Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy azért nem jön a...

Lehet, hogy azért nem jön a baba, mert nem érzem biztosnak a párkapcsolatom?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon szeretjük egymást, de valahogy mégse jó az egész. Bár nekem fontos lenne, nem akar feleségül venni (azaz akar, de "majd"), nem akarja, hogy rendesen összeköltözzünk (nálam lakik, de fenntartja a saját lakását). Ezekre nem mond konkrétan nemet, csak mindig odébbpasszolja a kérdést, és már mindkettőnknek gyomoridege van, ha szóba hozom a dolgot. A babával 1 éve próbálkozunk, fizikailag minden oké.
2008. okt. 4. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nagyon érdekes amit írtál....akár én is írhattam volna annyi különbséggel hogy az én párom "még" nem költözött hozzám! én is sokszor bizonytalan vagyok pedig szeretnénk közös babát! az előző kapcsolatomban (házasság) 10 év alatt nem sikerült a baba pedig nem védekeztünk....végig jártuk a meddőségit mindenkinél minden rendben! aztán 4 évvel ezelött válás lett belőle és megismertem a mostani páromat! az első 2 évben itt sem sikerült teherbe esnem...kezdtem kétségbe esni hogy akkor nekem mégsem lehet gyerekem!? aztán tavaly lehet hülyeség de imádkoztam hogy legalább hagy tudjam meg lehetek-e egyáltalán terhes...aztán láss csodát teherbe estem, és az élet fintora 6 hetesen elhalt a babám :( azóta sem sikerült teherbe esnem :( de amit akkor akartam azt megtudtam! lehet nekem babám csak még nincs itt az ideje! sajnos sokat foglalkoztat a kérdés mert elmúltam 34 éves és nagyon is rá vagyok görcsölve! de nem adom fel! a házasságról ugyan így érzek! bizonytalan vagyok de legbelül nagyon várom már hogy megkérje a kezem!!! lehet olyan tipusú a párod mint az enyém " majd mindennek eljön az ideje" nem szokott semmit elkapkodni és jó alaposan átgondolja azt amit akar! nekem egyszer azt mondták nem mi választunk babát hanem a baba választ minket! kitartás és türelem! én is próbálom elterelni a gondolataimat több kevesebb sikerrel! ha van kedved beszélgetni ezekről írj nyugodtan! nyitott vagyok a témában! Marcsi
2008. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, küldtem privit :)
2008. okt. 4. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonló az én problémám is.

Négy éve vagyunk együtt a párommal, de mi három éve együtt is élünk. Egy évvel ezelőtt tartottunk eljegyzést, de szerintem csak azért, mert már nem bírta, hogy egyfolytában azzal nyagattam, hogy mikor vesz el feleségül. Én titokban abban reménykedtem, hogy romantikusan magától fogja megkérni a kezemet, de nem így történt. Most pedig az esküvőt nem akarja. Pontosabban ráérünk még arra. De azt semmiképpen nem szeretné, ha úgy szülnék, hogy még nem vagyok a felesége. Arra hivatkozik, hogy nem akart öltönyt venni, mert abban nem érzi jól magát, és hogy nem akarja, hogy mindenki őt bámulja. Szóval kezdek letenni az esküvőről, pedig ez minden vágyam.

Mi még csak 9 hónapja próbálkozunk a babával, de eddig sikertelen. Az a baj, hogy ráadásként az anyukájával, nem nagyon jövök ki, és mikor valami összerezzenés van az anyukájával én mindig úgy gondolom, hogy hála isten, hogy nem vagyok terhes, mert olyankor inkább világgá mennék. Lehet, hogy nálunk is ezért nem sikerült ennyi idő alatt.

Én azért még reménykedem, hogy egyszer megoldódik minden.


Szurkolok nektek!!!

2008. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: és Te hogy látod ebből a helyzetből a kiutat?
2008. okt. 4. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:

én vagyok az első válaszoló! :)

ez engem is érdekelne!

2008. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második hozzászóló.


Nem tudom, hogyan lehetne megoldani a helyzetet. Főként az anyós problémát, mert állandóan feszült közöttünk a helyzet. Soha semmit nem csinálhatok jól, még az is feltételezi, hogy főzni sem tudok. Könyörgöm, akkor a fiacskája, miért nem fogyott egy dekát sem az elmúlt négy év alatt. Sőt az eheti legjobb mondta az volt, hogy ne bántsam a fiát. De én sosem bántottam és sosem bántanám. Az életemnél is jobban szeretem.


A nyáron volt egy nagy hisztim az esküvő miatt, akkor megkérdezte, hogy most ultimátumot adok neki, mert akkor azt mondtam, hogy nem tudom, hogy ezt meddig bírom, hiába szeretem ennyire, de ha nem megy a dolog tovább kell lépnem. De ezt nem tudom megtenni.


Pont ma délután beszélgettünk az esküvőről. Pontosabban, mi lenne, ha végre babát várnék, akkor, egyből rohannánk az anyakönyvvezetőhöz. A válasz az volt, hogy van még akkor kilenc hónapja a dologhoz.


És nálatok egyébként mi a helyzet??

2008. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogyhogy egyébként? Kb mint nálatok. Tökjól együtt vagyunk, kicsit több mint két éve, babát egy éve szeretnénk. A barátom nagyon szeret, amit érzek is, csak valahogy ő úgy magától nem kezd neki ilyen dolgoknak, mint esküvő. Én nem tudom, mire vár, sőt ő maga sem! Egyszer adtam ultimátumot, ti. ha nem dönti el, mit akar, akkor szakítunk, na akkor megkérte a kezem (gyűrű nélkül), pontosabban kérdezte, elmegyünk-e a jövő héten az anyakönyvezetőhöz (egyikünk se akar nagy esküvőt, maga a ceremónia nekem sem fontos). Aztán ez tolódott, tolódott, és már megint csak akkor beszélünk aesküvőről, amikor én szóba hozom. Csak már utálom szóba hozni. Mitől van ez???
2008. okt. 4. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!