Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ultrahang- petezsák mégis...

Ultrahang- petezsák mégis megjött?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 15:08
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mi történt velem első alkalommal probálkoztunk volt pecséetelő vérzésem utána magas volt a hőm és nagyon feszült a mellem. Eddig szabályos 28 napos ciklusaim voltak. Közbe a menstruáciom se jött meg csináltam két pozítiv tesztet is, de közbe beteg lettem és felhívtam a nődokit mert nagyon fájt a torkom és nagyon köhögtem úgy hogy aludni se tudtam. Elkezdtem szedni a szemicilint és egy hét múlva elmentm hozzá ez lett a leletemen 5.4X3.4 petezsák kezdeményezés de valami van mellette azt mondta vagy nyálkahártya vagy vér, de ne aggódjak. Viszont rá egy hétre megjött akkor bementem az ügyeletre ahol egy másik orvos volt mert azt hittem elment a baba ott azt mondta az orvos nem is voltam terhes ott negtív lett a teszt is és hogy nincs semmi bajom , de akkor miért késett több mint két és fél hetet? Meg mi történt? nem szedtem soha fogamzásgátlót és mindig normális menstruációim voltak. A hormonok bekavartak hogy elkezdtünk próbálkozni ilyen van?
2016. jún. 15. 15:15
 2/18 anonim ***** válasza:
elvetéltél.
2016. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%

Nem tudom, az ügyeletes doki honnan vette a bátorságot, hogy figyelmen kívül hagyjon egy korábbi ultrahang eredményt. Valószínűleg tényleg terhes voltál, de a petezsákocska sajnos elhalt, már jó pár nappal a menstruáció (voltaképp vetélés) kezdete előtt, ezért lett a kórházban már negatív a teszt.

Ne keseredj el, inkább koncentrálj a következő lehetőségre.

2016. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Valami elindult de nem volt jo. Valószínűleg nem volt embrió így a szervezeted tisztított...
2016. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
a petezsák is eltud halni?
2016. jún. 15. 15:23
 6/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
63%

Persze. Élő szövet, ha bármi probléma van, akkor nem fejlődik tovább, elsorvad. Lehet, hogy rosszul ágyazódott be. Lehet, hogy fejlődési rendellenesség. Ez még a jobbik eset, rosszabb, mikor a petezsák él, nő, csak benne az embrió nem alakul ki, és csak jóval később vetél el a kismama. Vagy műtéttel kell befejezni, mert éppen nem akar megindulni a vetélés, mert a petezsák fenntartja a terhességet. Tényleg ne keseredj el, ez nem rendkívüli.

Persze olyan is van, hogy egy egyébként jól fejlődő embrió lökődik ki vetéléssel, mert az anyai hormonháztartás nem megfelelően működik (elsősorban progeszteron-hiány), de nálad nem ez volt a baj, mert akkor a kórházi teszted valószínűleg még pozitív lett volna.

2016. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értem, de most szerinted nyugodtan próbálkozhatunk megint a következő hónapban annyi hogy most múlt el a menszeszem azt mondta az orvos hogy nincs ott semmi baj se ciszta semmi. meg az még hogy most akkor rendes ciklusom lesz attól hogy két és fél héttel később jött meg?
2016. jún. 15. 15:37
 8/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Szerintem egy ilyen korai vetélésnél nyugodtan lehet próbálkozni a következő ciklusban. Igen, a vérzés megindulását vedd a ciklus első napjának, ahhoz két hétre valószínűleg már lesz is ovulációd. Persze azon se lepődj meg, ha most egy kicsit összezavarodik a ciklusod, lehet, hogy egy kicsit későbbre tolódik az ovud és majd a következő menzeszed is, de az is lehet, hogy pont korábbra, ilyenkor egy kicsit újrahangolódik a szervezet.
2016. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2016. jún. 15. 15:49
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
60%
Ja, még annyit, hogy sajnos a korai szakaszban összeszedett megfázások, vírusok, bacik, és az általuk okozott lázas-gyulladásos állapot sajnos sokszor beteszi a kaput a szegény kis csírának :( Szóval lehet, hogy a betegséged miatt történt, ami történt. A gyógyszertől nem hinném, hogy baj lehetett, gondolom, olyat írt fel az orvos, amit lehet szedni koraterhesen. Ez sajnos olyan dolog, amit nem lehet kivédeni. Sok sikert a következő alkalommal!
2016. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!