Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogantatástól számított 2-3...

A fogantatástól számított 2-3 hét dohányzás, majd a pozitív terhes teszt által okozott ilyedtség utáni hirtelen leszokás, az milyen következményekkel jár a babára nézve?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen következménye nincs.Én is cigiztem a pozitív teszt előtt.Abbahagytam volna hamarabb, de a baba meglepetés volt, így csak akkor tettem le, amikor megjelent a 2. csík.Ekkor voltam 4 hetes terhes.Mivel a beágyazódáshoz kb. 7-12 nap kell, és utána sem kapcsolódik össze az én keringésem az övével, így gyakorlatilag nincs kapcsolat köztünk.Dr. Czeizel egyszer azt nyilatkozta , hogy az első 5-6 hétben még akkor sem tudnál kárt tenni az embrióban, ha akarnál.Egyrészt mert nincs kapcsolat, másrészt mert az őssejtek korlátlan regenerációra képesek.Ha nem történik vetélés, akkor nagyon valószínű, hogy egészséges a baba.Az elvonási tünetről nem tudok mit írni, mert nekem nem volt.Pedig 9 évig cigiztem előtte, és szerettem is.De amint pozitív lett a teszt, az agyam törölte még a gondolatot is, hogy valaha dohányoztam.Semmi elvonás, szenvedés, hiányérzet nem volt.Csak az öröm.Sőt!A szagát sem bírtam elviselni.Megundorodtam tőle, és rá sem bírok nézni.Szóval szerencsém volt.
2010. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
legjobb amit tehetsz,hogy azonnal lerakod a cigit.Én akkor hagytam abba amikor megtudtam hogy terhes vagyok.Végig meg tudtam állni,most újra dohányzom,de már nem is szoptatok.Ha tudod hagyd abba,a babád érdekében.
2010. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányoztam, 7 hetes terhes voltam, mikor megtudtam, és leszoktam (azóta visszaszoktam) de a terhesség alatt nem cigiztem, szültem egy egészséges kisfiút.
2010. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én is azonnal leraktam a cigit és a 40.hétben járok, egészséges a babám. Csak jót tehetsz vele, ha lerakod!!!!! szerintem badarság, amikor a dohányos anyukák arra hivatkoznak, hogy nagyon idegesek, ha nem gyújtanak rá és az többet árt a babának, mint néhány szál cigi!

saját példám, napi 2 doboz cigit szívtam el akkoriban(haldokló édesapámat ápoltam, akit azóta eltemettem) és mégis le tudtam tenni, amikor pozitív lett a teszt! nem másnap, nem, ha elfogy még ez a doboz cigi, hanem azonnal!!!! ráadásul a párom is dohányzik. mondjuk nálunk sose volt a lakásban dohányzás, így nem az orrom előtt szívja. szóval én mondom! le lehet tenni! és csak JOBB lesz a babádnak, hidd el! ráadásul nyugodtan tudsz majd aludni, mert nem lesz lelkiismeretfurdalásod!

Büszke lehetsz magadra!! :-)

További szép napot!!!!!

2010. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok.Még valamit a hirtelen leszokásról.Olyan nincs, hogy "az orvos mondta, hogy erős dohányos kismama néhány szálat engedélyezhet magának, mert az elvonási tünet többet árt..."Ilyen NINCS!Ezt hallottam már vagy 50-szer, és azok a kismamák találják ki, akik gyengék ahhoz, hogy letegyék.Ilyet egy szakorvos, aki a gyógyításra esküdött fel, nem mond!Ne aggódj amiatt, hogy hirtelen hagyod abba.A kis embriód olyan pici még, hogy semmit nem érez ebből.Gondolj arra, hogy még néhány hét, és dobog a szíve.És nem tudja megválogatni, hogy füstben fejlődik, növekszik -e. Fel a fejjel, abba tudod hagyni, egy nő mindenre képes a gyerekéért, ha akarja őt!!Menni fog!
2010. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így kell ezt csinálni! Én is így tettem 5éve, azóta sem dohányzom! Kislányom makk egészséges!
2010. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen hatással nincs rá, fogantatás után 2-3 hétig még nincs közvetlen összeköttetés a baba és az anya szervezete között.

Az a fontos, hogy most már ne gyújts rá!

Érdemes figyelned az evésre, mert attól függetlenül, hogy most 40 vagy 80 kiló vagy éppen, a cigi abbahagyásakor 5-6 kiló fel szokott azonnal ugrani!

2010. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ez nem akkora gond, mint amire számítottam :)

Majd kitalálok valamit dohányzás helyett, ami nem evés :)

2010. ápr. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!