Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát tervezunk. Eddig sikerte...

Babát tervezunk. Eddig sikertelenul. Olvasgattam a Gravida, Elevitrol. ti melyiket ajanlanatok?

Figyelt kérdés

2016. nov. 14. 09:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

"Terhesvitamint ne szedjél, csak ha már terhes vagy."


Miért ne szedje? Mi baja lesz tőle? Semmi. Nem árt. Ha szedni akarja és nem viszi anyagi csődbe (be is bäszna, akkor miből telne neki gyerekre) akkor miért ne szedhetné.

2016. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én mindkettőtől iszonyatosan hánytam. Én a femibionra esküszöm. Ha mindenképp ebből a kettőből szeretnél választani, akkor elevit plus, mert az metafolint tartalmaz, szemben a gravidával, ami sima folsavat. A metafolint a szervezet jobban tudja hasznosítani.
2016. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%

Te milyen szépen fogalmazol 11-es!


Azért nem érdemes, mert még nem terhes.

Ha akar, szedjen multivitamint, vagy Béres cseppet, vagy bármit, amit azok szoktak, akik nem terhesek...


A terhesvitamin kifejezetten a terhes szervezet számára előkészített mennyiségben tartalmazza a vitaminokat, nyomelemeket, amit túl is lehet adagolni, ha pl. másfél év lesz, mire teherbe esik.


Kb. olyan, mintha felvennéd napsütésben a gumicsizmát, mert "majd esni fog".

Hát ha akarod, vegyed...

2016. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, a terhesvitaminok szedése javasolt már a fogantatás előtt 1-3 hónappal hogy a szervezet vitaminkészletei feltöltődjenek. Persze aki szükségtelennek érzi, ne szedje vagy szedje pozitív teszt után. Én az első terhességemnél így tettem, aztán mikor a terhességem 19. hetében derült ki, hogy a babámnak nyitott a gerince és meg kellett szülnöm, akkor az orvosommal úgy döntöttünk, hogy hiába tartunk pár hónap szünetet, akkor is szedni fogom a terhesvitamint. Persze nem mondom hogy magzatvédő vitamin mellett nem lehet baj, de én a történtek miatt hiszek ennek fontosságában. És a nőgyógyászom és a genetikus, akinél voltunk, szintén ezen a véleményen van.

18 hkm

2016. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én az imát is javaslom! Természetesen, a többi szükséges feltétellel kiegészítve :)
2017. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
13# az átlag multivitaminokhoz képest a terhesvitaminok tartalma pont hogy elég szegényes, mivel egy rakás olyan dolog van, aminek a túl adagolása károsíthatja a magzatot épp ezért is van ráírva a mezei multivitaminokra, hogy terhesek ne szedjék.
2017. febr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok !! Decemberben sikerült a fogantatás . Ma már 12 hetes kismama vagyok!!!
2017. febr. 17. 12:48
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
December óta még el sem telt 12 hét!
2017. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18# A terhességet az utolsó mentsturáció első napjától számítják hivatalosan, ha nem tudnád. Bőven kijön, hogy hivatalosan tizenkét hetes.
2017. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Éééés gratulálok! :)
2017. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!