Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után ki mennyit...

Császármetszés után ki mennyit várt a második babával? Hogy alakult a terhesség? Lett gond a heggel?

Figyelt kérdés
Az orvosok véleménye annyira eltérő, van, aki szerint fél év után mer lehet próbálkozni, mások ennél sokkal többet mondanak.
2016. jún. 20. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
2 év van a 2 gyerek között. Vbac-re készültünk de nem sikerült. A heggel semmi gond nem volt.
2016. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha jól értem, a hegtől lehetett volna VBAC, csak más körülmény miatt kellett megint császár? Nekem az első szülésem köldökzsinór rátekeredés miatti distressz miatt lett nem tervezett császár. Az meg ugye mondhatni véletlen.
2016. jún. 20. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tágultam, és nagyon-nagyon sokáig húzódott, teljesen kimerültem a végére. Ezért lett megint császár.
2016. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A barátnőm 2 évet várt, vbac-vel tudott szülni, sikerült neki.


A dokim azt mondta, teherbe lehet esni fél év után már, mert a heg az begyógyult bőven addigra. De ő egy év kivárását javasolja a kismamák megnyugtatására. Engem ez nem érint, én nem szülök többet, szóval gyakorlati tapasztalattal nem tudok szolgálni:)

2016. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én dokim 2 évet javasolt a 2 gyerek születése között, viszont elvileg lehet természetes szülés a 2. (az első is annak indult egyébként).

Barátnőm a császárja után 3 évvel simán szülte a 2. gyerkőcét.

2016. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2ev volt a ket gyerek kozott,1.csaszar,2.sima.

Jartam tagitasra elotte 3szor.Nekem megerte,a szuloszoban 2orat toltottem,gyorsan meg volt,heg is rendben.

2016. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 év van a két lányom között, fél év próbálkozás után jött össze, hamarabb nem is akartuk. Úgy voltam vele ha sikerül természetes úton megszülnöm akkor tökjó, ha császár az sem érdekel.

Sikerült, bár szerintem ő sem akart hüvelyi úton megszületni, így vákumot kellett alkalmazni, plusz fél kilóval nehezebb is volt mint az első lányom. Összegezve így a felépülésem nehezebb volt mint az első után, most két helyen vagyok vágva, varrva, 1 hónapig szopis párnán tudtam csak ülni úgy sajgott az alvázam, a szex nem igazán működik pedig 5 hónapja szültem, de a heggel amúgy nem volt gond. Persze a serpenyő másik oldalán ott van egy gyönyörű, egészséges baba, de ha a legőszintébb akarok lenni magamhoz azt kell mondjam egyáltalán nek bántam volna ha a második is császár lesz.

2016. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 év van a fiúk között. nem gyogyúlt a sebem rendesen ezért nem vállalhattuk korábban.

most a második császár annyira jól sikerült hogy az orvos a 9.hónapban azt mondta probálkozhatunk. most 13 hóa a kicsi most kezdtük a probálkozást

2016. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs 2 év /pontosan 21 hónap/ a fiam és a lányom között. Mindketten császárosak. Természetes szülésnek indult a dolog, bár a testem nem akarta, tágítani kellett, oxit kaptam, végül burkot is repesztett a dokim, de a vajúdás 2. órájában szétvált a hegem. Azonnal megcsászároztak.

Én kértem, hogy hadd próbáljam meg természetesen, a dokim segítőkész volt. Végül happy end lett, nagyon hamar felépültem, hamarabb, mint a kisfiam után, pedig az is gyorsan ment. A kislányom is makkegészségesen jött a világra. Úgyhogy jó volt ez így!☺

2016. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2016. jún. 21. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!