Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az előző terhességem alat...

Az előző terhességem alat terhességi diabéteszes voltam. Ha tervezünk ujabb babát már az elején felmerülhet újra? Nálatok hogy történt?

Figyelt kérdés
Nyilvan nem tervezném hogy ujra cukros legyek. Tervezzük az ujabb babát, de nem tudom hogy mikor ia kezdjem ujra figyelgetni a cukrom.

2016. júl. 2. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Rögtön figyeld és legjobb, ha alapból tartod a múltkori diétát. Hátha sikerülne eleve megelőzni, az volna a legszuperebb. :) Mivel a terhességi diabétesz hajlamosít, előrevetíti a későbbi "sima" cukorbetegség kialakulását, érdemes szülés után is figyelni az étkezésre, illetve rámérni a vércukorszintre. Én IR miatt diétáztam terhesen (is), szerencsére nem alakult ki terhességi diabétesz, szülés óta is mérek néha vércukrot. A diétát igaz kicsit lazábbra vettem, ami nem jó, de ha jön a próbálkozás, újra szigorúan veszem a diétát. :)
2016. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elsővel volt, ezért a nőgyógyászom azt tanácsolta, hogy diétázzak a másodikkal a kezdettől.

ugye már a 16. héten volt terhelés, az rendben volt, le is csesztek, hogy miért diétáztam... :)

második 28. héten volt, ott a terhelt alacsonyabb lett, de mivel a határon fölött, így nem kell mennem több vérvételre, csak figyelnem, hogy mit mennyit eszem.

bevallom, így az utolsó hetekben már annyira nem tartom

2016. júl. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnél csak diètàznom kellett, màsodiknàl màr inzulinoznom is.

A diabetológus azt mondta hogy nem törvènyszerű hogx egy cukros terhesség utàn a következő is az lesz, de ha tervezek mégegy babàt mindenképpen vizsgàltassam ki magam

2016. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Epp késik. Halványan latok második csikokat, de nem győzött még meg egy tesztem sem. Viszont felment a cukrom. Eddig szülés ota nem ment fel. Akkor terhes lehetek mégiscsak????
2016. júl. 28. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet! Szurkolok!

Húgom az első terhessége alatt cukros volt, így a másodiknál az elejétől tartotta a diétát és nem lett semmi baja, azaz nem tért vissza a terhességi diabétesze. Neked is javaslom, hogy mostantól kezdd el, mert lehet, hogy már terhes vagy.

2016. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!