Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás mellett megszakításs...

Szoptatás mellett megszakítással esett itt teherbe valaki?

Figyelt kérdés

A lányom 15 hónapos, a menzim még nem jött meg, reggel - este szoptatok, néha délután is.

Fél éve elhagytuk az óvszert, mert szeretnénk majd tesót, de lehetőleg nem most. Persze ha jön, marad.

Fél év alatt nem történt"baleset".

Érdekelne, van e itt valaki, aki mégis így esett teherbe?


2016. okt. 19. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Igen az egyik kolléganőm azt hitte hogy szoptatás alatt nem eshet teherbe. De mégis.
2016. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nekem így lett egy édes kis unokaöcsém.

Az, hogy fél év alatt nem estél teherbe véletlenül, nem jelent semmit. Sokan vannak, akik ilyenkor nehezen esnek teherbe a prolaktin hormon miatt, több olyan barátnőm van, akinek fél év alatt akkor se sikerült a baba, mikor akarták.


Viszont annyira tudom értékelni, mikor valaki itt reklámozza, milyen ügyesek, hogy megszakítás mellett nem estek teherbe, aztán meg jönnek szidni a 16 éves lányokat, hogy hogy eshettek teherbe...

2016. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem, nem reklámozom, de másképp nem tudom ténylegesen feltenni a kérdést.

Tudom, hogy nem védekezés a megszakítás, de kíváncsi vagyok, hogy szoptatás mellett mégis milyen a statisztika.

2016. okt. 19. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Mi konkrétan nem védekeztünk, csak annyit tettünk,hogy nem voltunk együtt középidőben. Kb ugyanannyira hatàsos "védekezés" ez is.

2 órànként cicizett a kislànyom és az első ilyen nem védekezős hónapban terhes lettem az 5 hónapos baba mellett.

2016. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor valszeg azért van szerencsém, mert a lányunkra is 2 évet vártunk, eleve nem jön össze könnyen valamiért, alighanem most is így lesz.

Szeretnék 1-2 évet dolgozni a két gyerkőc között, ezért sem tudom eldönteni, hogy mikortól csináljuk élesben.

2016. okt. 19. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Már most is elég élesben csináljátok ha nem védekeztek. Attól még mert az első baba sokára jött össze egyáltalán nem biztos h a második is így fog (lásd pl. Ördög Nóra - az első gyerek össze se jött természetes úton, a második pedig simán összejött nekik szoptatás alatt az első baba kb 6 hónapos korában)
2016. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam, mint 4-es. A rendszeres ciklusom és az előző két teherbeesés tapasztalatai alapján elvileg csak az ovum után voltunk együtt, 8 hónapos, szoptatott baba mellett lettem terhes.
2016. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nénjém 1 éven belül (január után december) pont így esett teherbe, és Férjem unokatesója is tavaly (most született 2 év korkülönbséggel a 2. baba, tehát már 1 éven kicsit felül volt a nagyobb, mikor teherbe esett) esett teherbe, a menzesze is megjött így 1-2 hónapig nem is tudták.
2016. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!