Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovitrelle (tüszőrepesztő)...

Vera-nick kérdése:

Ovitrelle (tüszőrepesztő) injekció után se hőemelkedésem nincs és a terhességi teszt is negatív a szuri utáni 4. napon. Mi lehet a baj szerintetek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy pozitív tesztet kellene eredményeznie a hcg tartalma miatt amíg ki nem ürül a szervezetből. Én pedig mivel mérem a hőmet (reggel digitálissal és szájban) és nem tapasztaltam se hőleesést, se hőemelkedést (normál síkon mozog), ezért csináltam ma egy tesztet ami negatív lett. Szerintetek mi van ilyenkor, járt már így valaki?

2016. júl. 4. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szuri után legalább 2-3 hetet várj a teszttel valakinek fals pozitívat mutat mert 2 hétig van a hatóanyag a szervezetben és a legtöbb ilyen szuri hcg tartalmú.. Ezért szoktak később tesztelni. De ne paráz rá. Drukkolok
2016. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Első válaszoló, szerintem nem olvastad el a kérdést alaposan.

Kérdező, sajnos nem tudok segíteni, mindenesetre az orvosodnak ezeket a tüneteket feltétlen mondd el, ha legközelebb mész hozzá (persze csak ha eredménytelen volt a hónap). Miért kaptad egyébként a tüszőrepesztőt?

2016. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak azért köszönöm, de így van ahogy a második válaszadó írja, pont ez a gondom, hogy ezzel tisztában vagyok csak épp negatív a teszt... tehát köszönöm a második választ :) azóta egyébként most, hogy hazaértem munkából (úgy hagytam a tesztet a pohárban) nagyon halvány csík lett rajta!!! :) úgyhogy reménykedem kicsit, hogy legalább ezek szerint csak bent van a szervezetemben. Viszont a hőm akkor sem megy sehova... most nem tudom, hogy ennek feltétlen meg kell repesztenie a tüszőt, vagy csak rásegít, hogy megrepedjen de nem feltétlen jár sikerrel? Amúgy PCOS tünetekkel rendelkezem, annak ellenére, hogy nincs IR-em és túlsúlyom sem (30-70naposak szoktak lenni a ciklusaim). Prolaktinom volt magas, de azt most bromocriptinnel kordába sikerül tartani. Most pedig Clostilbegyt kúra után UH-s követések során a 15.ciklusnapon volt egy 20mm-s tüszőcském, arra kaptam aznap a szurit. Ez volt 4nappal ezelőtt, ma vagyok a 19.napon. Lehet, hogy később hozza meg a szuri a hatását vagy a hő később emelkedik nem azonnal?
2016. júl. 4. 18:35
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ki tudja, talán tényleg rosszul szívódott fel, vagy nálad nagyon hamar kiürült a szuri. Lehet, hogy ez zavar be a hődnek is. Sajnos csak utólag fog kiderülni, hogy valami félrement-e. Mivel én is tutira ráparáznék a hőmegemelkedés elmaradására, lehet, hogy kirimánkodnék még egy UH-t a dokitól a héten. Derüljön ki, repedt-e az a tüsző, vagy esetleg ciszta lett belőle, netán nyom nélkül felszívódott. Ha sárgatestet lát, akkor tuti volt a siker, de azt nem tudom pontosan, annak a kialakulásához ovu után hány nap kell. Ezt csak azért javaslom, mert ha tényleg rosszul reagált a szervezeted, akkor legközelebb változtatni kellene a gyógyszerkúrán.

(Tényleg csak zárójelben jegyzem meg, mert minden női szervezet teljesen máshogy reagál a meddőségi hormonkezelésekre, hogy én életem 6 Clostikúrájából 3-ban kaptam tüszőrepesztőt is, azokban nem lettem terhes, a másik háromban meg igen. De én nem vagyok PCOS-es, soha nem voltak cisztáim, a Closti meg önmagában rendbe tette a tüszőrepedésemet, úgy látszik. Sajnos arra nem emlékszem, hőmérőztem-e a sikertelen, szuris ciklusok bármelyikében is, és azok hogy alakultak, így sajnos saját tapasztalatot erről nem tudok megosztani.)

2016. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sok volt eddig a munka, nem volt alkalmam írni, de képzeld, 5-e reggel elindult felfelé a hőm és most szépen fent is van azóta. Nem értem mi lehetett hiszen 30-án kaptam a szurit, de most úgy vagyok vele, hogy egyenlőre nem agyalok, megvárom még ezt a pár napot, hogy eltelljen, aztán remélem nem lesz mikulás a végén :) Ha netalán mégis akkor viszont mindenképpen jelzem az orvosomnak a most tapasztaltakat. Köszönöm neked az értékes válaszod!
2016. júl. 11. 23:01
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Akkor szurkolok :) Majd írd meg a történéseket.
2016. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos péntek délután megjött, de érdekes mert alig van menstruációm. A hőm eleinte alig ment le, majd visszament 0.1'C-ot, de ma reggel leesett a normál értékbe, tehát ebből már úgy gondolom biztos jel, hogy nincs baba. Teszteltem is, hogy biztosra menjek és az is negatív. Dokit még pénteken felhívtam, hogy mitévők legyünk, de sajnos pont a héten van szabadságon. Jövőhéten csinálunk petevezetékátfúvást, mert azt még nem néztük, tehát jöhet egy újabb próbálkozós hónap. Már több mint egy éve próbálkozunk, nagyon örülnénk már végre, ha sikerülne!
2016. júl. 18. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező mi újág veled?
2016. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!