Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csontritkulás vizsgálat...

Csontritkulás vizsgálat árthat baba projekt alatt?

Figyelt kérdés

Olyan volt mint egy CT vizsgálat. Nem szóltam a nővérnek aki csinálta a vizsgálatot, de annyit mondot hogy ultrahangos ct - ilyen vegyes ez a gép.

Árthat baba próbálkozás alatt?


2016. nov. 3. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. De ezt az ultrahangos ct-t se értem. A csontritkulásra dexa vizsgálatot kérnek. Egyikhez sincs köze.

Másrészt csak akkor kell szólni ha már terhes vagy. Kutyát nem érdekli ha épp próbálkoztok.

Ha pl eltörik a lábad akkor nem röntgeneztetnéd meg? Mert ugyan az a két eset...

2016. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Terhes nőknél nem végezhető DEXA vizsgálat. (...) A vizsgálat alacsony dózisú röntgensugárzással jár. Ez a dózis körülbelül megfelel a szabad térben található úgynevezett természetes háttérsugárzásnak. Mindazonáltal a terhesség abszolút kizáró ok."

[link]


Annyit tudok, hogy nálam rákérdeztek, terhes vagyok-e. Illetve egyszer olvastam, hogy bármilyen röntgenre, CT-re ... stb. lehetőleg úgy érdemes minden szexuális életet élő nőnek időpontot kérnie, hogy a ciklusa első felére essen. Ezeken túl viszont, ha a neten rákeresel, sok olyan sztorit is olvashatsz, ahol vagy nem tudta még az illető, hogy terhes vagy valamilyen ok miatt elkerülhetetlen volt a vizsgálat, mégis egészséges gyerekük született. Szóval szerintem (laikusként) mindenképp káros hatás, de nem biztos, hogy ez pont jelentkezik is (mint pl. egy dohányzó nőnek is születhet egészséges gyereke - bár lehet, azért nem teljesen jó a hasonlat).

2016. nov. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Ha jól értem valamilyen szinten van káros hatása. És el tolhatja a menstruációt? Vagy is késhet a vizsgálat miatt?

Tesztet csináltunk negatív.

2016. nov. 3. 08:16
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Vagyok a másodiknak igaza van, hogy ha meg van allapitva a terhesség akkor nem csinálnak ilyen jellegű vizsgálatot, kivéve egyéb eseteket, mert van amikor muszáj. Létezik ólom köpeny amit fiataloknál egyébként is rá kell adni a betegre, de hangsúlyozom a próbálkozás ideje alatt senkit nem fog érdekelni.


Nem befolyásolja a ciklust sem. Röntgenben dolgozok, sokat láttam már. Volt terhes kollégám is és neki van 2 egészséges gyermeke.


Ha nem tudsz teherbeesni, ott más gond van, nem a röntgentől kell félni. Nagyobb az esélye hogy elüt egy autó, minthogy a sugártől legyen bajod. Másrészt van kozmikus sugárzás ami ellen védekezni sem lehet, meg az uv sugár amitől bőrrákod is lehet.

2016. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!