Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ismét vetélésem lett volna?

Ismét vetélésem lett volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok én írtam pár nappal ezelőtt a kérdést mert féltem hogy hormonproblémám van. Az én esetemen nem tudok most elmenni. Légyszi segítsetek. Ma van a 30 napom. Általában 27-28 napos a ciklusom. Ebben a hónapban a 25 napon volt barna pecsételésem de csak egyszer. Gondoltam megjön, de mégsem. Nálam a mensi előtti barnázás folyamatos. Ezután semmi nem történt. Fájt a mellem már egy hete. Most a vége felé már nagyon. Teljesen száraz voltam semmi mensis folyásérzés vagy vizes érzet. Ma hajnalban megjött. Görcsölök nagyon. Egyszer az elmúlt egy év során(mióta próbálkozunk) volt ilyen hogy késett akkor is nagyon nagy görcsöm volt és sok vér, azt mondta az orvos utána hogy spontán vetélésem volt. Lehet most is ez van? Nem tudom mennyire igaz, de azt hallottam minél később ágyazódik be a baba annál nagyobb az esély a vetélésre. Hát ha nálam ez a 25 nap volt az tényleg késő, mivel a 14-15 napon volt a pém. De az is érdekes volt. Már egy héttel a pém előtt jött a tojásfehérje nyák. Gondoltam is hogy lecsúsztunk a babáról. De ezekszerint egy héttel vagy kicsit többel a nyák után volt.

Segítsetek. Tényleg lehet minden babó elhagy engem rögtön az elején? 30 éves vagyok és voltak cisztaműtéteim fiatalkoromban. Most meg már egy éve csak ez a bizonytalanság.


2008. szept. 29. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sajnos nem értek annyira a hormon dolgokhoz. Nem biztos, hogy későn ágyazódott a babád, és az volt a gond. Viszont ha a sárgatest nem működik rendesen, akkor nem sikerül a beágyazódás, ezért gyógyszerrel segítenek rá. Szóval célszerű lenne megnézetned magad alaposabban egy dokival, hogy kizárjanak minden akadályozó tényezőt. Szerintem azonnal menj dokihoz, ha nálad nem megszokott az erős görcsölés, mert ha baba van, akkor lehet, hogy gyógyszerrel megmenthető! AZONNAL doki, lehet, még nem késő! A mi válaszaink nem segítenek, csak egy orvos! Szorítok neked!!!

2008. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia. én sem értek ehhez a témához, de pont tegnap olvastam egy oldalon egy kérdést és rá egy választ, ami ezzel volt összefüggésben. ha nem gond beillesztem ide neked.


Kérdés:

Az elmúlt 5 hónap alatt sajnos két vetélésen vagyok túl (első két próbálkozásom a terhességre). Az első 6 hetes terhesen spontán vetélés, üres petezsák diagnózissal, a második 8 hetes terhesség, mely a 6. hét UH vizsgálatnál már szintén üres petezsák gyanús volt, ezt a következő UH vizsgálat szintén megerősítette és utána a spontán vetélés be is következett.

A teljesség kedvéért még szeretném megemlíteni, hogy 1996-ban (30 évesen) erős hasi görcs panaszaim miatti kivizsgálást követően endometriózist állapítottak meg, majd kivizsgálást követően nyílt hasi műtéttel az endometriórist és bal petefészkemet eltávolították. Utána minden évben részt vettem kontrollon, szerencsére mindannyiszor negatív eredménnyel és panaszmentesen.

Semmilyen egyéb vérzési panaszom, ciklusos rendellenességem nem volt. Életem úgy alakult, hogy csak 30 év felett, közel a 38 évhez vállalhattam először terhességet, mely két próbálkozás sajnos a fenti kudarccal zárult.

Válasz:

Sajnos nem sok bíztatót tudok válaszolni. Az üres petezsákok okát általában nem lehet kideríteni. Az endometriózissal biztosan nincs összefüggésben a dolog. Mindenesetre a sárgatest funkciót megpróbálnám beállítani az újabb teherbe esés előtt, illetve immunológiai kivizsgálást is végeztetnék. De nem ígérem biztosra, hogy ezek révén megoldható lesz a

probléma. Egyáltalán nem Önt hibáztatva, csak az élethelyzetre vonatkozólag: nagyon rossz az a mai tendencia, hogy az első szülést idősebb korra tolják ki a nők, emiatt kerülnek sokan abba a helyzetbe, hogy nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudnak szülni.

Dr. Ács Nándor

2004.03.27

2008. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Elmegyek tényleg dokihoz...
2008. szept. 29. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Már csak azért is menj feltétlen orvoshoz, mert ha volt egy spontán vetélésed, nem biztos, h. teljesen kiürült minden, aminek ki kellett és valószínű, h. kell csinálni egy művi tisztítást. Ez nagyon nem játék, ha erősen vérzel még vérveszteség is lehet belőle.

Tényleg menj orvoshoz!!

Sok sikert!

2008. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen orvos!De gyorsan!Még lehet hogy nincs veszve minden!!!
2008. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!