Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » TSH:6,7. Teherbe eshetek? Mi...

TSH:6,7. Teherbe eshetek? Mi lesz a következmény, ha sikerül kihordani?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes kérdés............Következmény ha sikerül kihordani????A szülés:D Nem értem milyen következményre gondolsz??????
2010. ápr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva,én már azon is meglepődnék,ha teherbe esnél:(((De nincs lehetetlen!Viszont,hogy meg is maradna e a terhesség???Na ez jó kérdés!Valószinű sajnos NEM maradna meg!A teherbeeséshez 1 körüli TSH a jó!Ha nem jó a pajzsmirigyed működése,akkor előbb kezeltetni kell,mert sajnos a babánál idegrendszeri kárososdást,retardációt okozhat!Üdv:26 hetes pajzsmirigyes kismama
2010. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem is evek ota pajzsmirigy problemam van (Hahimoto szindroma), es kezelnek vele rendesen, bar sose tudtak beloni a jo hormonszintet. Azt mondta a doki, hogy nyugodtan probalkozzunk babaval, ha teherbe esek, ugyse olyan rossz a pajzsmirigyem. Amint megtudtam, hogy picur van odabenn, szaladtam a dokihoz vervetelre, azota is harom hetente. Most ott jarunk, hogy novelte az adagomat, de a TSH meg mindig 7.1.

En nagyon aggodos vagyok, de a doki szerint minden rendben lesz. Az ultrahangon a meretek normalisak voltak, szimmetrikus agykamrak, stb. Egyebkent remekul vagyok. Remelem, ezzel segitettem.


18 hetes kismami

2010. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

a harmadik válaszadónak nagyon örülök. Eddig soha nem volt gondom a pajzsmiriggyel, de most az egyszer 6,7 volt. Van két gyönyörű, egészséges gyermekem, de szeretnék harmadikat. Ezért volt a kérdés. Első dolgom lesz orvoshoz menni, de minél hamarabb szeretnék babát. Gondolom, a gyógyszer több havi türelemjáték. Ezért kérdeztem, hogy mi van, ha hamarabb összejön.


Harmadik válaszadó milyen TSH-mellett sikerült?

2010. ápr. 11. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, harmadik vagyok. 8 koruli volt, amikor osszejott a picur, akkor eltroxin 50et szedtem, ma mar 75 az adagom (de kulfoldon vagyok, az otthoni neve asszem euthyrox). Az a vacak ebben a betegsegben, hogy nem nagyon produkal tuneteket (nalam max a faradtsag, no de terhesseg mellett nem tudom, melyiknek tudjam be), igy nem tudod, mennyire sulyos. De hiszek az orvosomnak, es remelem a legjobbakat. De tenyleg, kopp-kopp, eddig teljesen problemamentes a terhessegem.

Plane ha mar van ket egeszseges gyereked, nem hiszem, hogy a pajzsmirigy most akkora akadaly lenne. De a helyedben biztos ami biztos varnek 3-4 honapot, legalabb adj egy eselyt a dokiknak, hogy probaljak lehozni a hormonszintet.

Sok szerencset a harmadik bebivel! :-)


Erus

2010. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy Erus a válasszal! Eddig igazán nem vizsgálták a TSH-mat, előkerestem régebbi laborleleteimet, azon nem is szerepel. Eddig semmi, de semmi panaszom nem volt, kifejezetten pörgős, aktív, jóalvó vagyok. Ezért lepett meg az eredmény. Babát kb. hat hónapja szeretnék, de annyira nem hajtottam rá, csak ha sikerült volna, örülnék. Most viszont teljesen beindultam, nagyon vágyok rá!

Magánorvoshoz bejelentkeztem, szerdán megyek, azt mondta, a bébi miatt tökéletesre be kell lőni. Úgy legyen!

Nagyon jó egészséget nektek!!

2010. ápr. 12. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!