Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pajzsmirigy tényleg ennyire...

A pajzsmirigy tényleg ennyire befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Két hetem van a nemvártig. Vérvételkor a következő tsh és hozzátartozó eredményeim lettek:

Tsh 3.12 mIU/l

T3 5.18 pmol/l

T4 12.3 pmol/l


Valóban ezzel az értékkel kevesebb az esély babára? Eddig 2 és 2.5 között mozgott a tshm.



2016. nov. 23. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Babára van esély, de sajnos a vetélés kockázata a magas ilyenkor :S De van aki még így is kihordja az egészséges babáját. Én 4,8-as TSH-val lettem terhes 6 hetesen elhalt a babám :( Most 1,3al vagyok babás 4+6, remélem minden rendben lesz én azért még kaptam progipótlást is.


Úgy gondolom, ha kezelve van a pajzsmirigy akkor nem lehet nagy baj. Drukkolok és kitartás, keress egy jó endokriológust az segíteni fog :)

2016. nov. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen tényleg befolyásolja.. A legoptimálisabb TSH 0,5-2-ig van ezt egy Endroklinologus mondta. De ez nem jelenti azt hogy a 3.12-es TSH értékkel nem eshetsz teherbe.. Csak sokkal nagyobb és több lesz a kockázat... Nekem terhesség előtt a TSH 2 volt. Ezzel az értékkel lettem várandós. 24. Héten nézetten TSH -t az már 1,6 volt.. A lényeg hogy mindenféleképpen rakd helyre a hormon szintedet. Keress egy jó Endroklinologust.. Valószínűleg kapsz rá gyógyszert én Meforalt és Letroxot kaptam. Plusz valószínűleg rá fog állítani a 160 grammos szénhidrát diétára!
2016. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Progeszteron potlast en is kapok mert alacsony volt, clostilbegytet szedek, most mar tokeletes a progeszteron, most ez a tsh a rossz. Januarra kaptam idopontot endokrinologushoz, viszont addig nem akarok tetlenul varni es haziorvossal felirattam letroxot (50est) .

Azt nem ertem, hogy szedek terhesvitamint, amiben van szelen es cink es jod amik koztudottan jok a pajzsmirigyre, ennek ellenere az ertekem romlott. Ki erti ezt? Mi befolyasolja meg a pajzsmirigy hormont?

2016. nov. 24. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem Endroklinologus pont azt mondta hogy a jód tartalmú dolgokat szigorúan kerüljem. ( előző válaszoló voltam)
2016. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezt nem tudtam.
2016. nov. 24. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!