Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett terhessé...

Fogamzásgátló mellett terhesség? Többi lent

Figyelt kérdés
1,5 évig szedtem Jangee fogamzásgátlót, de emellett is féltem a teherbeeséstől, szóval a párom sosem ment el bennem. Most váltottam gyógyszert. December 18-22.ig mensturáltam, és azóta, szóval kb. egy hete szedem ezt az új fogamzásgátlót. Tegnap a barátom elment bennem, most először, és nagyon aggódom, mi van ha a gyógyszercsere miatt még kevésbé hatékony a fogamzásgátló? És mivel még nagyon messze van a következő menstruációm, tesztelni sem tudok egy darabig, és sík ideg vagyok. Kérlek mondjátok meg, lehet-e ebből terhesség? Csak a következő menstruációnál tudok tesztelni? Van-e esetleg valamilyen tünete ami biztosan arra utal, hogy terhes lehetek? Köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 27. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kicsi rá az esély, persze van mert ezt mondják de igazából minimális. Eddig a jól bevált gyógyszert szedted és 5 napja még menstruáltál. Szerintem ne aggódj.
2016. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

El kellett volna olvasni, mit ír a betegtájékoztató. Le van írva, hogy hogy kell eljárni gyógyszerváltás esetén. Nagy vonalakban ha kombinált fogamzásgátlóról váltasz egy másik ugyanilyen típusúra, akkor vagy szünet nélkül kellett volna folytatni, vagy ugyanúgy megtartani a gyógyszerszünetet és egyszerűen elkezdeni az új gyógyszer első levelét. Nem kell mellévédekezni ezekben az esetekben.


Nézd, ez a Jangee tájékoztatója. Nem tudom, mi az új gyógyszered, de abban ugyanígy benne van, hogy mi a teendő.


"Ha egy másik kombinált hormonális fogamzásgátlóról (kombinált orális fogamzásgátló/COC), hüvelygyűrűről vagy transzdermális (fogamzásgátló) tapaszról vált át

Elkezdheti a Jangee filmtabletta szedését a korábban használt fogamzásgátló utolsó aktív (azaz az utolsó hatóanyagot tartalmazó) tablettája bevételét követő napon, vagy legkésőbb az előző tabletta tablettamentes időszakát követő napon (vagy a korábbi fogamzásgátló utolsó inaktív, hatóanyagot nem tartalmazó tablettáját követő napon). Hüvelygyűrűről vagy tapaszról való áttérés esetében kövesse orvosa tanácsát."

2016. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol írtam, hogy máshogy váltottam volna a gyógyszert. A Jangee utolsó levele elfogyott, és a tablettamentes hét után elkezdtem az újat (Lindynette)
2016. dec. 27. 15:19
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Azért írtam, hogy "el kellett volna" olvasni, mielőtt bárhogy csinálod a tablettaváltást, mert gyógyszerenként eltérhet az eljárás. Most, hogy leírtad mi az új gyógyszer, rá tudtam keresni és lám, annál máshogy kell(ett volna...) csinálni.


"Más fogamzásgátló készítményről történő áttérés


A régi csomagban található összes tablettát vegye be, majd tartson szünetet. A szünetben jelentkező vérzés 1. napján kezdje el a Lindynette tablettát szedni."

2016. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az orvos, aki felírta, azt mondta, folytassam ugyanúgy a tabletta mentes hét után, mintha az előző lenne. Így akkor a fogamzásgátló hat egyáltalán..? Nem kérek kioktatást, csak normális válaszokat mert már így is pánikolok.
2016. dec. 27. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Kicsi rá az esély, hogy terhes legyél, az orvos nyilván tudja, mit csinál... Ha nem mondta, hogy mellette védekezni kell, akkor nem lesz semmi bajod.

Egyékbént meg normálisan szedett fog. gátló mellett nem lehet teherbe esni, nem kell szivatni a párodat megszakítással is. Csak figyelj oda, hogy mi gyengíti a tabletta hatását, és MINDIG olvasd el a betegtájékoztatót. Még a gyógyteákét is, mert azok is gyengítik.

Terhességi tesztet nem a köv. menstruációkor kell csinálni, hanem legalább 14 nappal az aktus után. Korábban nem igazán van jele, és tesztek se biztos, hogy kimutatják. Ennyi idő alatt még be se ágyazódott (volna, ha lenne valami).

2016. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Túl aggódod ezt az egészet. Ha normálisan szeded, nincs hányás hasmenés, maximum 1% hogy terhes legyél! Ha megszakítással is ,védekeztek' akkor kb minek szeded?
2016. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban azért kezdtem szedni, mert nagyon erős volt a menstruációm, sokáig tartott és nagyon görcsöltem. Pont mostanában gondolkoztam hogy abbahagyom, de az orvos ajánlotta, hogy váltsak erre. Nagyon remélem, hogy csak túlaggódom :/ Az a rossz, hogy még nem tudok tesztet csinálni, és addig ezen fogok kattogni. De nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 27. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ha megszakítással is ,védekeztek' akkor kb minek szeded?"


A megszakításos módszer mióta számít védekezésnek?????????

2016. dec. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó nem számít annak, nyilván ezért írtam idézőjelbe, viszont mivel fogamzásgátlót szed a kérdező, felesleges a megszakítás is. Igy már jobb?
2016. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!