Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A folyamatos hányinger és...

A folyamatos hányinger és szagundor másnak is betudható? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A menstruaciom most jott meg dec 23-án és 30-án mult el. Igaz eleg eros volt, sokkal jobban fajt a hasam mint szokott de megjott. A parommal kivetel nelkul mindig ovszerrel vedekezunk és le is ellenorizzuk utana mindig, hogy nem lyukadt e ki stb. Vannak mostanaban gyomorproblemaim, rettenetesen faj a gyomrom, sok a savam holnap reggel megyek majd gyomortukrozesre viszont ez az emelyges, szagundor nagyon zavar... Mert nem hiszem, hogy gyomorbantalmak miatt undorodnom kene a parfum illatatol, vagy bizonyos szagoktol amit megerzek es nagyon felek... bar az eselye kb. egyenlo a nullaval de nem szeretnenk most gyereket semmikepp meg csak 5 honapja vagyunk egyutt... Okozhatja betegseg is ezt vagy szervi problema? elore is koszonom a valaszokat...
2017. jan. 4. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél tesztet, ha negatív örülj, de fordulj orvoshoz a tünetekkel. Ennél jobbat laikusként nem lehet tanácsolni.
2017. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez a legesszerubb, de rettegek tesztet csinalni.. Ennek is megvan az oka, hogy miert bar igy van, ez a legegyszerubb mondja, hogy megtudjam. Reggel megyek orvoshoz, mivel a gyomrom szunet nelkul faj, igy muszaj vele valamit kezdeni sajnos. :(
2017. jan. 4. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom (laikusként), ritkán a magas progeszteron szint (aminek lehet sajnos szervi oka, de nem mindig találnak rá magyarázatot) is okozhat hányingert és egyéb terhes tüneteket terhesség nélkül. De azért egyszerűbb előbb kizárni a terhességet. Én a helyedben még a gyomortükrözés előtt csinálnék reggel első pisiből egy tesztet, és ha az negatív, akkor megkérdezném a tükröző dokit, hogy a gyakori hányinger, ami lehet azért simán a gyomorprobléma, pl. reflux miatt, visszafelé okozhat-e szerinte (akár pszichésen) szagundort is.
2017. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rettegek sajnos mert 2 eve volt egy abortuszom, sajnos nem tarthattam meg a kisbabat akit en viszont akkor nagyon szerettem volna es azota lelkileg teljesen osszetortem rengetegszer pszichesen produkalok terhes tuneteket.. De most meg nyugodt is voltam, tenyleg a vedekezesre 100%osan odafigyelunk mindketten szoval en szemely szerint lehetetlennek tartom es minden honapban meg is jon, mostanaban... De ilyenkor sajnos mar rettegek akarmi ilyesmi van... :( Ezert is ha nekem tesztet kell csinalni en kozben amin atmegyek az maga a pokol... :(
2017. jan. 4. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Rettegsz vagy nem, előbb-utóbb úgyis kiderül, ha terhes vagy, viszont akkor meg már jobb, ha a gyomortükrözés előtt derül ki. Nem vagyok tájékozott, hogy az hogy zajlik, adnak-e valami gyógyszert vagy nyugtatót, de ha igen, biztos, hogy nem mennék el rá terhesen.

Egyébként a hányinger lehet a gyomorfájástól, a szagundor meg az állandó hányingertől.

De hidd el nekem sokkal nagyobb baj lesz, ha nem nézed meg gyorsan, nem vagy-e terhes.

Annál is inkább, mert nekem soha nem volt gond a gyomrommal, de mióta terhes vagyok, folyamatosan fáj, és tök fölösleges lenne kitenni magam pl. gyomortükrözésnek, mikor tudom, hogy a terhesség okozza. (Másnak is volt így a családban.)

2017. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a gyomrom mar nagyon regota faj, kb. evek ota csak eddig idoszakosan jott elo, most viszont mar folyamatosan faj. :(
2017. jan. 4. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!