Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Dohányzásról leszokás elég a...

Dohányzásról leszokás elég a pozitív teszt után?

Figyelt kérdés

Barátnőm dohányzik, nem sokat, napi néhány szál.

Azt mondja, bármikor le tudja tenni, volt már, hogy 1-2 hét szünet, aztán újra kezdte. Neki ez a feszültség levezetéshez kell.

Szeretne babát már hónapok óta és azt mondja, amint pozitív lesz a teszt, azonnal lerakja, viszont addig nem.


Ettől lehet valami baja a babának? Jó, nyilván nem egészséges alapból a dohányzás, mint sok minden más is, de ha rögtön a terhesség első hetében már leteszi, azzal még nem árthat, ugye?



2016. jún. 21. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A nikotin lassabban ürül a szervezetből, mint a fog.gátló pl, így igen, akár árthat is vele.

Ha bármikor le tudja tenni, akkor tegye le most.

Ha pozitív lesz a teszt, úgyis más "feszültség levezetőt" kell találnia. Akkor már most tesztelheti, mivel tudja pótolni a cigit.

2016. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam, de valahogy tényleg semmi más káros szenvedélye nincs, odafigyel magára, minden rendben. Ehhez az egyhez ragaszkodik, hogy most miért vonja meg magától ezt a kis örömet, amikor lehet, hogy csak 1 év múlva jön össze a baba... van, amikor csak este munka után szív el 1-2 szálat, szóval tényleg nem vészes a helyzet.
2016. jún. 21. 13:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha bármikor le tuja rakni,akkor rakja le most,és akkor tuti nem árt az embriónak.Amúgy meg persze,nyilván nem használ.
2016. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

"hogy most miért vonja meg magától ezt a kis örömet,"

MERT GYEREKET TERVEZ!!!

2016. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
és pl. hogyan árthat? Mert azt tudom, hogy a dohányzó nők gyereke (akik végig pöfögik a terhességet), általában koraszülöttek. De ha a fogantatás után lerakja, tehát még nagyon korán 2-3 hetesen, akkor az hogy árthat?
2016. jún. 21. 13:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nikotin fog ártani, hanem az oxigén hiány..
2016. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Tehát ha a fogantatás után lerakja-és honnan tudj amikor van a fogantatás?
2016. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Min. az első, hogy nem dohányzik, aki babát tervez!
2016. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Mindkét esetben a pozitív teszt után tettem le a cigit. A fiam kiírt napon született, lassan 7 éves, évente 2-3 szor ősszel-tavasszal az enyhe megfázáson kívül nincs baja.

3,5 éves volt, mikor visszaszoktam sajnos.

Tavaly decemberben lett 2 csíkos a tesztem, azóta nem cigizek megint, augusztusban fog megszületni a lányunk (bár most nem bánnám, ha 1-2 héttel hamarabb jönne).

2016. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

én anno egy pénteki napon teszteltem pozitívat, csütörtökön pedig amikor rágyújtottam, olyan hányingerem lett...ezért is vettem tesztet :D :D úgyhogy igen, én pl. a pozi tesztnél tettem le (de akkor végleg!)

2,5 éves ikerlányaim vannak :)

2016. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!