Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teljes kávé- és alkoholtilalom...

Theressita kérdése:

Teljes kávé- és alkoholtilalom már a babatervezéskor? S jobb, ha a férfi is mértéket tart?

Figyelt kérdés

Az alkohol nem kérdés számomra, azt teljes mértékben kiiktattam, nem iszom egy kortyot sem, amióta babát szeretnénk. Kávét is jobb abbahagyni? Próbálok néhány napja helyette inkább friss gyümölcslevet inni- férjem szerint ennyire nem kell "túlzásba vinni".


Férjem nem igazán változtat semmin. Ez gond lehet szerintetek? Minden este iszik egy pohár bort vagy egy üveg/doboz sört (amit nem sajnálok tőle, de most mégiscsak babát szeretnénk...), kávét naponta 4-5-öt is megiszik (jó erőset)

Lehet, én viszem tényleg túlzásba?



2016. okt. 29. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés dolga, de szerintem nagyon túlzásba viszed. Mondjuk a napi alkoholfogyasztás és a 4-5 kávé sem biztos, hogy szerencsés, de nem a baba miatt. Kávét amúgy, mértékkel terhesen is lehet inni.
2016. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmiféle tilalom. Aki évekig próbálkozik, nem kéne igyon soha kávét és alkoholt?? Én ittam néha 1 sört, még akkor is, mikor már terhes voltam, csak még nem tudtam, nemvárt előtt. Kávét meg utána is ittam.
2016. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, picit túlpörgöd! :)

Nyugodtan igyák kv-t több tejjel. Én 23 hetes kismama vagyok a harmadik babával és iszom kávét, 2-3 gyengébb tejeset, meg is halnék nélküle. 90/50 a vérnyomásom nélküle. Nem tiltott a kávé.


Mondjuk annak én alapból nem örülnék, ha a férjem naponta alkoholt inna, és ezt nem a babatervezés szempontjából értem...Kávéból az egészsége miatt kicsit csökkenthetne!


Te pedig kicsit nyugisabban állj hozzá a babatervezéshez, nem lesz gond! :)

2016. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell a kávét abbahagyni, hiszen terhesen is lehet inni, ha nincs gond a magas vérnyomással, pulzussal. Pozitív tesztig miért ne lehetne inni egy-egy pohár bort? 5-6. hétig össze sem kapcsolódnak a keringési rendszerek. De rendben, legyünk szigorúak, ovu után TE már ne igyál.


Szerintem kettőtöknek pont félúton kéne találkozni, mindketten ihattok nyugodtan egy-két kávét és heti egy-két pohár bort - utóbbit mondjuk te csak ovuig. Kb. így reális szerintem, a te oldalad eltúlzott, párod meg figyelehetne picit jobban. (Miért kell minden nap alkohol, még ha kevés is...? Ez nem jó...)

2016. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat. Férjem vacsorához szokott inni egy pohár bort vagy egy doboz sört. A nehéz nap után vacsi mellé jólesik neki. Szerintem más esetben egyáltalán nem lenne vele gond.... de majd valahogy átbeszélgetem vele még párszor a dolgokat... :-) én meg kicsit megpróbálok megnyugodni...
2016. okt. 29. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én iszom 1 kávét. Csak energiaital nincs több mióta próbálkozunk. Az alkohol nálam nem téma, a szilveszteri pezsgő óta nem emlékszem, hogy bármit is ittam volna.

Napi 4-5 kávénak már lehet egészségkárosító hatása, maga miatt is ráférne 2-re csökkenteni.

2016. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív teszt előtti két hétben nyaraltunk. Elég mértéktelenül volt minden, alkohol, cigi, nem teljesen legális cuccok is.

Az orvos, amikor a terhességet megállapította, megkérdeztem ezekről. Legyintett, hogy akkor még nem okozott kárt.

Kávéra azt mondta, hogy ugyanaz az mérték az ajánlás terhesen, mint a nem terheseknek (kivéve magas vérnyomás esetén). Napi 2-3 kávét egész terhesség alatt ittam.


Elvileg napi egy pohár bort is ihattam volna, de mivel alkoholt cigi nélkül nem tudok, így mindkettő kimaradt a terhesség alatt. Illetve egyetlen alkalommal egy buliban megittam egy pohárral és elszívtam egy fél cigit.

2016. okt. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az az érdekes, hogy a férjem makkegészséges, rendszeres véradó, annak ellenére, hogy soha nem figyelt oda az egészséges életmódra (ahogy azt a kérdésem is mutatja), zöldséget és gyümölcsöt szájába nem venne, azt eszi, ami ízlik neki... Soha nem beteg! Én meg tömöm magam a sok egészséges cuccal, odafigyelek az életstílusomra, jóval többet is mozgok, mégis én vagyok az, aki gyorsabban megfázik, gyakrabban "betegeskedem", van egy kis vashiányom és a vérnyomásom is alacsonyabb.... érdekes :-) Reméljük, a babát majd mindez nem zavarja...
2016. okt. 31. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!