Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon sűrű szoptatás mellett...

Nagyon sűrű szoptatás mellett jól tudom, hogy kicsi az esély egy újabb babára?

Figyelt kérdés

Még nem jött meg, bár ugye a peteérés megelőzi a menzeszt, de talán tovább csökkenti az esélyt, hogy még nem rendeződött a ciklusom.


Így azért elég kicsi az esély, akkor is, ha nem védekezünk, nem?


Nem baj, ha jön, csak kíváncsi vagyok.



2016. jún. 11. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez tévhit.A szoptatás nem véd meg a terhességtől.
2016. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg tényleg nem nagy az esély, de nem kizárt.


Ha nem akartok hamarosam újabb gyereket, akkor védekezzetek.

Márcsak azért is ajánlott, mert a szervezetednek szüksége van regenerációra, ha túl hamar leszel újra terhes, sokkal nagyobb az esélye, hogy valami károsodásod lesz.

2016. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Kizárólagos szoptatás mellett 9 héttel szülés után menstruáltam. Előtte sem hittem a szoptatás fogamzásgátló hatásában, a vérzésem után pedig pláne nem.
2016. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, azt tudom, hogy teljesen nem ved, de a magas prolaktin szint muatt elvileg ilyenkor meg kicsi az esely, legalabbis így tudom. Viszont hatha befut valaki, aki nagyon gyakori szopi mellett es menzesz nelkul lett varandos, es megcafol, vagy akik nem vedekeztek, es megsem lett baba, csak a szoptatas abbahagyasa utan.
2016. jún. 11. 22:16
 5/15 anonim ***** válasza:
2016. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem zarja ki az egyik a masikat!
2016. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
De miért nem védekeztek, ha nem akartok gyereket? Szerintem itt inkább ez a kérdés. Megéri? Szeretnétek gyereket? Ésszel él az ember! Szoptatás alatt sem csak az óvszer lehetséges megoldás, nagyon sok minden van a piacon szoptatós anyukák részére is.
2016. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Ezt sose értettem, ezt a "nem baj ha jön" hozzáállást. Ne már, hogy mindegy legyen, hogy terhes leszel-e vagy sem. Vagy tervez az ember gyereket vagy nem.


A szoptatástól függetlenül ha nem védekeztek terhes lehetsz.

2016. jún. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
A gyerek nem egy ház, hogy precízen meg kell tervezi, ha egyébként a körülmények adottak.:-) Egyébként a magas prolaktinszint tényleg gátolja az ovulációt és így a teherbeesést, de nem tudhatod, hogy az első érett petesejted mikor indul mégis útnak, és termékenyül meg, nem ad 100%-os garanciát a szoptatás. Szerintem ezért ne etesd óránként a babádat, be kell állnia egy normális napirendjének, a mellbimbód is könnyebben felázik, kisebesedik, ha ennyire igénybe van véve.
2016. jún. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
nem az volt a kerdes lehet e terhes hanem hogy mekkora a valoszinusege... kerdezo, kicsi az eselye ha nem telik el legalabb 3-4 ora a szoptatasok kozott akkor valoban kisebb a menzeszre es a peteeresre az esely...ha orankent ket orankent szoptatsz (mint a baratnom a ket eves fiat) akkor eselyes h nem fogsz teherbe esni, o pl n is menstrual meg...az en kornyezetemben is van azonban, aki az 1-2. etkezes kuvaltasat kovetoen mar menstrualni kezdett sot teherbe is esett, pl sogornom is javaban szoptatott még, 7 honapos volt a lanya mikor pozit tesztelt az elso peteeresbol. ha pontos.%-ra vagy kivancsi az eselyeket illetoen, az passz :)
2016. jún. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!