Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van okom aggódni? Terhességi...

Van okom aggódni? Terhességi cukorterhelésem volt, picit emelkedett lett a terheléses cukor. A terhessegi kiskönyvben is van + cukor a vizelet gyorstesztnél. Éhgyomri: 4,8 (88 mg/dl) <92 60 perces: 9,4 (170 mg/dl) <180 120 perces: 8,5 (154mg/dl) <153

Figyelt kérdés
Jövö hétre kaptam időpontot diabetologiara,kiváncsi leszek mit mondanak....szerintetek? Nagyon botrányos értékek lettek?

2016. szept. 2. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem túl jó.
2016. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az első kettő értek határérték alatt van, a 120 perceset léptem át 1-el.....
2016. szept. 2. 07:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, csak válogasd meg, hogy mit eszel. Kevés szénhidrát és cukor, sok zöldség és fehérje. A péksütit és az édességet felejtsd el.
2016. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira rossz. 10 felett gàz. Persze erre is oda kell figyelni meg kis diéta de ennyi. Ez még messze nem a gyógyszerszedős kategória.
2016. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászom azt mondta hogy ha megyek cukorterheléses vérvételre akkor a terheléses értéknek 7,8 alatt kell mennie.. Neked elég magas szóval nem jó :( Nem annyira dúrva de magas.. Valószínűleg 160 gramm Ch diétát ír elő és ezt szigorúan be kell tartanod!!!
2016. szept. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is valahogy így volt (már 6 éve, nem emlékszem pontosan), utána befektettek 24 órás cukormegfigyelésre, ahol csak azt ehettem, amit adtak, ott minden érték rendben volt, annyit mondtak utána, hogy kicsit kevesebb édeset vigyek be a szervezetembe, és ennyi volt.

De persze majd az számít, amit az orvos fog mondani neked.

2016. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Betu ***** válasza:
Nekem az első terhelés 7,6 lett. Ismételni kellett a màsodik terhelés 8,4. 180 grammos ch diétàn voltam a terhessegem végéig. Szóval szerintem neked is ez lesz. Semmi cukor, semmi fehérlisztből készült dolog és méricskélés. Igazàból jót tett nekem is és persze szerencsére a babàm egészséges lett. Hajrà!!!😊
2016. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7,8 mmol/ és 11,1 mmol/l közötti érték esetében elég a diéta, azonban ezt szigorúan be kell tartani mivel a kismamáknál már a csökkent cukortolerancia is diabétesznek tekinthető. Az étrend alapját a gabonafélék és a zöldségek, gyümölcsök alkotják, kiegészítve tejtermékekkel, hússal, tojással, hüvelyesekkel és olajos magvakkal, minél változatosabb kombinációba
2016. szept. 5. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!