem. a másodiknál gravidával indítottam, az ára miatt, de valóban az 5-8. hét között eléggé émelyegtem. aztán pont elfogyott és vettem újra elevitet és meg is szűnt a hányinger, nem tudom egyébként, hogy azért mert amúgy is kijöttem a nehéz részéből, vagy a vitaminnak is köze volt hozzá..


egyébként a vas okozhat émelygést, az elevitben relatíve kevés van (pedig fontos volna, nekem majdnem kellett is külön vasat szedni de mint mondom ezt csak orvos utasítására) talán ezért viseltem jobban.

2016. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,így nem vettem pluszba semmit,most egy gravidát vásároltam,remélem nem leszek rosszul tőle,úgy láttam több benne a vitamin,ezért döntöttem most mellette.
2016. máj. 9. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jo a gravida. Este lefekves elott vedd be és semmi bajod nem lesz tőle.

Mellé magneziumot + halolajat szedek.

A femibiont is javaslom.

2016. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én mindig lefekvés előtt vettem be a gravidát, és rá 5 percre elkezdtem émelyegni, volt hogy alig értem ki a wc-be, pedig korábban semmi bajom nem volt.
2016. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!