Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valakinek van jól bevált...

Đodóó kérdése:

Valakinek van jól bevált diétája amivel viszonylag könnyen lefogyott?

Figyelt kérdés
177 cm vagyok és 65 kiló. 70 voltam, ennyire sikerült lefogynom 63 kilóra, utána nem tudom miért, de feladtam és most megint itt tartok. 60 kiló szeretnék lenni, de már nem tudom rávenni magam hogy kevesebbet egyek vagy bármi.. Tudnátok tanácsokat adni? Néztem a 90 napos diétát, de nem tudom ez hasznos lenne e vagy ártana..

2016. jún. 22. 23:32
 1/3 crudy ***** válasza:

Borogass...


Szóval mint mindenkinek, neked is csak egy legjobb módszer létezik és ez a diéta. Ez nem feltétlen azt jelenti h kevesebbet kell egyél hanem azt h a napi kalóriaigényedet nem haladod meg. H értsd: ha mondjuk 1500 a napi kalóriaigényed akkor akkor 4gramm rizsből egy napra már meg is vagy. Egy normál ebéd alatt simán benyomsz 150-200 grammot (legalább is én). Tehát számolj egy kalóriát aztán számold a kaját és ha mondjuk heti 3x 40precet aerobozol az már tényleg hudetuti lenne.

2016. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1) Víz. Első lépésként felkelés után közvetlenül, majd lefekvés előtt egy pohárral. Ha nem vagy az a vízivós típus, akkor állítsd be a telefonodat néhány napra, hogy óránként csörögjön, ami emlékeztett arra, hogy megkéne innod akkor legalább 1-2 dl-t.

A cukros üdítőket hagyd el -ha nagyon kívánod, reggelente egy pohár facsart narancslé, még oké, de a legjobb megoldás a tea. Próbálgass új ízeket, keverd a filtereket, vigyél a munkahelyedre 0,5 dl-t, citrommal és kevés mézzel keverve.

2) Mozgás. Napi 30 perc erősítő torna, teljesen bírható és -tapasztaladból mondom- egy idő után szükségszerűvé válik. Ha megszokja a szervezeted, már magadtól fogsz edzeni (a neten sok ilyen videó van), csak az első héten kell túlesni.

Plusz ha van lift, inkább lépcsőzz!

Ezen kívül, próbálj minnél többet sétálni. Naponta legalább 30 percet. Az iskoládtól a buszmegállódig, vagy este levezetésképp. Megnyugtat, és egyszerre tölt, segít kitisztítanod a fejedet. Plusz még a diétádnak sem árt.

3) Cseréld le az ételeidet, egészségesebb változatra.

Pld.

cukor = nádcukor, termelői méz

agyoncukrozott kakaópor = karobpor

ízesített, rózsaszín joghurt = élőflórás (Cserpes) joghurt

fehér kenyér = teljes kiörlésű kenyér (jól nézd meg a címkét, mivel sok boltban a fehér kenyér barna színezete kapható)

sós mogyoró = sótlan mandula, kesudió, mazsola, dió és (!) chia mag

Fehér liszt = tk. liszt, zabpehelyliszt stb...

Cini minis, és hasonló müzlik = zabpehely

20%-os tej = kókusztej, rizstej (már az ízük is jobb), de legalább 12%-os tej

Nyári banán-téli eper = szezonális gyümölcsöt-zöldséget keress, az olcsóbb, egészségesebb és finomabb is

Zsírosabb marha, disznó = hal, csirke, pulyka

Tejcsoki = 70%-os feketecsoki (akár házi is lehet, nagyon gyors)

Fehér rizs = barna rizs

Illetve ha van egy kis kerted, vagy legalább egy párkányod, termessz rajta kis paradicsomot, vagy retket. Jó érzéssel tölti el az embert, hogy gondozhat valamit, és nagy siker élmény, azon túl, hogy egészségesebb is. Lehet, hogy felmerül benned, hogy "kit érdekel, hogy egészséges-e én csak leakarok fogyni" de azzal ha egészségesebbet eszel, mivel több a tápanyag tartalma (nem a kalóriája), akkor kevesebbet eszel meg belőle, mint egyébként. Tehát ez a legjobb megoldás a "nem tudom rávenni magamat, hogy kevesebbet egyek" problémádra.

Bolti péksütemények, kekszek = házi péksütemények, kekszek (neten rengeteg gyors és egyszerű recept van)

Tudom, először ijesztőnek tűnhet, de mivel az ízük egyáltalán nem rosszabb, nem lesz nagy veszteség neked. Lehet, pici kalóriakülöbségek vannak (25), de ha összeadod őket (25+25+25+25...), csupán azzal, hogy minőségi és finomabb dolgokat (v)eszel, máris leadsz 2 kilót, hidd el megéri.

4) Mértékkel, többször. Próbálj fokozatosan kevesebbet enni, de rendszeresen (napi 5-6x). Emésztést segítő, és "súlybarát" dolog.

De ne ess azért túlzásokba (legalább 1400-1500 kalóriát vigyél be egy nap), mert ha nagyon keveset (1000 kalóriát vagy az alatt) eszel, akkor az emésztésed lelassul, és annélkül fogsz visszahízni, hogy bármi komolyabb ételt ennél.

5) Tervezd meg mit eszel. Nem kell mérnöki pontosággal, de ha egy füzetet vezetsz arról, hogy mit ettél aznap rengeteget segíthet (ez az egyik leghatékonyabb dolog, hidd el, amíg belerázódsz -vagy inkább "visszarázódsz"- mindenképp szükséges).

Az én füzetem első lapja kb. így nézett ki:

"X. hónap, X. napjáig, cél X. kiló!

R: -1-2 tojás (rántotta, tükörtojás, omlett...) zöldségekkel, 1 szelet tk. kenyér + 1 csésze tea/tejeskávé

-(vagy) 5-6 evőkanál zabpehely vízzel/tejjel megfőzve, gyümölcsökkel, mazsolával, kevés mandulával/dióval + 1 csésze tea/tejeskávé

-házi kekszek (3 db), vagy egy kisebb házi sütemény, 1 gyümölccsel +tea/tejeskávé

T: -1 csésze natúr joghurt, 1 kiskanál mézzel

-mandula, dió, kesudió + gyümölcs

E: -mértékkel

U: -1 dl kókusztej + chia mag (20 percig a hűtőben) majd tálaláskor valamilyen gyümölcsöt rakok rá

-2 dkg csoki, néhány kisebb gyümölcs (mandarin, sárgabarack...)

-1 db paradicsom, fűszeresen, 1 tk. pirítóssal

+ha még éhes vagy 1 csésze tea, limonádé

V: -mértékkel (de ajánlatos a leves és a főzelék)"


6) Kitartás!

2016. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne, a 90 napos butaságot hagyd, a testednek megvannak a maga szükségletei, s a legtöbbünknek amúgysem működik a szinte csak szénhidrátra alapozó fogyás, nem beszélve az egészségtelen voltáról.

Speciel nekem a szénhidrátcsökkentés jött be, de az sem vitt közel sem odáig, mint ami a te maximális kövérséged volt...

A súlyod konkrétan jó, úgyhogy túl kevés izmod lehet, ezen nem ártana változtatni. Hogy a szálkásítás előtt vagy után, az döntés kérdése. Nyilván most sem vagy kövér.

Ne akarj 60 kiló lenni, csinos akarj lenni, a súly mellékes.

2016. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!