Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi pénz megy el...

Bogyó84 kérdése:

Kinek mennyi pénz megy el havonta a babára? Pelus, törlőkendő stb? Miből melyik a jó?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Pelenka 9.000 (Pampers), Tápszer 6.000 (Beba), Törlőkendő 1.000 (Babi Bruin), Bébiételek kb. 3.000 (Kecskeméti, illetve más is), Rugi, zokni kb. 5.000


Összesen: kb. 24-25.000 Ft.

2009. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit nagyobb a fiam (11 hós) és most már bizony 40-50ezer forintot simán ráköltünk. Most már a 7. méret ruhatárat vettem meg neki, talán a ruhák a leghúzósabbak. Míg kicsi, addig elég a body meg a rugdalózó, de később már pólókat, pulóvereket, nadrágokat, zoknikat, cipőket, pizsamákat, stb.-t is kell venni neki. Esetünkben 1-1,5 havonta kell cseréljem a ruhatárát, mert kinövi.

Pelusból mióta fogzik azóta megint 6-7db elfogy naponta, ez havi szinten 10.000 Ft, a popsitörlő 1000 Ft. Én általában főzök már neki, de azért minden hónapban veszek kb. 5.000-ért üveges babahamit is vész esetére. Téli időszakban a gyümölcs sem olcsó, ilyenkor inkább az üveges gyümölcsöket vásároljuk, hogy változatosan étkezzen. Egy nap megeszik 3 üveges bébiételnek megfelelő mennyiséget a tápszeren kívül. A tápszer nálunk is kiadás, kb. 15.000 Ft havonta. Ezenkívül ruhát kap a fennmaradó összegből. Ha körülnézel a bababoltokban, elég horror árak vannak ruhák tekintetében és hamar eljön a mászós korszak, amikor konkrétan össze is koszolja magát.

2009. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdés már rengetegszer volt. Hatalmas egyéni eltérések vannak.

Pelanka 10.000 (Pampers, Huggies)Ki kell tapasztalni nektek melyik jó, mindenkinek más válik be.

Törlőkendő: Mindig megveszek négyes csomagot, úgy olcsóbb(egy csomag 500, négy csomag 1600) Aztán így sokáig kitart. 2-3 hónap, nem szoktam figyelni. Amúgy abból a Tesco sensitive-re esküszöm. A Pampers-nek is mindegyik féléje jó, de drágább. Meg az után nehéz bekrémezni a popót.

Ezen felül amit veszek neki: joghurtok, gyümölcsök, játékok, ruhák, tejital, instant tea

Ez minden hónapban változó.

2009. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pelus 8000,DM-es dobozos, ha van kuponom,akkor 6000. De lesem a pelus akciókat. Törlőkendő 1600 4 csomag egyben, szintén Dm-es, ez elég 1-2 hónapig. Ruha mostanában nem kellett, mert nem sokat nőtt. De átlag 5000. Használtan vásárolok,meg 1-2 új, azt Tescoba. A body mindég új.Én főzök neki, de kap üvegeset is, ez 1000-1500 között.
2009. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeget nem írtam. Pelusból Pamperst használunk, popsitörlőből tescosat (lilát), a tápszer Beba, az üveges hamik meg teljesen változó. Inkább azt nézem, hogy mi van az üvegben nem azt, hogy ki gyártja.
2009. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Míg megette a tápszert, Bebát vagy Milumilt evett.

Most joghurtot, pudingot, túrót,...stb. eszik. Babánként változó, hogy melyik a jó. Nestlé, Humana,... 500-600 Ft/4 dz. Ebből kell egy csomó, + gyümölcs, zöldség, üveges bébiételek (Kecskeméti, Hipp, Nestlé). Tea 3 dz (600 Ft/dz, Hipp).

Pelenka: eleinte Libero, most Tesco színes és Rossmann Babydream (bár nem biztos, hogy ezután is fogok venni, mert már nem gumis a dereka). 7500-10000 Ft.

Popsitörlő: Johnson's extra protection, akciósan 1700 Ft/4 cs., ez elég 1 hónapra. Nekünk ez jött be, szinte mindent kipróbáltunk.

Sampon: Johnson's búzacsírás kb. 600 Ft, nem kell minden hónapban venni, és isteni az illata!

Fürdető: Johnson's Top-to-toe wash 1000 Ft, vagy Gabi Édes álom, de ezeket sem minden hónapban kell venni.

Popsikrém: Sudocrem 250 g 3200 Ft, 5 hónapig elég.

Vitaminok pl. Cebion, Vigantol.

Ha beteg, egyéb gyógyszerek, állandó dolgok pl. Nurofen, Dentinox, Laevolac szirup,...

Egy-egy ruha, játék,...

11 hónapos, eddig még nem volt olyan hónap, amikor 30 e alatt "megúsztuk" volna.

2009. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13 hós: Pelus (libero,pampers,huggies) kb 10000

Másfél két havonta 1700/4cs popsitörlő.

Gyógyszertári pkrém 1000-ez is kb 3 hónap.

Itt már nem nőnek annyira ebben a korban, szóval ruhát kb 3 hónapja nm vettem. Amit ússzel levettünk pl.bodi még mindig jó rá. Ált. tescoban érdemes bodyt venni 1000 per 2-3db,

Tea granulátom (milupa) 3db/ hó 2100ft.

És a tej amit egyszerre veszek meg. Napi fél lityi, az havi 15-20 liter. 5000 ft. Joghurt, gyümi, zöldséget magunknak is veszek, és a manóm azt eszik amit mi.Általában nem érjük el a 20000et. (ja de hozzá kell tennem vannak nagyszülők, keresztszülők. Ha jönnek kérdezik mit hozzanak. Akkor lehet sorolni. Joghurt, habfürdő stb, ami pár száz forint de mondjuk 4*párszáz ...akár már 4000 sprólosz :)

2009. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11:35 ismét

Nem írtam, hogy ruhát boltban csak pár darabot veszek, utcai használatra, meg bodyt, zoknit, lassan cipőt is.

Mivel egész nap mászik, pakol, malackodik az étellel, rendkívül mocskos estére. Így itthonra a játszós rucikat turizom, 2-400 Ft/db. Ha nem így csinálnám, bizony 40-50 ezerbe is belekerülne a gyerkőc! (Néha még így is.)

Hiába takarítok minden nap, olyan foltokat produkál a ruhájára, hogy lehetetlen kimosni. A turist legalább nem sajnálom. A bolti 2800 Ft-os rövidnadrágot viszont igen! Horror árak vannak a bababoltokban tényleg! A Tesco-ban aránylag jók a cuccok, és megfizethetőek általában, bár annyira nem, hogy itthon csússzon-másszon benne!

2009. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a pelenka kb 6000, törlőkendő 1000, még 2-szer szopik, 10 hónapos, és javarészt én főzöm a kajáját, de veszek néha konzerveket és tejpépet mindig + babyjoghurtot. kb 10 000 1 hónapban. Még ha kellenek gyógyszerek, vagy esetleg ruha, de azt kaptunk sokat, és veszek használtat is, kb 20 000 ft egy hónapban.
2009. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!