Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spirál levétele után mennyi...

Spirál levétele után mennyi idő mire teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Ez év május 26-án levette orvosom a spirált 7 év után saját kérésre mert kistesót szeretnénk.

Orvosom tanácsára vártunk egy hónapot ugyhogy jött a védekezés... Azóta nem védekezünk és még mindig semmi... Túl korai lenne vagy csak én stresszelek rá,hogy még nem jön a tesó? válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. okt. 5. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? 30 fölött ennyi idő után én elkezdeném kivizsgáltatni mindkettőnket.
2016. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 eve augusztusban vettek le es a kovetkezo ev juniusaban lettem csak terhes. Elotte egybol osszejott mindket baba pont azert tettem fel mert nem akartam mar terhes lenni akkor. Remelem nektek hamrabb osszejon!
2016. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Most nem azért, de amikor levették neki a spirált, utána még egy hónapig védekeztek. Tehát még csak most kezdte a negyedik próbálkozós ciklusát. Szerintem még 40 évesen sem küldenék kivizsgálásra 3 hónap után. Én 27 vagyok, és nekem se jött össze elsőre a második baba. Szerintem a spirál nem befolyásolja, szimplán csak várnotok kell egy kicsit. Velem egykorú barátnőméknek 8 hónapba telt,mire sikerült, és most ikreik lesznek minden beavatkozás nélkül. Szóval nyugi, 3-4 hónap nem a világ. 🙂
2016. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"küldenek"
2016. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az ismerősőmnek rá 1évre jött össze
2016. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Aki soha nem szedett fogamzásgátlót, és nem használt sosem hormonális fogamzásgátlókat stb., azoknak sem feltétlenül sikerül 1-2 hónap alatt. Mi 2. próbálkozós hónapban vagyunk, augusztusban elmentem nőgyógyászhoz az aktuális rákszűrésre és kicsit kérdezgettem ezekről a dolgokról, mert én 8 évig szedtem fog. gátlót megszakítás nélkül, és csak augusztusban hagytam abba. Nekem azt mondta, hogy általában ennyi idő után 3-4 hónap mire a szervezet helyreáll. Nem mondta, hogy ne próbálkozzunk, hanem finoman célzott ezzel arra, hogy megpróbálhatjuk, de 3-4 hónapig szerinte biztosan nem fog összejönni még. 30 alatt egyébként 1 évet mondanak, hogy ha addig sem jön össze, elkezdődhet a kivizsgálás, 30 felett pedig fél év. (Ezt is a dokim mondta)

2016. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a gyors válaszokat!! :)

Én 27 a férjem 28 éves...

Nekünk összeköltözésünk után már jött az első baba,előtte viszont semmivel nem védekeztünk nem jött addig...mintha megérezte volna mikor "jöhet" :)

Fogamzasgátlót csak császár után szedtem 3hónapig,mivel az orvosom azt mondta,hogy a méhemnek még pihenni kell a spirálhoz,ahogy letelt a 3hónap felhelyezték a spiralt..

Akkor ezekszerint csak én stresszelek rá,hogy még nem jött össze a kistesó...

Reméljük azért jönni fog...

2016. okt. 6. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!