Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Manapság miért "illik" későn...

Manapság miért "illik" későn teherbe esni?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy 18 éven aluli még gyerek a gyerekvállaláshoz. Viszont manapság az az érzésem, hogy csak 27 évesen lehet gyereket, az alatt túl fiatal vagy, afelett túl idős. Hogy van ez? 23 éves vagyok, én nem érzem magam fiatalnak, de bárhol szóba kerül a téma, akkor "jaaaj, hát azzal még várni kell, olyan fiatal vagy".
2016. okt. 22. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Ha 16 éves korodtól folyamatosan dolgozol, nem tanultál tovább, akkor lehet nem érzed túl fiatalnak magad. Bár a világból eddig nem sokat láthattál.


Ha továbbtanul az ember egyetemen, eleve 23-24 mire végez és még diákmunkán vagy gyakorlaton kívül nincs értékelhető munkatapasztalata. Nem élt semmit.

2016. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én 23 évesen végeztem az egyetemen, nem volt semmink a gyerekvállaláshoz, nem járt volna a csed/gyed sem mert munkaviszonyom sem volt, ezért vártam 28 éves koromig. Szerintem felesleges várni, ha kész vagy rá és az anyagi feltételek is adottak. Más véleménye meg ki a fenét érdekel?
2016. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, pedig nem jó öregen szülni. Mi 24 évesen már nagyon szerettünk volna, de már majdnem 29 voltam mire megszületett, így tesó a korunk miatt már nem lehetett neki.
2016. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor "illik", amikor meg tudjátok teremteni a szükséges feltételeket.

Szerencsések vagytok, ha ez már 23-24 évesen megy, de gondolj bele, hogy sokan ilyen idősen épphogy végeztek az egyetemi képzésükkel és még semmi munkatapasztalatuk nincs, nem tudnának semmit biztosítani egy kisbabának.


A másik az, hogy stabil kapcsolat kell hozzá, nem elég 1-2 év járogatás. Fontos, hogy anyagilag önállóak legyetek, együtt éljetek, jó legyen a kapcsolat. Nagyon-nagyon ritka az olyan, aki 19-20 éves korában rátalál az igazira, és 23 évesen már kész a gyerekvállalásra minden szempontból.


Valóban szerencsés aki így van vele.

2016. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Érettségi után 2 éves szakmát végeztem, majd több mint két éve dolgozom, 23 éves vagyok és áprilisba jön a baba :)
2016. okt. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kapcsolatnál nincs fontosabb.Ha az jól működik,nincs olyan dolog,amit ne lehetne megteremteni a gyermekvállaláshoz! Nem mindenki akar diplomát,ezt nem értik sokan. De ez legyen az ő dolguk,ő bajuk. Ha készen álltok,azt csak saját magatok érzitek,az meg a ti dolgotok,nem mások véleményére alapozhatok,hanem a saját életetekre!
2016. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a többség ebben a korban tudja megteremteni, ami kell. Sokaknak 23 évesen még stabil párkapcsolata sincs.

27 körül már talán. 30 felett meg a nőgyógyász pattog, hogy idősen szülsz.


Mindig lesz valaki, akinek nem felel meg, ahogy élsz.

2016. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!