Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges így természetes...

Lehetséges így természetes úton teherbeesnem? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Nem minden ciklus során van peteérésem, ráadásul hüvely-sperma összeférhetetlenséget állapítottak meg nálunk, lehetséges így, hogy mégis spontán, természetes úton essek teherbe?

Az orvos azt mondta, lehetséges, csak sokkal nehezebben. Elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Remélem lesz aki azt mondja, igen, ő is spontán lett babás.

Ha eleve így is egy ciklusban mindössze alig 20% az esély, akkor nekem így mekkora?

Nem tudom, nem akarom elfogadni, hogy csak mesterséges úton lehet babám, ez annyira elszomorít és annyira "idegen" érzés.

Ezzel a tudattal nem igazán tudjuk folytatni a meddőségi kezelésünk, mert mintha tudat alatt a testem "tiltakozna" a mesterséges beavatkozás ellen.

Nem tudom jól megfogalmazni, de talán van valaki aki megérti, mit érzek. Két és fél éve vágyunk az első gyermekünkre, már három inszemináción vagyunk túl, de most szünetet tartunk.

Előre is köszönöm, hogy elolvastátok és ha válaszoltok!


2010. ápr. 16. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem minden ciklusban van peteérésed, érdemes elgondolkodni a PCO kivizsgálásán! Azt egész jól kordában lehet tartani, és akkor részedről már javulnának az esélyek. A hüvely-sperma összeférhetetlenségről nem sokat tudok,de minél többször próbálkoztok úgy, hogy neked van peteérésed, annál jobbak lesznek az esélyeitek! Szorítok, hogy sikerüljön! Természetes úton is lehet babátok, csak a nagy számok törvénye miatt lehet, hogy sokkal többször kell próbálkoznotok, mire sikerül. (Az összeférhetetlenség miatt én olyasmiket kipróbálnék, ahol minél mélyebbre kerül már eleve a sperma, hátulról való behatolás, szeretkezés utáni pózok stb. talán segíti a túlélésüket, ha eleve jobb helyzetből indulnak :)))
2010. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon sajnállak benneteket, és tudom mit érzel...

Mi 3 évig próbálkoztunk a babaprojetel, és most ott szüszög a hátsószobában a 4 hónapos kisfiam..:-)

Szóval...

Mi is elmentünk meddőségi ambulanciára, ott átestünk az endrokrinológián, az Andrológián, ultrahangokon. Kiderült, hogy nem lehetek terhes, mert nagyon kevés női hormon van bennem. És a doki szerint a túlsúly is nagyon befolyásolta, mondta, hogy fogyjak le kb 20 kilót, akkor "talán" lesz baba.

3 hormonkezelésen estem át még utána és egy kürtátfuvatáson.

Mivel nem jött a baba, így már az örökbefogadáson gondolkodtunk, és láss csodát, terhes lettem....:-)))


Ne adjátok fel, és amit nekem is mondtak azt mondanám Neked is, hogy idegeskedj annyit és jön a baba. Persze ezt elég nehéz betartani.


Kívánom, hogy jöjjön a baba minnél harabb...:-)))

2010. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazán kedvesek vagytok és jól esik, hogy így bíztattok.

Túl vagyok a teljes kivizsgáláson, nem vagyok PCO-s, ez a két alapvető problémám, amit írtam.

Próbálok még reménykedni, de nagyon nehéz.


A 2. válaszolónak pedig tiszta szívből gratulálok a Picihez!

2010. ápr. 16. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne adjátok fel, össze fog jönni....:-)))
2010. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!