Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most megint többen vállalnak...

Most megint többen vállalnak babát huszonévesen, vagy csak a környezetemben jellemző ez?

Figyelt kérdés
5-6 éve 30 körül szülték az első babàt a nők, most egyre több ismerősöm vállal 23-26 évesen babát. Ez általános lett megint, vagy csak az én környezetemben jött épp így ki?
2016. jún. 7. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én mindig is fiatalon szerettem volna babát...azt hittem régebb (én naiv), hogy 22-23 évesen már lesz gyerekem, harminc előtt meg megszülök hármat...


Ehhez képest mindjárt 26 vagyok és még nem sikerült :(

Én pont azt tapasztalom, hogy kb. ugyanannyian vállalnak 30 felett és 25 körül. Van egy egy barátnőm, aki nem érti, miért vagyok elkeseredve, 25-26 évesen, hogy még nincs gyerekem...

2016. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is mindig 23 körül szerettem volna szülni az elsőt, és szintén 30-ig 3-at. 25,5 vagyok, következő hónapban vágunk bele. De amikor 2-3 éve mondtam a barátnőimnek, hogy én már mennyire vágyom rá, szinte hülyének néztek mind. Most meg sorra szül mindenki, vagy jelenti be, hogy terhes. Nem nagyon mondtuk, csak 1-2 embernek, hogy lassan belevágnánk, de szinte a fejünkhöz vágták, hogy "most megint ez a divat".
2016. jún. 7. 19:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Mióta próbálkoztok egyébként?
2016. jún. 7. 19:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 26 éves korom óta szerettem volna babát és 32 éves koromra jött össze azaz most nemrégen...


9+3 hkm

2016. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök változó. A környezetemben van 33, 38, 24, 25 éves első babás kismama is, illetve a korombeliek is most sokan vállalnak első babát (27-28 évesen). A terhesgondozáson gyakorlatilag tök vegyes, 20-40 közti a korosztály, de a jellemző mondjuk 27-33 éves kor közt.
2016. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Február óta. Első hónapban elsőre összejött, aztán sajnos elveszítettem a babámat 8 hetesen. :( Ez a második hónap, hogy ismét "nemvárjuk".
2016. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint 22 éves PCO és IR-ES vagyok a doki azt mondta kevesebb mint 20% esélyem van teherbe esni természetes uton és a meddőség is fenállhat. Ezért kezdtük el tervezni a babát a párommal hogy ha még is úgy van akkor időben elkezdjék a kezelést hogy legyen vagy legvégső esetben az örökbeadást. Tavaly májusban hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését és Júliusban kezdtünk a baba programba. Kereken 10 hónapot vártunk a babára éppen ma van 4 hete hogy meg tudtam hogy babát várok. Spontán természetes úton fogant. Most vagyok 9hetes 4napos kismama ;)
2016. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23 évesen szültem,3 hónapja es nem bántam meg tervezett baba volt,mindig fiatal anyuka akartam lenni. :)
2016. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

En azt latom (leginkabb a vedonoknel mikor megyek) ,hogy igen...

18-25evesekig vannak a legtobben,a vedonom is alatamasztotta,hogy egyre inkabb jon vissza a regi ido,miszerint egyre fiatalabban vallalnak gyereket! Es sokan nem felelotlenseg miatt (persze az is van szep szammal) de sok 19-22eves van,akiknel tervezett volt a baba!

En 21vagyok a lanyom 17honapos a kovetkezo pedig 9hetes a pocakomba! Bar az elso nem volt tervezett (de nem is a felelotlensegunk miatt jott,orvosilag meg volt allapitva,hogy a kulonbozo problemaim miatt lehet,hogy soha nem lehet termeszetes uton babank) a ferjemmel,a masodikat viszont mar akartuk! :) pont 2eves lesz a lanyom,mire szuletik az elso

Sosem voltam bulizos,vagy fuvel-faval tipus,igy hamar ferjhez mentem (es meg csak nem is tartozom a kissebbseghez) es koran tervbe volt,hogy szeretnenk majd babat,csak ugye az elsonel ugy tudtuk,hogy nem lehet! Erre ezt Isten megcafolta,mert egy gyonyoru kislanyt adott nekunk.

Amit egy percig sem banok es bar hirtelen jott,hogy megis babank lesz,nagyon boldogok voltunk!

Szoval szerintem is egyre tobb a fiatal anyuka!

2016. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de ez csak jó hír,hiszen a szervezet huszon éves korban van a legjobb állapotban a terhességhez,szüléshez.Én a lányomat 24 évesen szültem,kistesót csak 2-3 év múlva fogunk tudni vállalni,akkor 32-33 éves leszek,kicsit aggódok is emiatt...
2016. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!