Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek fogynia kellett, mert...

Akinek fogynia kellett, mert amiatt nem jott ossze a baba, utanna mikor lefogyott sikerult teherbe esnie?

Figyelt kérdés

2016. okt. 12. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én 143kilóval lettem terhes, 3 hónap alatt, bármennyire is állította a doki hogy lehetetlen...
2016. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem sem jött össze a baba. Nem találtak problémàt. Mindent kiproblatam. Vitamin, méregtelenítés es fogyòkura. 10 kg fogyás után sikerult. Nem tudom, hogy az életmod váltás vagy a fogyás? De életem legjobb döntése volt. Minden visszajött és nem sikerül a második pedig egy ève probálkozunk. Most már 15 kg-t kell leadnom. Most pobálkozom🙄🙄😂. Sok sikert drukkolok neked🙃
2016. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
105kg vagyok tobb mint 170centi magas .. 2 ev probalkozas mi den fele vizsgalat mindent rendben talaltak.. 2 missed ab utan . augusztus elejen elkezdtem edzoterembe jarni cardiozni utolso menzi augusztus 10 es augusztus 23 kornyeken fogant a baba szeptember 10en tudtam meg hogy babat varok igy le is mondhattam a tornazasrol .. 2 ev utan eleg volt mindossze 3 het a szervezetemnek hogy valtozzanak a hormonjaim ... Mostanra fogytam 5 kg mondjuk a rosszulletek is ratesznek sajnos az evessel is vannak gondjaim.. valakinek nagyobb sullyal is sikerul valakinek sajnos nem ... Szervezet függo de fel a fejjel :D es remelem minel hamarabb összejön a baba kedves kérdező :)))
2016. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
koszonom szepen , es remelem hogy nagy ero lesz bennem hogy betartsam ! amit ettem eddig ne egyem , vagy keveset csak !!!! bar ugy lenne ahogy mondjatok
2016. okt. 12. 17:08
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia 3-as,

egyáltalán nem kell lemondanod a mozgásról, sőt szükséged van rá. Viszont keress kismamatornát. Az első trimeszterben valószínűleg nincs hozzá sem erőd, sem kedved, ne is erőltesd. De a másodiktól már jó szokott lenni.

Mindenképp edzővel vezetett kismamatornát csinálj, ne egyedül, a túlsúly miatt orvosi konzultáció is kellhet. És egyél rengeteg omega 3-at! Sok-sok halolajat.

2016. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nem tudom, hogy eddig mit ettél, és mennyit, de van néhány alapelv, amit érdemes betartani:


1. A legfontosabb: NE KOPLALJ! Nagyon rossz változásokat hoz a szervezetben. A cél az egészséges állapot elérése, a fogyás (pontosabban a helyes testsúly elérése) "mellékhatásként" jön.


2. Mozogj! Minden nap, de legalább hetente 5-ször. Ne hajtsd túl magad, az szintén nem jó, de legyen minden nap mozgás. A mozgás szerepe itt elsősorban nem az alakformálás (bár az sem rossz), hanem átalakítja a hormonháztartásodat, javítja a keringést, és még a koleszterinszintet is rendezi. A legjobb lenne úgy 40 perc kardió + erősítés + gerinctorna (vagy jóga vagy pilates) sok-sok nyújtással. Ha eddig nem mozogtál, ennyit nem fogsz tudni egyszerre csinálni, kezdd úgy, hogy elmész hetente egy jó tornastúdióba, ahol odafigyelnek rád plusz naponta tekersz biciklin (nekem jobban bejön az elliptikus tréner, de sokkal jobban terheli a térdízületeket). Keress olyan stúdiót, ahol Aviva tornát is oktatnak, ez kifejezetten női torna, a női hormonháztartásra hat és elősegíti a gyerekvállalást.


3. Hagyd el a finomított élelmiszereket, a legfontosabb: a CUKROT (ne nassolj csokit, kekszet, cukorkát, legfeljebb hetente egyszer), ne tégy kávéba teába. A FEHÉRLISZTET - ha eszel továbbra is kenyeret, az teljes őrlésű legyen, tésztát ne, vagy nagyon ritkán, fehér rizst ne, csak barnát. Kerüld a félkész kajákat, ízesített joghurtokat.


4. Egyél sok zöldséget! Nyersen, párolva. Gyümölcsöt kevesebbet, sok benne a cukor. Az ételed legalább fele zöldség legyen. Egyél halat, halolajat, (a halolajakban levő omega 3 zsírsavakra nagyon nagy szüksége van a magzatnak, főleg az agyfejlődéshez, és neked is segít), hetente 1-2 marék diót, mandulát. Kevés tejterméket. Jó minőségű húsokat. Igyad meg naponta egy friss citrom levét.


5. Kezdj el folátot szedni! Valószínűleg hallottál már a magzatvédő vitaminról, a folsavról. A folát (metafolin néven is megtalálod a dobozon) a folsav biológiailag aktív formája, és nagyon sokan a sima folsavat nem tudják átalakítani foláttá, ezért olyan táplálékkiegészítőt keress, amiben folát van. Még jobb, ha B-komplexet szedsz, olyat, amiben folát van, és nem folsav. (A folát egy B vitamin féle).


6. Ellenőriztesd a D-vitamin szinted, és ha kell, kezdd el szedni!


7. Tudok ajánlani három könyvet, amelyek nekem nagyon sokat segítettek:

- Dr. Filippo Ongaro: Úgy egyél, hogy jól legyél!

- Dr. Filippo Ongaro: Úgy egyél, hogy lefogyjál!

- David Servan-Schreiber: A rák ellen - Egy új életmód


Sok sikert! :)

2016. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
koszonom szepen , ! tehat ma ettem , oszevegyitve( uborka , paradicsom , paprika , retek , csirkemell , sajt , kukorica ) csak magara ! ez jo , vagy nem ehetem?
2016. okt. 14. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó. Terhességem első harmadában a szó legszorosabb értelmében hét pofára zabáltam a zöldségféléket, salátákat, majonézesen is (szerintem nyugodtan eheted Te is), egyszerűen annyira kívántam, hogy nem tudtam megálljt parancsolni magamnak (anyagiak miatt kellett volna, február, március volt :D)

Épp tegnap is ettem egy jóféle salátát: tonhal konzerv, jégsaláta - rengeteg -, reszelt répa, stb. egy kis olívaolajjal meglocsolva, majonézesen (kevés majonéz)

2016. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

6-osnak teljesen igaza van: FEHÉRLISZTes dolgokat lehetőség szerint elhagyni, cukrosokat is (mondjuk én eleve nem vagyok édesszájú)

És ne arra gondolj, hogy ezt sem szabad, azt sem szabad, hanem gondolj a babára, hogy miatta teszed :-)

Ha viszont nem sikerül, akkor ne legyen bűntudatod, csak lazán - egy alkalom nem a világ, belefér, csak utána megint figyelj oda, ne csinálj rendszert belőle.

2016. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
sziasztok , sikerult fogynom 10 kilot ,es sikerult is a baba , remelem minden jo lesz
2017. máj. 19. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!