Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy babára ennyi pénz elég?

Egy babára ennyi pénz elég?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy gyerekre havi 65e ft elég?

Ennyi lenne a kajára,és a babára.


2016. nov. 14. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Hogy érted, hogyhogy kajára? A családnak vagy a babának? Ha tisztán 65 ezer megmarad csak s babára, akkorhogy elég, méghogy ha tápszeres, akkor is.
2016. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szia! Bocsi, lehet nem voltam világos, ugy értem, hogy ránk,és a babára elég-e ennyi pénz.
2016. nov. 14. 11:40
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Most a kajára és a babára ennyi?

Vagy csak külön a babára ennyi?


Egyébként attól függ.

Ha mázlista vagy és semmi probléma a gyerekkel és tej is van elég, akkor az elején biztos elég.


Ha nem vagy mázlista, akkor pedig nem.

Mi nem vagyunk azok, a picur fejlesztése, gyógyszerei, vitaminjai, orvosi ktgei az alap dolgokkal együtt 100 felett vannak havonta.

Ha nem telne rá, akkor esélye se lenne arra, hogy felzárkózzon és egészséges életet éljen.

2016. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
hát neccesen ! ha nem éltek nagy lábon, és nincsen felesleges kiadásotok akkor szűkösen ugyan de talán meg tudod csinálni, ha jól kezeled a pénzt.
2016. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Ha csak a babára ès magatok étkeztetésére gondolsz akkor talán igen, de egyébként iszonyatosan kevés 65 e Ft 3 emberre, ha ebből fizetitek a rezsit, és egyèb más költséget.
2016. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, teljesen egyet értek a 3-as válaszolóval.Nekem sincs tejem, tápszert már többet próbáltunk, hogy jó legyen a babának, babavíz (bár ez nem szükséges), vitaminok, pelenka (mindig akciósan veszem), gyógytorna költsége és még sorolhatnám..nekünk is benne van a baba 80.000-100.000 Ft közötti összegbe havonta.
2016. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem elég.

Nekünk csak a pelenka+ törlő volt 20ezer/ hó. Erre jön még a ruházkodás, vitaminok, ha beteg, akkor gyógyszer, ha valamiért nem tudsz szoptatni, akkor a tápszer és még mellé nektek a kaja...nem merném bevállalni.

2016. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

65.000Ft kajàra 2 embernek elég. De ha a babànak is mindent ebből kell venni akkor kevés. Ha tàpszeres az kb 20.000Ft/ hó, pelus 10.000Ft körül + popsikrém, törlőkendő stb szintén 10.000Ft.

Persze lehet spórolni, de van amikor nem tudsz,pl ha olyan betegsége van/ lesz. Akàr a gyógytorna is lehet több tìzezer havonta.

Ha a babàra havi 20.000Ft- ot szàmolsz,akkor is necces a 45.000Ft két felnőttre, az napi 1500Ft, amiből nincs meg 6 étkezés. Hacsak nem krumplit esztek tésztàval, azt is jól beosztva. De mondjuk ez meg nem egy frissen szült anyuka vitamindús tàplàlkozàsa.

És akkor mi van, ha tàppénzen leszel a terhesség alatt?


Nem vagyok az a fajta aki azt mondja milliók kellenek egy gyerekhez, de havi minimum 25-30.000Ft / fő kell ahhoz, hogy biztosan megéljetek. Aztàn inkàbb tudj félrerakni,minthogy hónap végén ne tudd kivàltani az 5000Ft os gyógyszert a gyereknek.


És ebben benne van a csalàdi adókedvezmény és a csp is? Mert ha nem akkor azzal együtt azért ki tudtok jönni.

2016. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Hiába mondanánk neked bármekkora összeget mindig lesz plusz kiadás.. De azt szokták mondani hogy a baba első évét nem takarja be az 1 millió forint..
2016. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

65 ezer forint, ami összesen marad, ha kifizettetek mindent (albi vagy hitel, rezsi, költségek, stb)? Hát... Ennél jóval kevesebbre is vállalnak gyereket, és talán ki is lehet belőle jönni szűkösen, de ha jön egy antibiotikumot igénylő betegség, egy mosógép elromlás, szóval bármi hirtelen felmerülő költség, és máris benézett a ló az ablakon... A helyetekben akkor még most nekiállnék tartalékot képezni vagy valami plusz forrás után nézni.


Mondom, nem lehetetlen kijönni belőle, de hogy számunkra egy ilyen összeg kényelmetlen lenne, az is biztos.

2016. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!