Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség alatt lettem...

Florszi kérdése:

Ha a terhesség alatt lettem cukros az elmúlik?

Figyelt kérdés

a terhesség előtt nem voltam cukros a cukor terhelésen derült ki. éhgyomri 8,6 mmol terheléses 16,8 mmol

inzulinnal állították be. Változó amúgy most vagyok a 35hétbe de van amikor bese kell adnom az inzulint mert le van esve a cukrom. Amúgy reggel délbe este 20 egységet adok éjjelre pedig 5 egységet. Esetleg volt aki hasonló cipőbe járt?? És császár vagy rendes szülés? mert nekem eddig nem mondták ,hogy hogyan akkor talán rendesen tudok majd szülni? Elfog múlni szülés után a cukrom? a Picinek nem lesz ebből baja ugye?



2015. okt. 10. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A terhességi diabétesz szinte mindig elmúlik szülés után. A picinek nem lesz baja, ha tartod az előírt kezelést. Úgy tudom, ez nem befolyásolja a szülés módját.
2015. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én diétázós kismama vagyok, de nekem is rezeg az inzulin.A védőnőm azt mondta, hogy ha inzulinos leszek akkor mindenképpen császár lesz .Szülés után általában elmúlik ( ezt mondták ).Ha betartasz minden akkor nem lesz semmi baj :) kitartást :)
2015. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igyekszem betartani mindent. De valahogy mégis úgy néz ki ,hogy ez se jó meg az se.. egyszer kiugrik utána meg lent van. Tiszta rossz meg ez a böködés már a hócipőm tele van :( egyedül a pici fiamat nézem . Mert szeretném ha tényleg jól lenne :) igazából nekem ezt nem mondta még a nődokim se, de azt mondta ,hogy jól van mert meg is van fordulva meg semmi baj nincs.De ugye nála nem szülhetek.. :( és majd ez a kórházba fog elválni de én igen örülnék ha rendessen szülhetnék. köszi az eddigi válaszokat! Neked meg kitartást :)! És vigyázz magatokra ;)
2015. okt. 10. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Inzulinos voltam, simán szültem, császár fel se merült.

Jó eséllyel nem kell szülés után inzulin, esetleg pár napig, viszont a továbbiakban cukros leszel, tabletta és diéta kellene. Terhesség előtt IR-es lehettél, amiről nem tudtál.

2015. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csak diétáztam, szóba sem került, hogy emiatt császározzanak. Volt szobatársam, aki inzulinos cukros volt, ő is természetes úton szült, de neki 38. héten be kellett feküdnie. Általában elmúlik szülés után a cukorbetegség, de időskorban nagy az esély rá, hogy cukrosak legyünk. A babának nem lesz baja, ha tartod a diétát, és nincsenek kiugró cukorértékek, de majd szülés után többször ellenőrzik a babád cukrát, mert hajlamosabbak az ilyen babák, hogy az elején leessen nekik, de nem kell aggódnod.
2015. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Inzulinos voltam, császár lett a vége...
2015. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat :) Elöte tuti nem volt semmi mert mikor 14 hetesen mentem vérvételre ott meg 3,2 mmol volt a cukrom meg megnézték vissza menőleg is meg szemfenék vizsgálat stb :) meg a családomba se volt cukros ugy h egyedül én szívok ezzel..:/ de igazából nem is érdekel h megmarad e nekem persze h jobb lenne ha nem , de egyedül az izgat most ,hogy a kisbabámnak ebből ne legyen semmi baja:) !
2015. okt. 10. 17:49
 8/10 A kérdező kommentje:
és amúgy inzulinos cukorral hányadik hétre szültetek??
2015. okt. 10. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Második gyerekkel magas volt az értékem, de még azt mondta a doki, hogy rendben lesz, csak vegyem vissza a szénhidrátot, a harmadikkal számolós diétám volt.

Szülés után évente jártam terhelésre, az első évben még viszonylag magas értékem volt, bár nem számított kórosnak, áttértem a folyadékoknál az édesítőre és elhagytam a cukros italokat. (Gyümölcslé, üdítő, bár ezekből nem ittam amúgy sem extra sokat). Egy évvel később tökéletes lett az eredményem.

Természetesen szültem, a babáim egyre nagyobb súlyúak lettek, bár ez valamennyire cukor nélkül is természetes.

2015. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elmulik. De kesobb nagyobb esellyel leszel cukros.
2015. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!