Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek jogosan biralnak...

Szerintetek jogosan biralnak emberek emiatt?

Figyelt kérdés
3 eve varjuk a picit egy missed abon tul vok(ugye azt mindenki nehezen viseli)azota nem jon a baba, fel evig nem is ovulaltam mutet utan.lelkileg rosszul viselem az aposom neha megjegyzi h "hat mar el tudna viselni egy unokat" ami nekem rosszul esik plusz aposomek sose kerdeztek meg h viseljuk ezt az egeszet.a banatom miatt hanyagolom a csaladi osszejoveteleket mert sok baba szuletett mostanaban faj h nekem nem lehet;( sokan azt irtak itt a gyak. Kerdeseknel h pszichologusra van szuksegem pedig voltam es azt mondta mindenkinek mas ido kell h feldolgozza ezt es ettol meg nem vagyok aberalt.annak mi ertelme lenne ha elmennek az osszejovetelekre es sirnek a wcben mert annyira faj?anyosonek nem ertik meg...

2016. nov. 12. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Két missed abon vagyunk túl. De ezért nem fogok ilyen hisztit leverni, ha találkozok egy babával. Pont azért akarok gyereket, mert szeretem a gyerekeket.

Arról senki nem tehet, hogy nekünk nem sikerült.

Elhatároztam, hogy kimászok a gödörből. Mentem dolgozni, emberek közé, láttam a sok pocakos kismamát, a babákat, az élet megy tovább.

Te ezzel a viselkedéssel csak azt éred el, hogy be fogsz fordulni teljesen.


Tudod, van egy sógornőm, neki nem sikerül teherbe esni évek óta. Mikor nekünk sikerült, elkezdett ránk köpködni, nagyon csúnyákat mondott. Ennél az volt undorítóbb, mikor missed ab után kezdett ujjongani, hogy megérdemeltük, sose sikerüljön nekünk se, stb.

Szóba se állunk vele, sőt már az anyja sem hívja meg családi eseményekre. Mindig, minden arról szólt, hogy mindenki szemét és érzéketlen, mert nem szégyelli vinni a gyerekeket is, legyünk rá tekintettel.

Volt, mikor esküvőt tett tönkre, részegen ott háborgott, hogy biztos azért házasodnak, mert becsúszott a baba, mert "minden ri.banc elsőre teherbe esik".


Nála is úgy kezdődött, hogy mindenki legyen tekintettel arra, hogy ő most min megy keresztül.

Ráadásul nem tudhatod: lehet, hogy más is járt így a családban, csak nem tudsz róla.

2016. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De én senkire semmi rosszat nem mondok nem olyan vagyok mint a rokonod. Csupan azt eszem ami az en lelkiallapotomnak a legjobb.hisz mindenki maganak akar jot.most ha igy erem el azt h nyugodt a lelkem az miert lenne baj? Ettol meg nem fordultam be...dolgozom meg csomo helyre megyek baratokkal meg ferjemmel.en ezt nem igy gondolom amit irtal. Egyszeruen konnybe labad a szemem egy pocakos kismamanal vagy kisbabanal attol meg nem irigylem tole a babat csak faj h nekem nincs.amugy az erzes szerintem fuggetlen a missed ab szamatol mert masok vagyunk vki rosszabbul vki jobban dolgozza fel
2016. nov. 12. 17:32
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha elvárod, hogy tekintettel legyenek rád, te is legyél tekintettel másokra. Menj el az összejövetelekre, a férjed meg mondja meg apósnak hogy ne emlegessen unokát.


Mi lombikoztunk, ez első éles hónaptól számolva a 4. évben estem teherbe. Kicsit durva lett volna ha addig kerülök mindenkit a környezetemben, akinek babája/unokája/unokaöccse stb születik.

2016. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj hogy gyermektelenül beleokoskodom, de ugyan az élet egy másik fázisában tartok, viszont azt hiszem én megértelek - annak ellenére, hogy engem sem ért meg senki, és emiatt azért én is elgondolkoztam, hogy tuti én vagyok túlérzékeny és hisztis. Nagyon hosszú, szép, klasszikus párkapcsolatom volt a férfival, akihez hozzá akartam menni, majdnem 30 voltam, mikor egyik napról a másikra otthagyott másért. Azóta a baráti társaságomban vagy mindenki megnősült/férjhez ment, vagy egy éven belül megteszik (még az is, akinek soha nem is volt előtte normális párkapcsolata, most meg egy éven belül megkérte a kezét xy). Én pedig nemes egyszerűséggel hazudozom, hogy ezért meg azért nem érek rá, amikor össze kéne jönni, mert egyszerűen nincs kedvem egyedüli szingliként jó pofát vágni a nyáladzáshoz meg az esküvői előkészületek megtárgyalásához. Ők a barátaim, és ők aztán nem tehetnek róla, hogy én besz.ptam, és örülök a boldogságuknak, de nem tudok és nem is akarok résztvenni a tervezgetésben meg mittudomén. Elmegyek a szingli (vagy férfi) barátaimmal inkább inni, nyígunk a munkánk, a fizetésünk, a politikai helyzet vagy akármi miatt, és ez legalább nem hoz le az életről (igen, talán fordítva működöm, hogy a nyüglődés nem hoz le az életről, de 10 másik ember aki nyalja magát körülöttem, mert boldog, az igen :D).

Szóval bár nem ugyanaz a helyzet, és nagyon sajnálom, hogy nálatok nem jön össze, és én megértenélek, hogy nem mész el az összejövetelekre, de egyébként sajnos ne csodálkozz, ha mások ezt nem fogják megérteni, és te leszel a negatív, hisztis, megkeseredett stb... Ne törődj velük. Ha neked ez fáj, egy-egy összejövetel után rosszabbul érzed magad, mint előtte, hagyd ki, és kész, azt csinálsz, amit akarsz!

2016. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

1. Vagyok.

Nem lehet úgy élni, hogy elkerülöd a kismamákat. Gondolod, hogy nekem jó volt nézni a kórházban a nagy pocakos nőket? Mi ketten mentünk haza, mellettünk más akkor vitte haza a babáját.

A munkahelyemen is amint dolgozni kezdtem, ketten jelentették be, hogy babát várnak. Egy sima bevásárlás alatt is belefutottam 4-5 pocakba. Ki se akartam mozdulni.

De megtettem. És egy idő után nem fájt már, mikor valakit láttam pocakosan. Tudtam rövid idő után őszintén örülni a "gólyahírnek", tényleg érdekelt, kinek milyen a babája, stb.

Ha belelovallom magam, hogy "ki se mozdulok, mert mindenkinek sikerült csak nekem nem", akkor csak rosszabb lesz.


Nekem sokat segített, mikor a rokonok vagy kollégák megnyíltak nekem, és elmondták, hogy ők is vesztettek el babát. Vigasztaltak, segítőkész volt mindenki. Ez is jól esett, és azt is jó volt tudni, hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen, és sokaknak utána lett egy-két egészséges gyereke.

Hamar eljutottunk oda (lelkileg is), hogy újra tudjunk próbálkozni.

2016. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Apóst állítsa le a férjed. De a családi összejöveteleket én nem kerülném. Egyre mélyebbre kerülsz csak így és egyre távolabb a családtól, szépen tönkremegy minden kapcsolatod. Nem azért kell pszichológushoz jarni, mert aberrált vagy, hanem hogy könnyebben megbirkózz a helyzettel. (Egyáltalán ismered ennek a szónak a jelentését?)
2016. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szinglinek hogy megosztottad ezt velem, teljesen megertelek.sajnalom ami veled tortent,( nagyon drukkolok neked h mihamarabb ratalalj a nagy szerelemre! Aterzem amit mondasz!!!!

1-nek; de en nem fordulok be a munkahelyemen is vannak terhesek meg megyekvszorakozni baratokkal szinhazba moziba, nem ulok otthon...az aposomekbal kozre jatszik az is h amikor terhes lettem megkertuk oket ne mondjak el rokonoknak ra fel evvel kesobb a ferjemnek gratulalt egy rokon h babat varok....szoval a veteles hirevel mar nem dicsekedtek.talan kicsit emiatt en is merges vagyok rajuk.de a babasokra nem.szerintem az ember ugy alakitsa az eletet ami jo neki es jo lesz a lelkiallapota. Annak nem latom ertelmet h elmegyek es konnyes szemmel neha odebb vonulok...mindenkinek feltunne, arrol meg nem tehetek h elerzekenyulok.hallgatni meg en sem akarom h igy meg ugy baba mert faj egyszerűen.szerintem sok mas nő igy érez mint én. A kollegaim kozott is van hasonlo no es mindig amikor jon be kisgyerek ő tavolsagtartobb az ilyen szitukban, en ezt tokre megertem..

2016. nov. 12. 19:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Az aberaltat azert irtam mert itt a gyakori kerdeseknel egy masik topikban azt irta egy valaszolo h aberalt;) nyilvan nem adok a velemenyere csak nem ertem mas gondolkodasat. Hisz minden ember maskepp dolgozz fel ilyen dolgokat...
2016. nov. 12. 19:40
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Akkor minek tetted fel a kérdést? :-)


Csináld azt, ami neked jó. De ne panaszkodj, hogy más is azt teszi ami neki jó (pl hogy anyósodék szétkürtölik a dolgot).

2016. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én sehol nem panaszkodtam, feltettem egy kerdest az oldalon;$

Elmeseltem csak mit csinaltak aposomek de nem teljesen ertem ezt az utolso hozzaszolast

2016. nov. 12. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!