Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barnazas eseten lehet terhesseg?

Barnazas eseten lehet terhesseg?

Figyelt kérdés
Volt egy missed ab-om tavalyelott, azota( korabban nem) minden mensi elott par napig barnazgatok,ebben a honapban mar probalkoztunk a ferjemmel, viszont tegnap ota megint barnas maszatolasom van. Megjonnie elvileg csutortokon kellene. Lehet ebbol meg baba? Olyanok is irjanak esetleg akiknek volt mas missed ab ja es utana babasak lettek. Koszonom elore is!!
2017. jan. 2. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó pár évben minden menses előtt barnázásom volt, emiatt szóltam is a akkori nőgyógyászomnak, azt mondta nincs ezzel semmi gond... Utólag olvasgattam, hogy ez a progeszteronhiány jele.


Amikor elkezdtük a babaprojektet, az első hónapban sikerült, de a nem vártkor 2 napig barnáztam (előtte negatív lett a teszt, valószínű túl korán teszteltem), aztán elmúlt a barnázás, akkor teszteltem, pozítiv lett, sztk-ba mentem sos-ben, mert hát mégiscsak "megjött", le se tojt a doktornő, kaptam egy héttel későbbre uh-ra időpontot, magándokim akkor még nem volt, akihez próbálkoztam, nem volt időpontja, akihez régen jártam szabin volt.

Pár nappal később 5+4 hetesen este barnázni kezdtem és görcsöltem, ügyelet lett, megállapították a terhességet, kaptam Utrogestant (progeszteron pótlást), kímélő életmód.

Barnázás két hétig tartott.


16hkm

2017. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanazon pisilés alkalmával teszteltem pozitívat és vettem észre, hogy barnázok, pedig még meg sem kellett volna jönnie, csak 2 nap múlva. A barnázás nem erősödött, így elmentem orvoshoz, kaptam utrogestant és duphastont, bár uh-n csak felritkulás látszott. Továbbra sem jött meg és a 6. Héten már élő embrió látszott. Most 11 hetes vagyok és remélem minden rendben lesz :)
2017. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Örülök a pozitív híreknek nálatok:) Én is voltam még korábban a barnázás miatt dokinál, horminvizsgálat stb. megvolt, kaptam gyógyszert rá, Bromocriptint (Bár olvasgattam és az meg a prolaktin növekedés esetén szedendő ha nagyon magas az érték, nekem úgy határértéken belül volt de a doki azt mondta szedjem a gyógyszert, majd annak a kúrának vége lett) a barnázás viszont a gyógyszer abbahagyása után megmaradt:(

A én is olvastam hogy a progeszteron kevés és amiatt barnázunk.De a hormonvizsgálaton a progeszteronom rendben volt. Szóval most várok, egész nap ma semmi barna nem volt, de most estére megint lett pár csíkocska. Szóval picit várok még, hasfájdalom, görcs egyelőre semmi, néha van "mindjárt megjön" érzésem de semmi extra. Ha hétvégéig nem jön meg, irány az orvos.

2017. jan. 3. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem is rendben volt előtte lévő hónapban a hormonvizsgálatom, de azt mondta az orvos, hogy a duphaston pl. terhességmegtartó hormon v. mi és akkor is szedjem mindkettőt. És lecseszett, hogy nem azonnal mentem el, mert én is megvártam egy hétvégét előtte...
2017. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!