Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van okom aggódni?...

Szerintetek van okom aggódni? Vagy pár hónap alatt simán összejöhet akár?

Figyelt kérdés
Attól tartok, gondom van a termékenységemmel, hátha tudtok tanácsot adni. 6 év megszakítás és 1 év Pharmatex mellett soha nem estem teherbe. Ezzel idáig még nincs is feltétlen probléma. Viszont elég rövid a menstruációm már egy ideje. Olyan 2 nap, utána még pár napig világosbarna folyás, de maga a vérzés tényleg csak 2 nap. 2 hónapja már nem is védekezünk, de eddig semmi. Tudom, ez szinte semmi "próbálkozási idő". De a korábbiak függvényében azért én aggódni kezdtem, hiszen valójában soha nem is védekeztünk rendszeresen...
2016. júl. 4. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
progeszteronhiány.
2016. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdésemben szándékosan nem akartam kitérni rá, de pár hónapja voltam hormonsoron. 36-os lett a 21. napi progeszteronom. Úgy tudom, olyan 38 kellene minimum a teherbeeséshez. Szóval lehet igazad van.
2016. júl. 4. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szintèn azt mondanam progeszteron hiany.

Vagy a mehnyalkahartya tul vekony. Arra jo nagyon az E vitamin.:)

2016. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérj eü kaparást. Én ugyanígy védekeztem évekig (megszakítással), soha nem estem teherbe. Pedig bőven voltak necces együttlétek is, mikor utólag jöttem rá, hogy "termékeny időszakot" sikerült telibe lőni. De semmi. Orvos szerint sanszos, hogy meddő vagyok, de azt mondta, akkor kell vele foglalkozni, ha majd gyereket akarok. Aztán úgy hozta az élet, hogy teljesen más miatt végre kellett hajtani egy nőgyógy műtétet (loop conizatio és ezzel egyidejűleg eü kaparás). A műtét után kb 6 héttel az első együttlétkor teherbe is estem. Valószínűleg ezzel az eü kaparással jött helyre a méhnyálkahártyám, hormonháztartásom stb.

30N

2016. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, jó Neked. :) Én még azért várok pár hónapot, de valami gond tuti van szerintem... Azt elfelejtettem írni, hogy a hajam is eléggé hullik egy pár éve. Szerintem nálam inkább a hormonoknál van gubanc. Bár a kevés vérzés miatt először a peteérés hiányára vagy a vékony méhnyálkahártyára gondoltam. Labor szerint peteérés van, méhnyálkahártya 21. napon 9 mm volt.
2016. júl. 5. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!