Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl kevés menstruáció 30...

Túl kevés menstruáció 30 évesen? Mik lehetnek az okai?

Figyelt kérdés
Kérem csak az olvassa végig, akit tényleg érdekel és esetleg tud tanácsot adni. Szóval még év elején voltam vele dokinál, akkor ő mindent "rendben" talált. Azt mondta, nem kell emiatt aggódnom. Tavaly lettem figyelmes arra, hogy a régen 5-6 napos erős menstruációm lecsökkent pár napra, és a vérzésem is gyenge lett. Megjön időre, pontosan 28 napra. Előtte nem barnázok, meg semmi. Viszont már az első nap sincs az az igazi erős vérzés, 2. nap meg mintha kb. már elmúlóban lenne. Megvan, megvan, de ennyi. Peteérésem elméletileg van, méghozzá pont középidőben. Pár hónapja már nem védekezünk, de eddig nem lettem terhes. Általában a 12. dpo-n el szoktam lőni egy tesztet, hogy amennyiben meg is jön, tudjak róla, ha volt "kémiai" terhesség. De mindig negatív és persze megjön. Valaki esetleg tudna tippeket adni? Hormonprobléma állna a háttérben? Most direkt visszakerestem a hüvelyi uh eredményét. 21. ciklusnapon 9 mm volt a méhnyálkahártya. Jobb petefészek 27x17 mm, bal 35x22, benne kialakuló sárgatest. Ja, most nézem, a doki ráírta a papíromra, hogy oligomenorrhoea. Még jó, hogy jeleztem neki, hogy pontos 28 napos a ciklusom, csak a kevés vérzés a gond...
2016. júl. 26. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem nőgyógyászati és endokrinológiai kérdés (bár ha akarsz, nézess egy 3 és 21 napi hormonsort, akár magánban is).


Hematológia. Nekem is ilyen volt, aztán kiderült, hogy gyorsan alvad a vérem. De nekem nem hirtelen lett ilyen, hanem hirtelen. És vetélést okozott. Méretned kellene magánlaborban egy trombózispanelt(hematológiát nem ajánlgatok, mert egyrészt egész Bp-en nem találtam korrekt hematológust, másrészt meg kivizsgálás elhúzódik államiban). Pl. Centrumlabban korrekt áron dolgoznak, korrekt kiértékelési határidővel.

2016. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Eddig hogyan védekeztetek? Gyógyszert szedtél? Mert amellett normális, hogy lecsökken a vérzés, napjai is és erőssége is egyre csökken.
2016. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem először a háziorvoshoz lenne érdemes menni és egy szokásos alap laborra kérni beutalót. Egyébként sem árt évente megcsináltatni.

Egyébként nekem mindig is úgy jött meg, hogy első nap alig van valami, utána erősebb, és utolsó két nap megint csak kevés barna. Szóval ez még semmi bajt nem jelent.

2016. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem szedtem fogamzásgátlót már vagy 5 éve...
2016. júl. 26. 10:21
 5/16 anonim ***** válasza:
korai menopauza esetleg?
2016. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont erre gondoltam én is... És azt hiszem az pont magas ösztrogén szinttel jár. Hát az megvan akkor. Ha esetleg tudsz ezzel kapcsolatban segíteni, kérlek írj még.
2016. júl. 26. 11:51
 7/16 anonim ***** válasza:

6: A menopauza pont ösztrogén csökkenéssel jár.

Ha menopauzás lennél, akkor nem is jönne meg minden hónapban, össze-vissza jönne meg, és egyéb tüneteid is lennének. Az orvos is látott volna jeleket UH során.

Szóval nem vagy még menopauzás.

2016. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönöm. :D
2016. júl. 26. 13:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Én szedek K2 vitamint. Arról olvastam, hogy lecsökkenti a menses napjait és igaz is, hogy a 7 nap helyett 3 napos lett. Ezt a K2 vitamint a Kálcium - D-vitaminnal együtt vettem, egy dobozba volt a három. nem lehet, hogy te is szedsz ilyen D-vitmaint amihez hozzá tarozik és ez okozza?
2016. júl. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos, hogy baj van. Hasonloan voltam en is, regen nagyon eros verzesem volt, majd olyan 27 eves koromra lecsokkent. Akar egy mini tampon is eleg lett volna a legerosebb nap is, es vagy 3 napig tartott csak. Volam vele nogyogyasznal, de azt mondta hogy amig szabalyos 28 napos addig ne aggodjak, nem volt gond a hormonjaimmal se. Persze megnyugtato, ha te is utanajarsz, csak mint egy hasonlo peldakent meseltem el, hogy en a 7. honapban estem teherbe. Sok sikert!
2016. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!