Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, szeretnék...

Terhes vagyok, szeretnék táppénzre menni. De sajnos van az igénylést megelőző évben 30 napot meghaladó megszakításom munkanélküliség miatt. Így mennyi időre tudnak kiírni, mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 hónapja dolgozok.

(2 hónapos terhes vagyok, sok a rosszullétem, nem csak reggel hanem napközben is, illetve kisebb hasfájásaim is vannak. Így nehezebben tudom ellátni a feladataimat.


Szeretném magam kiíratni táppénzre, de így hogy a múlt évben 30 napot meghaladó megszakításom volt, úgy tudom nem kaphatok táppénzt csak annyi időre amennyit jelenleg ledolgoztam, így 3 hónapot.

De mi a teendő a 3 hónap után? ha esetleg adódnak problémák vagy nehezen viselem a terhességet?

Akkor már nem kapok semmi juttatást?


2016. jún. 1. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Minél idősebb a terhesség, annál rosszabb... Én kivárnék még 1 hónapot, aztán mennék TP-re, akkor van 4 hónapod + ha jogosult vagy rá, szülés előtt 28 nappal már megigényelheted a GYED-et.
2016. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
jól tudod. akkor lesz egy olyan munkaviszonyod ami mögött nincs biztosítási jogviszony. tehát nem leszel jogosult se tp-re, se gyedre se csedre.
2016. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első, akkor is hiányozni fog 1 hónapja, 2-t kell ledogoznia.

és nem gyedre, hanem csedre mehet

2016. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha olyan lenne a munkahelyem, akkor elmennék táppénzre kb a 15. hétig, utána munka megint legalább 2 hónapot (könnyebb a második trimeszter), utána pedig végig, ha már nagyon nem megy.
2016. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!