Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril mellett jelentkező...

Rivotril mellett jelentkező memóriaromlásra milyen étrend kiegészítőt tudtok javasolni?

Figyelt kérdés
Másfél éve szedem, izomgörcsök miatt, mással nem lehet helyettesíteni, tehát kényszerből muszáj szednem, viszonylag kis mennyiségben, napi 3-szor felet szedek, viszont egyre jobban úgy érzem, hogy romlik tőle a memóriám, ami nagyon zavar. Bármilyen javaslatot szívesen fogadok, nektek milyen készítmény vált be? Ha valaki nem nyugtató mellett szed valamilyen memória javítót annak a véleményét is várom! Köszönöm szépen!

2014. ápr. 7. 19:07
 1/6 NoDrugs ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha abbahagyod, ha nem akarsz teljesen elbutulni.
2014. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Nodrugs a hasznos tanácsodat, világosan le van írva, hogy muszáj szednem, pedig baromira nem szeretném én sem, de azért izomgörcsök között fetrengeni sem túl vonzó alternatíva. Van olyan, aki ilyen speciális okból szed benzodiazepint (pl.: Rivotril) és mint ahogy írtam nem lehet mással helyettesíteni, legfeljebb másik nyugtatóval, ami ugyanolyan memória romlást okoz. De azért valószínűleg te nem szedsz semmi ilyet, mégsem tudtál értelmezni egy világosan kiírt kérdést, úgyhogy ez valahol megnyugtat.
2014. ápr. 7. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Szedhetsz B-vitamint, illetve növényi készítményeket (pl. ginseng stb.), de sajnos a benzodiazepinek természetüknél fogva amnéziát okoznak, amit nem egyszerű ellensúlyozni. Viszont ez nem szokott egyre romlani hosszan tartó használatkor sem, így felmerül, hogy valami más probléma is lehet. A helyedben visszamennék az orvoshoz, és 1. kivizsgáltatnám a memóriaproblémát, 2. végig kellene gondolni, hogy biztosan nincs-e valami alternatíva (nem próbáltatok esetleg valami centrális izomlazítót?).
2014. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy egyre romlik a memóriám, egyre jobban zavar inkább. Nem tudják mással helyettesíteni, már többször kértem, de azt mondták, hogy csak ezek jöhetnek szóba.
2014. ápr. 7. 19:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szedtem izomgörcsre Rivotrilt de fél év múlva abbahagytam, mert nem bírtam elviselni a mellékhatásait. Mydeton-t próbáltad már? Milyen típusú görcseid vannak?
2014. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha kipróbálnád a relaxációt (autogén tréning), könnyen lehet, hogy kiválthatod vele a Rivotrilt.
2014. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!