Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek, mikor...

Mi a véleményetek, mikor ideális bele vágni a család alapításba, esetleg mennyi idősen?

Figyelt kérdés

Én még csak 18 éves vagyok, 2 éve vagyok kapcsolatban a párommal. Nem azért teszem fel a kérdést, mert most szeretnék gyereket, de már sokat gondolkozom rajta és várom, hogy meglegyen hozzá az anyagi hátterem és stabil párkapcsolatom, hogy azt mondhassam na akkor jöhet a család. Én például abban reménykedem, hogy 23 évesen már bele vághatok.

Ti mit gondoltok, be kell tölteni egy bizonyos kort, hogy valaki "megérjen"? Vagy mindenkinél máshogy van?

Ti mikor éreztétek azt, hogy na most jöhet a baba? Vagy ezt nem lehet beidőzíteni csak jön és kész?

Előre is köszi a válaszokat :)



2016. júl. 20. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
,,és várom, hogy meglegyen hozzá az anyagi hátterem és stabil párkapcsolatom, hogy azt mondhassam na akkor jöhet a család. ´´- ez a lényeg, nem korfüggö, hanem helyzetfüggö. Pl. Te is úgy érezheted 18 évesen, hogy készen állsz az anyaságra, lehet úgy is van, csak a helyzeted most még nem olyan, ezért fogsz várni még x évet.
2016. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tettem fel a kérdést, mert úgy gondoltam, hogy ha másnál is ez meg van akkor kortól függetlenül lehet jó szülő ( ez talán nem is a legjobb megfogalmazás) vagy van egy átlag életkor amikor érdemes szülni, mert addigra elég érett lesz a feladathoz...
2016. júl. 20. 11:20
 3/7 anonim válasza:
100%
19 éves vagyok, 5éves kapcsolattal. Ő volt az első nagy szerelem és azóta is az. :) mi is a megfelelő körülményeket várjuk leginkább. (Lakás, jól fizető munkahely, stb.)
2016. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az én elképzelésem anno az volt, h legkésőbb 25 évesen már anya szeretnék lenni. Hát mit mondjak, nem jött össze :)

29 évesen lettem terhes, amikor már megvolt a sajá, hitelmentes lakásunk, hitelmentesen autó, akkorra indult be igazán és stabilizálódott a férjem vállalkozása, én akkorra fejeztem be azt a belsős képzést,amit elvállaltam, amivel arányosan kaptam 2,5-szeres fizetést. Ekkorra lettek megfelelőek a körülmények,h se a baba,se mi ne szenvedjünk hiányt semmiben. Nem korfüggő, nekünk körülményfüggő volt.

2016. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nem úgy van hogy jön és kész...ha az embernek vannak konkrét céljai gyerekvállalás előtt azokat el kell érje, és ha azokat elérte, akkor gondolkozhat komolyan a dolgon és addig nem is érhet meg rá igazán.

nálunk az alapfeltételek így néztek ki kb ebben a sorrenben: - érettségi, szakma. munkatapasztalat min 2-3 év. biztos kapcsolat. saját tulajdonú lakás. esküvő. kertes ház. gyerek.

27 voltam mire ezt elértük és akkor teherbe is estem...nem kell minden pontjával egyet érteni, de én ezekhez kötöttem, ez az én véleményem, ha ez 25 éves korára sikerül valakinek akkor akkorra, ha 35 éves korára akkor meg akkora...nem a kor a lényeg.

2016. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem anyukám 17 évesen szült, amikor még ugye semmi nem volt adott nekik. Megtartottak és apámmal együtt felküzdötték magukat. Az elején nyilván kellett a szülők/nagyszülők segítsége, de 2 év után már el tudtak velem költözni a dédimtől, ahol addig laktak, sőt utána még egy húgom is született. Végül mindent meg tudtak teremteni nekünk, nem mondom, hogy minden vackot megkaptunk, de nagyon boldog gyerekkorunk volt és hiányt nem szenvedtünk semmiben és nekem van a világon a legjobb anyukám. :)


Én is korán akartam szülni, de végül mégsem úgy alakult. Én már 20 évesen is vállaltam volna, de nem volt sem megfelelő partner, sem megfelelő anyagi háttér. Akkor úgy gondoltam, hogy maximum 25 éves koromban fogok szülni, hát ez sem jött össze, 25 voltam, amikor véget ért egy 4 éves kapcsolatom... :) Most 28 vagyok, januárban leszek 29 és 1 éve férjnél vagyok, 3 hónapja próbálkozunk a babával és nagyon reménykedem, hogy ez a hónap sikeres volt, de már akkor is 29 leszek mire megszületik az első gyerekem. Mi albérletben lakunk, az adósságokból felküzdöttük magunkat, hogy nyitottunk 3 lakástakarékot 1 éve és még emellett is félre tudjuk tenni a fizetésemet. 2 hónapja vettünk egy új családi autót is. :) Szóval most saját házra gyűjtünk és nem mondom, hogy tökéletes a helyzet, mivel albérletben lakunk, de ezt leszámítva úgy éreztük, hogy most már fel tudunk nevelni egy gyereket.


Azért írtam le mind a kettő történetet, hogy lásd egy családon belül is milyen eltérő, hogy ki mikor érzi úgy, hogy felkészült a családalapításra. :)

2016. aug. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon érdekesek! :) Az utolsónak pedig sok sikert kívánok a babához! :)
2016. aug. 17. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!