Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lelkiismeret-furdalásom van,...

Lelkiismeret-furdalásom van, mert ugyan konkrétan nem tervezzük, mégis örülnék már neki?

Figyelt kérdés
6 éves kapcsolat, én idén 30, párom 31. Tavaly én kérdeztem rá, az ő terveiben mikor szerepel gyerek. Akkor azt a választ kaptam, még egy darabig biztos nem. Azóta viszont sokszor szóba került a dolog és a hozzáállása is megváltozott. Azt mondja - és én is ezt érzem rajta - innentől igazából akár jöhetne is. A bökkenő csak az, hogy úgy tényleg élesben nem állunk neki "próbálkozni". Hónapok óta csak Pharmatexet használunk, 1 hete pedig nem is védekezünk, naptármódszerrel "belefér" alapon. Titkon azt várom, mikor csúszik már be. És ettől rosszul érzem magam... Pedig igazából ő is arra "hajaz", idővel úgyis jön, "nem kell erőltetni". Viszont az miatt, hogy én meg ennyire várom, lelkiismeret-furdalásom van. Lesem a napokat, "majd talán most nem jön már meg". Persze mindig megjön, ilyenkor pedig csalódott vagyok... És mielőtt valaki azzal jön, gyerekesek vagyunk, beszéljük meg, hasonlók... Egymással tervezzük a jövőt, amiben hamarosan gyerek is szerepelne. Viszont kettőnk közül ő a racionálisabb, tisztában van vele, hogy onnantól ő apuka lesz és családfenntartó, ezektől pedig fél. És azzal is tisztában van, ha most azonnal tervezetten (!) teherbe esnék, az is húzna magával dolgokat. Évek óta tervezünk egy tengerparti nyaralást is, ami idén talán összejöhet, de egy olyan túrát is beterveztünk a nyárba, amit szintén nagyon várunk. Szóval ilyen apróságok igazából. Amiket azért jó lenne még megcsinálni előtte.
2016. jún. 1. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól még ez mind belefér. :)

Nem áll meg az élet egy babóval. Ha mindig a tökéletes pillanatra vársz, elmegy az idő felettetek. Sosem lesz kiírva az égre, h na ma van itt az idő, jöhet. Ne stresszelj rá, élvezd a nyarat, az együttléteket és nem kell lesni a naptárt folyton. Csak lazán, lehet, hogy ősszel jön, az pont ideális. Addig ne ezen rágódj naponta.

2016. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát nálunk inkább a párom vár a tökéletes pillanatra. :/ Holott a szíve mélyén szerintem ő is tudja, hogy az úgy soha nem jön el.
2016. jún. 1. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól a pillanattól fogva, hogy megfogant a megszületéséig sok idő van rendezni olyan dolgokat amik miatt esetleg várnátok. Egyszerűen minden megoldódik.

Mi is 1-1,5 évvel késöbbre terveztük valami miatt, közben becsúszott, és mikor kiderült, addigra már meg is oldódott az ami miatt vártunk volna.


Közben ott van az a tény is, h nem biztos, hogy az első hónapban összejön. Ha várjátok a Most itt az idő pillanatot és abban a hónapban meg nincs pozitív teszt, akkor görcsölnek rá a párok.

Nyugi, ez az élet rendje, babával is ugyan úgy zajlik az élet.

:)

2016. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj h ez a nem kell erőltetni majd jön Duma nem jo

Ugyanis nem jön az olyan könnyen ...

De amúgy ne legyen lelkiismeret furdalásod

Ennyi idősen ez mar teljesen normális

Es ha sikerül ott van meg 9 hónap megbarátkozni tejesen a gondolattal :)

2016. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, kicsit megnyugodtam. Tényleg olyan kellemetlen, hogy én itt várom, hogy mikor jön már össze, közbe meg szándékosan nem is vagyunk "ráállva" a dologra. Épp azt beszélgettük hétvégén (másik téma kapcsán jött szóba), hogy azért ha összejönne, gyorsan leszerveznénk ám a lagzit is. Csak én minél előbb örülnék neki, párom meg inkább "kivár".
2016. jún. 1. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad :)

Nem kell agyalni az élet dolgain, minden jön magátol

2016. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!