Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhesség alatt mikortól...

A terhesség alatt mikortól merülhet fel a terhességi Cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Onnantól hogy megfogant a baba vagy amikortól a placenta kialakult?

2016. júl. 29. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Huh ez egy jó kérdés... Azért fontos oda figyelni hogy mit eszel mert 24. Héten csinálják a cukorterhelést és kB akkor derül ki. De ha hajlamos vagy rá akkor lehet hogy hamarabb elküldenek cukorterheléses vizsgálatra. De az is lehet hogy egyből diétára fognak... Ezt így nehéz megmondani
2016. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha félidőig gond van cukorral, akkor az nem terhességi diabétesz, hanem "normál" diabétesz csak addig nem derült ki. A terheléses cukorvizsgálatot azért csinálják 24-28 hetes kor között, mert akinél kialakul, az addig kiderül. Szóval gondolom 20-24 hetes kor között merülhet fel a terhességi cukorbetegség de bármikor bárkinél kialakulhat évek alatt csak ugye nem feltétlen derül ki terhesseg előtt, főleg mivel a 2-es típusú diabétesz tünetmentes lehet hosszú ideig és nem csináltat mindenki minden évben rutinlaborvizsgálatot.
2016. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem tizen akarhanyadik héttől volt a másodiknál...csak terhességi...azert kérdezem mert tervben van a 3. Gyerek es nem jön meg viszont teszt még nem egyértelmű viszont cukrom felugrott picit
2016. júl. 29. 21:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a második gyerekkel már magas volt a terhelés értéke, de még határon belül.

A harmadikkal pedig GDM-es voltam.


Én szülés után évente jártam terhelésre kontrollra, de elvileg nem maradt vissza semmi. Akkor kérdeztem a diabetolóigán, hogy ha vállalnánk negyediket, akkor mit kéne csinálnom.

Azt mondta ott a a hölgy, hogy tartsak natív cukor diétát a pozitív teszt után rögtön, és aztán 16 hetesen előre hozott terhelés lesz.

Viszont a nőgyógyászom (aki az összes terhességem alatt a dokim volt), felülbírálta ezt és azt mondta, rögtön csináljam a 180ch-s diétát.

Terhelésre nem került sor, mert önellenőrzést végzek, és látom, ha nem jól csinálom a diétát, akkor feljebb ugrik a megfelelőnél, így most gyakorlatilag megint GDM-nek vagyok minősítve, terhelés nélkül is.

Így én a 9 hónapot végig diétázom, és remélem, hogy a baba is rendben lesz, meg hogy utána újra ehetek majd számlálás nélkül.

2016. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdésedre pontos választ nem tudok adni, csak két esetet tudok leírni.

Egyik barátnőmnek az első éhgyomri vércukor értéke magas lett, így neki már elején diétáznia kellett. Szülés után kb. 6. hétre megcsinálták nála a zsömlés terhelést aminek az értéke jó lett. Jelenleg kb. 10 hetes kismama az első vérvételénél rendben volt az éhgyomri vércukra.

Nálam az éhgyomri mindig rendben volt. Első terhességemnél 24 héten a 2 órás (+7kg-val) 9,2 volt. A harmadik terhességemnél 22 héten a 2 órás 6,5. Jelenleg 32 hetes vagyok (kb. kéthetente ellenőriztem étkezés utáni vércukromat) és a 30. héttől újból kell tartanom a CH diétát (kb. +6,5 kg tartok).

2016. aug. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!